Svezli i Grindelwalda z Harryho Pottera. Koně pro film připravuje Češka v Posázaví

8. 7. 2024 Tereza Šolcová Zdroj: Aktuálně.cz URL zdroje: magazin.aktualne.cz
Aktuálně.cz
Aktuálně.cz

Cválat na koni na pláži ve společnosti herce Madse Mikkelsena by pro statisíce fanoušků po celém světě mohlo být snovým zážitkem. Pro Johanu Spáčilovou, která v rodinné stáji za Prahou trénuje koně pro film, však jde jen o další běžný den v práci. Se svými svěřenci totiž dostala možnost podílet se na natáčení dánského historického dramatu Bastard, v němž hlavní roli ztvárnil právě Mikkelsen.

Spolupráci s dánským rodákem, kterého diváci mohou znát například jako černokněžníka Grindelwalda ze série filmů Fantastická zvířata, si česká trenérka nemůže vynachválit. "Mads je úžasný herec, báječný člověk a zároveň i dobrý jezdec, což je geniální kombinace. Sám si během natáčení říkal o lekce a chtěl jezdit," popisuje Spáčilová, zatímco se společně procházíme mezi pastvinami na jejím ranči. Pozemek je rozlehlý a pastviny mírně kopcovité, takže koně zatím nevidíme.

Podle trenérky není samozřejmostí, že by každý herec bral jezdeckou přípravu před natáčením takhle vážně. Vysvětluje si to tím, že zejména mladší generace herců má o jízdě na koni značně zkreslené představy. "Ve filmu to viděli stokrát, jak herec na koni lítá lesem, terénem, vodou nebo třeba velkoměstem, a akorát u toho tahá za otěže, tak co je na tom za vědu. Ale když pak přijdou na plac a zjistí, že to zvíře má 600 kilo, vlastní vůli a žádný volant, bývají z toho dost překvapení," vypráví Spáčilová, zatímco pravou rukou otevírá elektrický ohradník u jedné z ohrad a levou mi naznačuje, že mám vlézt dovnitř. Zem pod našima nohama je rozbahněná a červený koberec, který by člověk na cestě za filmovými celebritami takového kalibru, jako jsou zdejší koně, čekal, se nekoná.

Celý článek přináší Aktuálně.cz: Svezli i Grindelwalda z Harryho Pottera. Koně pro film připravuje Češka v Posázaví

TN.cz
Podobné články
Deník

Otec Francouz, matka Japonka. Z Asie přes Irsko a hřebčín Napajedla zamířil prvotřídní kůň Pop Rock na statek do Němčic pod Kunětickou horou. Tam se…

iRozhlas

Policie odložila prověřování případu, kdy na pardubickém dostihovém závodišti vběhl kůň, který ztratil jezdce, do prostoru s diváky a několik jich…