Na dostihy i dražbu anglického plnokrevníka už dnes ve 20 hodin - dnes i MP3

13. 4. 2010 Veronika Jiroutová Autor fotek: HorseTV.cz

Dnes si Helena pozvala do studia HorseTV dva muže s velice zajímavými povoláními, aby nám neméně zajímavě povyprávěli nejen o dostizích, ale i o dražbě anglických plnokrevníků, na jejíž organizaci se oba aktivně podílejí. Co dnes od osmi večer na HorseTV uvidíte?

18. díl - (zleva) Tomáš Janda a Martin CápSpolu s Martinem Cápem, dostihovým novinářem, dorazil do studia HorseTV.cz v Pardubicích i Tomáš Janda, o jehož povolání mnoho z nás jistě ani neví, že existuje. Proto jsme ho poprosili, aby se nám hned v úvodu představil.

"Bloodstock agent je v podstatě člověk, zabývající se na profesionální úrovni obchodem s koňmi a poradenstvím v oblasti sportu a chovu anglického plnokrevníka. K jeho běžné pracovní náplni patří od samotného poradenství při koupi koně například i zajištění jeho následné dopravy, pojištění i managerská činnost v provozu stájí."

Po krátké pozvánce na česká závodiště (aby se i ti méně znalí mezi námi trochu zorientovali) nám oba pánové představí projekt, který se již třetím rokem snaží navázat na starou a bohužel v Česku přerušenou tradici dražeb plnokrevných koní. Tím projektem není samozřejmě nic jiného než Středoevropská dražba anglického plnokrevníka, pořádaná již tradičně v podzimích měsících (přesně den před Velkou pardubickou steeplechase) v krásném prostředí pardubického závodiště.

Už jste na dražbě byli? Věříme, že po Martinově a Tomášově povídání se vám bude chtít!

Od organizátora akce, Tomáše Jandy, se dozvíme nejen, jak celý projekt vznikl, jak je to s jeho přípravou, kolik lidí se na něm například podílí, ale i jaké koně je možné na aukci najít a že například nejde vždy jen o koně cenově "nedosažitelné" nebo určené jen pro náročné sportovní výkony. (Mnozí z vás nakonec i z vlastní praxe ví, jak dobrého kamaráda pro rekreační ježdění mohou v citlivém A1/1 nalézt...)

Samozřejmě v povídání nechybí ani perličky ze zákulisí předchozích ročníků a zajímavé postřehy samotného licitátora, Martina Cápa. Jak se vlastně při dražebním maratonu - "show" - cítí? Jak poznáte, že jste dosáhli rezervní ceny a co to vlastně je?

Zkrátka - už jste někdy na dražbě byli? Věříme, že po Martinově a Tomášově povídání se vám bude chtít! ;-)

A návdavkem srovnání českých a zahraničních dostihů, koní a další postřehy obou našich hostů k tématu.

Stopáž: 40 minut

Vás, které akce zaujme ať už jako pozorovatele aukce nebo aktivního návštěvníka - dražitele, jistě potěší informace, že se s oběma našimi přáteli nevidíme v HorseTv naposledy a navíc že celou dražbu letos bude HorseTV.cz přenášet on-line na internetu.

Novinka ve vysílání HorseTV.cz - MP3 archiv i vysílání

 

Protože nový web HorseTV ještě nebyl z technických důvodů spuštěn, požádali jsme producenta pořadu o zaslání pouze zvukové stopy pořadu. Tu vám zpřístupníme ve formátu MP3 také vždy ve 20 hodin večer, tedy při zahájení vysílání, přímo zde na EQUICHANNELu.

V novém audioarchivu této koňské telky, který bude EQUICHANNEL.cz obhospodařovat, tak najdete již dnes večer aktuální díl a nadále každý nový. Pokud tedy nepotřebujete video v podkresu, případně vám dosud dělalo problém vysílání spustit, již dnes si můžete pouštět pouze zvukový záznam. Věříme, že tuto novinku oceníte především i vy s pomalejším připojením.

Link na MP3 záznam sledujte vždy v úterý večer v boxíku "AKTUÁLNĚ" na titulní stránce.

Můžete se ale také samozřejmě těšit na další dostihové vyprávění o koních bez koní a všechny své dotazy a náměty na nás sypat do tohoto diskuzního fóra: O koních bez koní - NÁMĚTY aneb co a koho byste rádi viděli.

 

Nezapomeňte si tedy dnes ve 20 hodin kliknout na stránku koňské televize HorseTV.cz: www.horsetv.cz.

 

Podobné články

Pro všechny pravidelné diváky vysílání HorseTv máme dnes tšpatné zprávy. O prázdninách nebude vysílat každé úterý, jak jsme zvyklí.. Nemusíte být ale…

Dokumentární film "Koňská hříva v českých zemích - Živé dědictví" z dílny FTV Production a Ministerstva zemědělství je další z povedených ukázek…