Hipostezky pro jezdce na koních vyvolávají obavy radních i lesníků

9. 5. 2012 František Kuba

Projekt Hipostezky v Moravskoslezském kraji má náš region změnit v centrum koňské turistiky. Krnovští radní váhají, zda vydají souhlas s vedením koňských stezek po pozemcích města. Rozporuplných reakcí je víc.

Dosud před nedomyšlenými hipostezkami varovali hlavně lesníci z Lesní správy města Krnova, kteří se obávají zvýšeného pohybu koní na cestách, které jsou dnes využívány ke stahování dřeva. Minulý týden došlo k událostem, které připomněly, že výlety na koních nejsou jen zábavné, ale také životu nebezpečné.

V lese poblíž Petrovic čtyřicetiletá žena spadla z koně tak nešťastně, že si vážně poranila hrudník a břicho. V lese záchranářský vrtulník přistát nemůže, takže ji posádka sanitky z Města Albrechtic musela snášet těžko přístupným terénem.

deník.czInformuje Bruntálský a krnovský deník: Hipostezky pro jezdce na koních vyvolávají obavy radních i lesníků

Podobné články

Vícedenní putování krajinou v sedle nemusí být jen romantická představa. Můžete ji uskutečnit, ovšem abyste si společné chvíle užili, je potřeba něco…

Český rozhlas

Drsná romantika. Mladí slovenští cestovatelé Jozef Kmeť, Pavol Sivý a Lujza Marečková vypráví v cestovatelském magazínu Casablanca o tom, jak byli…