HorseTV dnes ve 20 hodin: nový disciplinární řád ČJF a o koních u Městské policie

9. 2. 2010 Helena Görnerová Autor fotek: HorseTV.cz

V úvodní části pořadu zpovídá Marek Holub JUDr. Petra Tomana ve věci nového disciplinárního řádu České jezdecké federace. Druhý díl je věnován postavení koní u Městské policie Pardubice. To vše dnes na koňské televizi HorseTV.cz /více../

Judr. Petr Toman a Marek HolubCo nového v disciplinárním řádu ČJF?

V úvodní části pořadu zpovídal Marek Holub Judr. Petra Tomana ve věci nového disciplinárního řádu České jezdecké federace. JUDr. Toman se totiž se podílel nejprve na novelizaci starého řádu, protože ale změn bylo mnoho, nakonec došlo k vytvoření řádu zcela nového.

Jednou z nejzávažnějších změn je nutnost, aby v disciplinárním řízení vystupoval stěžovatel. Bez stížnosti, podané stěžovatelem, nemůže být žádné disciplinární řízení zahájeno. Probereme si tedy společně všechny aspekty (nejen) tohoto opatření, povíme si také o nejrůznějších námitkách, které v průběhu vzniku nového disciplinárního řádu vznikaly. Získáte informace jak má celé řízení probíhat, zda např. můžete být zastupováni, jaké jsou změny v nákladech na řízení a co vlastně tedy v praxi můžete udělat a očekávat.

Stopáž: 20 minut

Josef Málek, Barbora Tomanová a Marek HolubKoně a Městská policie Pardubice

Druhý díl je věnován postavení koní u Městské policie Pardubice. Marek Holub si k moderování přizval Báru Tomanovou a společně vyzpovídali pana Josefa Málka, strážníka městské policie (MP) v Pardubicích, který před svou policejní službou dlouhé roky pracoval v hřebčíně Slatiňany a má tedy ke koním skutečně blízko.

Dozvíte se, čím je vlastně pro policisty kůň - kolega, zbraň, věc, komisař Šemík, kamarád? Jak se koně pro službu vybírají a v jakém věku? Jaké je postavení koně u MP z hlediska zákona, je to nebo není donucovací prostředek?

Jak policejní koně trénují? Povíme si, jak konkrétně (tedy krok po kroku) se nacvičuje například střelba z pistole, tolerance ohně a další dovednosti, které se musí s koňmi stále trénovat.

Policejní koně - tolerance ohněA jak se pro policejní koně vybírají jezdci? Současný stav v Pardubicích jsou tři černí a jeden bílý starokladrubský kůň. Věděli jste, že všichni jezdci se na všech koních průběžně střídají? Nemají je přidělené „na jméno", ve službě totiž musí jít o univerzálně použitelné dvojice. Pan Málek nás seznámí i s tím, jakou výstroj používají na koních strážníci (a jestlipak nosí do služby přilby?!) či jakou vzdálenost průměrně se svými svěřenci denně urazí při běžných pochůzkách.

Proč pardubičtí strážníci preferují straokladrubské koně a spoustu dalších zajímavých odpovědí můžete slyšet již dnes večer, od 20 hodin na koňské televizi HorseTV.cz.

Stopáž: 17 minut

Nezapomeňte si tedy dnes ve 20 hodin kliknout na stránku koňské televize HorseTV.cz: www.horsetv.cz

Pokud jste ještě HorseTV.cz nesledovali, doporučujeme vám nejdříve zkusit si pustit některý ze starších dílů a v případě potíží se podívejte do našeho diskuzního fóra, kde jsou uvedeny rady k této problematice: http://www.equichannel.cz/forum/diskuze/1316782

.

Podobné články

Pro všechny pravidelné diváky vysílání HorseTv máme dnes tšpatné zprávy. O prázdninách nebude vysílat každé úterý, jak jsme zvyklí.. Nemusíte být ale…

Dokumentární film "Koňská hříva v českých zemích - Živé dědictví" z dílny FTV Production a Ministerstva zemědělství je další z povedených ukázek…