Na návštěvě v hipologickém muzeu ve Slatiňanech - dnes od 20:00 s HorseTv

25. 5. 2010 Veronika Jiroutová Autor fotek: HorseTV.cz

Hipologickým muzeem ve Slatiňanech nás dnes od 20:00 provede jeho ředitelka - kastelánka, paní Lenka Gotthardová. Těšit se můžete nejen na výstavy právě probíhající, ale i na akce v nejbližších dnech chystané.

Kresby Evy JaecklePrvní, jstě velice zajímavou výstavou, která nás čeká, je prezentace kreseb lipických hřebců švýcarské malířky paní Evy Jaeckle. Dozvíme se nejen o životě autorky, ale i momenty z historie Vysoké dvorní jezdecké školy ve Vídni, kde paní Eva několik měsíců čerpala podněty pro tuto výstavu. Ta byla již úspěšná ve Vídni, Marbachu, či Hamburku. Od dubna ji mají tedy možnost shlédnout i zájemci v Čechách. Lenka vám představí jak obrazy, tak život jejich autorky.

Plynule navazuje další výstava maleb, tentokrát české autorky paní Jitky Bednářové - Smíškové, zachycující koně různých plemen ve čtyřech ročních obdobích. Také tu si dnes představíme.

Velkým lákadlem slatiňanského zámku je v těchto dnech výstava vzorů bičů, zapůjčná panem Josefem Knejpou, o kterém je na místě říci, že je chovatelem plemeníka Minerála, působícího v ERC Mětice. Biče pochází z období první světové války a jsou často uměleckými díly.

Členové Asociace evropských hřebčínů a hřebčinců věnovali hipologickému muzeu stájové tabulky. Paní Gotthardové, člence prezidia této organizace sdružující velké státní evropské hřebčíny a hřebčince, se tak podařilo uspořádat netradiční výstavu. Naleznete zde exponáty z kobylárny v Lipici, originály ze státního hřebčince v Tlumačově, či zajímavé kusy připomínající erby z německého státního hřebčince Marbach.

A další informace z úst paní kastelánky vám přiblíží nejbližsí akce, pořádané na zámku i v jeho okolí. Nenechte si tedy dnešní povídání o koních ujít :o)

Stopáž: 18 minut

Takže nezapomeňte dnes v osm večer na HorseTv! A samozřejmě ani vy, kdo máte pomalejší připojení, nemusíte zůstat o nic ochuzeni! Celý pořad vám přineseme DNES ve 20 hodin také v MP3 formátu k přehrání pouze zvuku.

Můžete se ale také samozřejmě těšit na další vyprávění O koních bez koní, a to na téma chov koní a jeho lidé a všechny své dotazy a náměty na nás sypat do tohoto diskuzního fóra: O koních bez koní - NÁMĚTY aneb co a koho byste rádi viděli..

Podobné články

Pro všechny pravidelné diváky vysílání HorseTv máme dnes tšpatné zprávy. O prázdninách nebude vysílat každé úterý, jak jsme zvyklí.. Nemusíte být ale…

Dokumentární film "Koňská hříva v českých zemích - Živé dědictví" z dílny FTV Production a Ministerstva zemědělství je další z povedených ukázek…