Dnešní vysílání nám přiblíží práci ASCHK - dnes od 20:00 na HorseTv

8. 6. 2010 Veronika Jiroutová Autor fotek: HorseTV.cz

Víte co je to ASCHK? V krátkém dokumentu KONĚ POD OCHRANOU se dnes na koňské televizi dozvíme více o aktivitách i fungování Asociace svazů chovatelů koní v České republice. A podíváme se i do kanceláře za tajemníkem ASCHK, panem Políčkem.

Celý dokument je podbarven záběry z nejrůznějších chovatelských a sportovních akcí, uvidíte koně v zápřeži, ale i v lese při práci a další pěkné záběry koňského soužití s člověkem.

 

Záběry z dokumentu ASCHKKdo nebo co je ASCHK ČR o.s.

Vznik Asociace svazů chovatelů koní se datuje do roku 1990 a jedná se o uznané chovatelské sdružení, které zastřešuje několik různých svazů koní.

Od roku 1995 vede ASCHK hned několik plemenných knih, například arabských koní, slezského norického i norického koně, českého sportovního ponyho nebo haflinga.

Plemenné knihy můžete prohlížet přímo na internetu na webových stránkách ASCHK, a to na adrese www.aschk.cz. Na ní také najdete seznam všech členů (sdružení) a zaštítěných plemen.

 

Webové stránky ASCHK vytvořil a od samého počátku spravuje EQUICHANNEL.cz.

 

ASCHKMezi hlavní aktivity ASCHK ČR patří:

  • Vydávání časopisu KONĚ, což je chovatelský časopis plný zajímavých informací, důležitých termínů a novinek či jiných, pro chovatele nejrůznějších plemen opravdu nepostradatelných informací.
  • Organizace a propagace akcí, ať již sportovních nebo chovatelských. Během roku jich má ASCHK na seznamu neuvěřitelných 200.
  • Spolupráce s Ministerstvem zemědělství na dotačních programech, podporujících nejen chov koní, ale i rozvoj venkova.
  • Shromažďování a vyhodnocování chovatelských dat a další související činnosti.

Asociací svazů chovatelů koní byla vytvořena Strategická vize rozvoje chovu a užití koní v ČR do roku 2013. Hlavním cíem této strategie je vytváření podnikatelského prostředí, které by z chovu koní vytvořilo konkurenceschopnou oblast. Její dopad by se projevil mj. v rozvoji venkova, zemědělství a vytváření nových pracovních míst.

Celou strategii si můžete také stáhnout na webových stránkách ASCHK ČR.

Stopáž: 11 minut

 

Takže nezapomeňte dnes v osm večer na HorseTv.! A samozřejmě ani vy, kdo máte pomalejší připojení, nemusíte zůstat o nic ochuzeni! Celý pořad vám přineseme DNES ve 20 hodin také v MP3 formátu k přehrání pouze zvuku.

Můžete se ale také samozřejmě těšit na další vyprávění O koních bez koní a všechny své dotazy a náměty na nás sypat do tohoto diskuzního fóra: O koních bez koní - NÁMĚTY aneb co a koho byste rádi viděli..

Podobné články

Pro všechny pravidelné diváky vysílání HorseTv máme dnes tšpatné zprávy. O prázdninách nebude vysílat každé úterý, jak jsme zvyklí.. Nemusíte být ale…

Dokumentární film "Koňská hříva v českých zemích - Živé dědictví" z dílny FTV Production a Ministerstva zemědělství je další z povedených ukázek…