Ptačí park Josefovské louky: Podmáčený ptačí ráj

22. 2. 2023 Denisa Mikešová Zdroj: 100+1 URL zdroje: www.stoplusjednicka.cz
100+1
100+1

Ptačí park Josefovské louky je splněným snem nejen ornitologů, ale všech milovníků přírody. Ptáci, obojživelníci, motýli nebo koně – to vše tvoří harmonický obraz mokřadních luk, kde má život stále dostatek prostoru, aby se rozvíjel a navíc těšil lidské smysly.

Z bujného porostu ke mně doléhá hlasitý, rychlý zpěv rákosníka zpěvného (Acrocephalus palustris). V noci se odtud vrčivě ozývala cvrčilka zelená (Locustella naevia), ale její hlas téměř zanikl v halasném koncertu skokanů skřehotavých (Pelophylax ridibundus). Se svítáním žáby utichly a probudily se pestrobarevné vážky. Víc než ony mě však fascinují dva strnadi rákosní (Emberiza schoeniclus). Nad jejich akrobatickými výpady nad líně tekoucí řeku žasnu. Ze všech sil se snaží lapit drobný hmyz. V husté vegetaci se totiž nedočkavě „vrtí“ jejich sice již opeřená, ale stále nešikovná mláďata. Občas je mezi rákosovými stébly zahlédnu.

Celý článek přináší 100+1: Ptačí park Josefovské louky: Podmáčený ptačí ráj

TN.cz
Podobné články

Vánoční svátky se blíží závratnou rychlostí a vy pořád přemýšlíte nad jedinečným dárkem pod stromeček?

Během zasedání pléna General Assembly v Mexiko City se zástupci České jezdecké federace a federací Severského, Pobaltského a Středoevropského regionu…