Hoří koňské stáje v Pavlovicích (Liberecko)

26. 9. 2010 EQCH redakce

Při požáru, který vypukl dnes krátce po poledni v libereckých stájích v Pavlovicích, zasahuje devět hasičských jednotek. Uvedla to agentura Mediafax.cz.

Uvnitř stájí začala hořet sláma v areálu jízdárny v liberecké čtvrti Pavlovice v neděli po půl druhé odpoledne. Mluvčí krajských hasičů Iva Michalíčková řekla agentuře Mediafax, že koně opustili stáje ještě před příjezdem hasičů.

"Jednalo se o poplach druhého stupně. Do hašení se zapojila tři profesionální družstva a šest dobrovolných jednotek," řekla Michalíčková.

Dodala, že požár hasiči ještě nezlikvidovali, ale již lokalizovali. Dohašování zřejmě potrvá do ranních hodin. "Příčiny ještě neznáme. Hasiči nyní vyvážejí těžkou technikou zbytky doutnající píce. Při hašení se nikdo nezranil a škodu předběžně odhadují na tři a půl milionu korun. Hasiči uchránili další majetek rovněž ve výši tři a půl milionu korun," upřesnila mluvčí. Podle pracovnice Jezdeckého klubu se podařilo evakuovat všech osm ohrožených koní, dalších šest koní bylo ustájeno mimo místo požáru a oheň je neohrozil.

MediafaxAutor: Pavel Smrž, Mediafax.cz

Celý článek najdete zde: Při požáru stájí v libereckých Pavlovicích zasahuje devět hasičských posádek

Red.: Vyšetřovatelé také prověřují možnost, že požár založil žhář, který na liberecku již od června zapálil 10 domů. Majitelům jízdárny shořel objekt, který nově rekonstruovali, včetně zásob krmiv. Jízdárna je známá i za hranicemi, před třemi lety ji navštívila např. jordánská princezna. Reportáž TV NOVA najdete zde: http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/foto-jizdarna-s-konmi-v-liberci-hori-stoupa-obri-dym.html

Dále: Liberecký Deník "STALO SE: V Liberci hoří jízdárna"

Podobné články
Deník

Hned dva výjezdy spojené s pomocí koním řešili hasiči. Jeden případ se odehrál v Kraslicích, druhý v Karlových Varech.

Drbna

Osobní vlak srazil mezi zastávkami Hostouň a Bělá nad Radbuzou na Domažlicku stádo koní. Nikomu z cestujících ani posádky vlaku se nic nestalo, při…