Grycz i bez parkuru bere medaili z MS, s týmem má bronz

17. 6. 2024 ČT sport Zdroj: ČT sport URL zdroje: sport.ceskatelevize.cz

České trio Martin Vlach, Matěj Lukeš a Marek Grycz získalo na mistrovství světa v moderním pětiboji v čínském Čeng-čou bronz. A to i přesto, že Grycz neabsolvoval ve finále parkur. Vlach byl v individuální soutěži osmý. Grycz dokončil závod sedmnáctý, Matěj Lukeš skončil v semifinále.

"Tahle skupina dlouhodobě patří k nejsilnějším na světě, kluci to pravidelně opakují na Světových pohárech. Čtrnáct let neměli medaili v družstvech, teď ji mají a pro nás je to informace, že jako tým patří do světové špičky," ocenil reprezentační šéftrenér Jakub Kučera.

"Jsem rád, že se to takhle sešlo. Myslím, že jsme si medaili zasloužili. Věděli jsme, že bude těžké ji získat. Podmínky jsou tady extrémní, pro všechny to bylo brutálně náročné," řekl Grycz. "Všichni jsme měli dobrou sezonu, tuhle medaili by si zasloužil i Honzík," připomněl veterána Jana Kufa, který v Čeng-čou neprošel z kvalifikace.

Závod skončil dvojnásobným úspěchem maďarských pětibojařů, kteří také ovládli týmové pořadí. Zvítězil Csaba Böhm před Balászem Szépem, třetí skončil Korejec Čun Un-te a jeho družstvo získalo stříbro. Ze tří možných olympijských míst našlo majitele jen jedno, start v Paříži si zajistil Szép, zbylí dva medailisté se již kvalifikovali dříve. O dvě pozice se proto navýší kvóta při doplňování startovního pole pro OH ze světového žebříčku.

Celý článek přináší ČT sport: Grycz i bez parkuru bere medaili z MS, s týmem má bronz

TN.cz
Podobné články
Deník

Otec Francouz, matka Japonka. Z Asie přes Irsko a hřebčín Napajedla zamířil prvotřídní kůň Pop Rock na statek do Němčic pod Kunětickou horou. Tam se…

iRozhlas

Policie odložila prověřování případu, kdy na pardubickém dostihovém závodišti vběhl kůň, který ztratil jezdce, do prostoru s diváky a několik jich…