Vlak na Domažlicku smetl stádo koní, pět zvířat náraz nepřežilo. Škoda jde do stovek tisíc korun

7. 11. 2022 ČTK, Zuzana Duzbabová Zdroj: Drbna.cz URL zdroje: plzenska.drbna.cz
Drbna
Drbna

Osobní vlak srazil mezi zastávkami Hostouň a Bělá nad Radbuzou na Domažlicku stádo koní. Nikomu z cestujících ani posádky vlaku se nic nestalo, při srážce ale uhynulo pět zvířat. Novináře o tom informovala policejní mluvčí Iva Vršecká. Podle webu Českých drah byl provoz na trati přerušen, dopravce zajišťuje náhradní autobusovou dopravu. Celková škoda jde do stovek tisíců korun.

Policie dostala oznámení o nehodě v 15:00. Majitelka koní původně uvedla, že zvířata zřejmě prorazila ohradu a zhruba desetihlavé stádo uteklo. Později policii upřesnila, že koně utekli z jiné ohrady, kde majitelka našla poškozený ohradník, popsala policejní mluvčí. Zvířata vběhla na lokální trať, kde je srazil vlak. 

Celý článek přináší Plzeňská drbna.cz: Vlak na Domažlicku smetl stádo koní, pět zvířat náraz nepřežilo. Škoda jde do stovek tisíc korun

TN.cz
Podobné články
Idnes.cz

Srážka vlaku s koněm v Mořkově na Novojičínsku po poledni zastavila provoz na části železniční tratě mezi Valašským Meziříčím a Ostravou. Kůň utekl…

Idnes.cz

Přibližně 30 minut byla zavřená dálnice D1 na 31. kilometru na Benešovsku. Pobíhali na ní čtyři koně, kteří ohrožovali provoz.