Na Dostihovém závodišti v Pardubicích bude ve středu pokračovat Hobby skákání

21. 3. 2011 Dušan Korel

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích bude pokračovat seriál Hobby soutěží v parkurovém skákání. Letošní třetí díl veřejných závodů, které jsou přístupné pro všechny koně a jezdce bez omezení, se na zdejším pískovém kolbišti uskuteční ve středu 23. března od 15.00 hodin.

Letošní Hobby skákání má za sebou zatím dva díly. Při obou se blýskly dvě jezdkyně, které dokázaly vyhrát dva ze čtyř vypsaných parkurů. Napoprvé se nejvíce dařilo Elišce Jandové ze stáj Dvořák Barchov. Před týdnem ji napodobila Dominika Urbanová z Malé jezdecké společnosti z Lohenic.

Dostihové závodiště Pardubice„Přestože druhé Hobby skákání provázel déšť, stoupla účast oproti prvnímu závodu. Nyní by mělo být počasí lepší. Proto budeme rádi, když ve středu u nás přivítáme zase více jezdců a koní," řekl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku a.s. Pardubice a zároveň stavitel parkuru a vedoucí tréninku.

Středeční Hobby skákání bude mít tradiční podobu. Ve svém programu bude mít opět čtyři soutěže. Začínat se bude parkurem s překážkami do 70 centimetrů. Poté budou následovat překážky do 90, do 100 a do 110 centimetrů. Parkur má vždy osm překážek a po něm následuje rozeskakování se čtyřmi překážkami.

Hobby skákání se na koná na pískovém kolbišti. Začátek první soutěže je v 15.00 hodin. Prezentace účastníků se koná od 14.00 do 15.00 hodin. Startovné je 150 Kč za každý start.

Diváci mají vstup zdarma. Návštěvu parkurových závodů mohou i tentokrát spojit s další prohlídkou Dostihového závodiště s průvodcem. Bude začínat v 16.00 hodin a opět se při ní nebude platit žádné vstupné.

 

Podobné články

Ve dnech 9. a 10. září se na Pardubickém závodišti odehrálo nezapomenutelné Mistrovství České republiky v Mountain Trailu 2023, které bylo součástí…

Už jste někdy slyšeli o horseboardingu? Jde o jezdeckou show a zároveň sport. Můžete se s ním blíže seznámit v rozhovoru s průkopníkem této…