Amos a bájný kůň Pegas

17. 1. 2023 Michala Šmikmátorová Autor fotek: Michala Šmikmátorová

Dnešním článkem vás asi trochu překvapíme, ale o to víc se těšíme na vaše reakce. Máme totiž pro vás návod, a to ne jen tak ledajaký – vyrábět budeme bájného koně Pegase! Jdete do toho s námi?

Malé holky mají rády koníky, snad to mají nějak dáno od přírody. Doma máme spousty koníků a poníků různých barev a velikostí, se kterými se neúnavně pochoduje po kuchyňském stole sem a tam, klopýtá po parapetech nebo cválá na kuchyňské lince a okraji vany. Jednoho koníka jsem jako překvápko trochu vylepšila a proměnila ho na bájného okřídleného Pegase. Stačila k tomu bílá barva ve spreji, krajková dečka a tužidlo na tkaniny.

Materiál a pomůcky:

  • figurka koně
  • bílá barva ve spreji
  • krajková dečka
  • tužidlo pro modelování tkanin
  • plastová miska, igelit, nůžky, lepidlo na papír, štětec, tavná pistole
  • třpytky

Plastovou figurku koně nastříkáme bílou barvou ve spreji. Barvu necháme pořádně uschnout.

10-01.JPG

Krajku necháme nasáknout tužidlem na modelování textilií. Přebytečnou tekutinu z krajky vymačkáme a vrátíme do lahvičky.

10-02.JPG

Krajku rozprostřeme na igelit a necháme ztuhnout.

10-03.JPG

Připravíme si papírové šablony na křídla. Křídla z krajky vystřihneme.

10-04.JPG

10-04a.JPG

Křídla přilepíme koni na záda tavnou pistolí.

10-05.JPG

Tělo koně dozdobíme třpytkami. Stačí lehce přejet štětcem namočeným v lepidle a posypat třpytkami.

b.JPG

a.JPG

Časopis Amos

Fler.cz/casopis-amos-cislo-4-2022-zima

...je pravidelný čtvrtletník pro vaši kreativní práci. Obsahuje 20 originálních nápadů na výrobu jednoduchých i složitějších výrobků s jejich pracovními postupy. U každého z nápadů naleznete seznam věcí, které budete k výrobě potřebovat, podrobný popis pracovního postupu krok za krokem a spoustu ilustračních fotografií. Časopis dále obsahuje zajímavé články a reportáže z umělecké oblasti, recyklační tipy či realizace výtvarných projektů podle slavných umělců.

Chcete si vyrobit svůj vlastní ruční papír, vytvořit mozaiku, silikonovou formu na odlévání, zkusit sítotisk či malovat na hedvábí? Podle našeho návodu to pro vás jistě nebude žádný problém. Stačí trocha šikovnosti a fantazie a pod vašima rukama budou vznikat krásná a originální umělecká dílka použitelná jako bytový doplněk či zajímavé dárečky pro vaše blízké.

Amos je časopis pro celou rodinu. Děti se z něj mohou naučit rozvíjet své schopnosti, rodiče zase využít některé výrobky pro originální a praktické zkrášlení svého domova, v neposlední řadě je dobrým pomocníkem v hodinách výtvarné výchovy.

Časopis Amos můžete koupit i na Fleru, jemuž děkujeme za svolení k publikaci.

obalka.jpg

Podobné články

Jedenáctá rezervace velkých kopytníků v Česku vzniká v těchto dnech v Krnově v Moravskoslezském kraji. V aklimatizační ohradě se tam nyní zabydlují…

Deník

S výraznou podporou veřejnosti se setkala sbírka na úklid rezervace divokých koní u Milovic, která se uskutečnila v minulých týdnech. Dárci věnovali…