Zemřel podkovářský mistr Václav Ráliš

Koňařský svět opustil další zkušený člověk, mistr podkovářského řemesla, pan Václav Ráliš z Pardubic.

Oznamujeme smutnou zprávu, že ve čtvrtek 16. února 2023 zemřel ve věku 90 let známý pardubický podkovář, mistr Václav Ráliš.

Za svůj bohatý život okoval stovky koní, desítky vítězů VP i derby a dalších významných dostihů, byl předním specialistou na ortopedické podkování dostihových i sportovních koní. Kromě práce se věnoval svým dalším láskám – hokeji a skautingu. Byl posledním žijícím členem týmu, který v 50. letech zajistil Pardubicím účast v 1. hokejové lize, později trénoval dorost a mládež. Ve skautu byl při jeho obnovení v r. 1968 i po r. 1989. Celá léta vedl 6. oddíl a po revoluci se stal okresním náčelníkem pardubické organizace.

Koním zůstal věrný po celý život a ještě po sedmdesátce stále pracoval. Do poslední chvíle chodil na dostihy v Pardubicích a byl velkým patriotem města i Velké pardubické.

Poslední rozloučení s mistrem Václavem Rálišem se uskuteční v pardubickém krematoriu ve čtvrtek 23. února 2023 v 11.15 hod.
Čest jeho památce!

Podobné články

Vánoční svátky se blíží závratnou rychlostí a vy pořád přemýšlíte nad jedinečným dárkem pod stromeček?

Během zasedání pléna General Assembly v Mexiko City se zástupci České jezdecké federace a federací Severského, Pobaltského a Středoevropského regionu…