Jezdecké stezky v jižních Čechách

Dne 27.4.2005 se v Českých Budějovicích uskutečnilo historicky první setkání provozovatelů stanic jezdecké turistiky v Jihočeském kraji.

Bylo to první z řady setkání, která se plánují díky iniciativě nadšenců z Krajského úřadu Jihočeského kraje. V sále zastupitelstva Jihočeského kraje tentokrát nezasedli politici, ale téměř 50 účastníků setkání – koňáků (jihočeských stanic je zhruba dvojnásobný počet) vyslechlo proud zajímavých informací, od příspěvků ředitele Krajské veterinární správy po informace o značení stezek od zástupce Klubu českých turistů. Diskutovalo se živě i o mnoha dalších praktických věcech, které s provozem stanice a přípravou stezky souvisejí (ubytování hostů, ustájení koní hostů, přechody státních hranic, jednání s majiteli pozemků, kudy povede stezka, připravované projekty pro získání financí pro rozvoj turistiky na koni, mapy, pojištění, živnostenský zákon, doprava koní). Účastníci se mohli přihlásit i na několik školení, která Jihočeský kraj organizačně a finančně podpoří - rozšíření řid. průkazu o sk. E (přívěs pro koně), zdrav. kurz pro pořádání akcí s dětmi a sportovních akcí, kurz průvodce jezdecké turistiky, kurz pro značkaře jezdeckých stezek.

Pokud se o turistiku na koni zajímáte, je možné Vám nabídnout první užitečné výsledky jihočeského snažení, zatím v jednoduché pracovní formě - seznam stanic se všemi kontakty, s informacemi o ubytování a ustájení, o tom, kde si ev. můžete koně zapůjčit - stačí jen vzít mapu a naplánovat si putování, pak vzít telefon a domluvit si na stanicích podél plánované trasy noclehy. Můžete si vybrat jakoukoli oblast Jihočeského kraje - Šumavu, cestu podél Vltavy na Českokrumlovsku, romantické Táborsko, pohádkový kraj okolo Hoštic na Strakonicku, Novohradské hory nebo Slavonicko s návazností na rakouské jezdecké stezky. V létě budou otevřeny i speciální koňské turistické hraniční přechody do Rakouska na dalších místech Jihočského kraje.

Seznam stanic Vám rádi pošleme ( případně Vás můžeme uvědomit i o chystaných školeních nebo Vám doporučit konkrétní stezku, pokud si trasu nechcete plánovat sami ), pokud napíšete na adresu:
andrlova@kraj-jihocesky.cz

Ing. Milena Andrlová

Podobné články

Během zasedání pléna General Assembly v Mexiko City se zástupci České jezdecké federace a federací Severského, Pobaltského a Středoevropského regionu…

Nadační fond Jockey Clubu České republiky zdvořile žádá veřejnost o podporu Jana Vernera a jeho rodiny.