Vydařená premiéra dostihové sezóny

8. 4. 2024 Tisková informace Autor fotek: Archiv Chuchle Arena Praha Zdroj: Chuchle Arena Praha

Před více než třítisícovou návštěvou a za chvílemi až tropického počasí odstartovala v neděli 7. dubna letošní dostihová sezóna v ČR. Vrcholy premiérového odpoledne byly 97. Tipsport Gomba handicap a 66. Velká dubnová cena s velmi kvalitními startovními listinami, které splnily, možná i předčily napjatá očekávání. Vítězové obou zkoušek vyběhli na ideální dráze druhé nejrychlejší časy tabulek a bouřlivé ovace plné tribuny provázely premianty k slavnostním ceremoniálům.

Favoritem 97. Tipsport Gomba handicapu (hdcp I. kat., 1200 m, 4l. a st.) byl rekonvalescent Holly Happy, ale v závěru se propadl na konec pole a triumf po boji o krk získal čtyřletý ryzák stáje The Sons of Sharpour Hidden Colony, kterého trenér Konstantin Kobzarev nachystal pro žokeje Adama Floriana. Těsným druhým místem překvapil Creator, na bronzový stupínek dosáhl Capitano. Hidden Colony časem 1:10,08 zaostal za rekordem dostihu o necelou půlsekundu.

Hvězdně obsazená 66. Velká dubnová cena (I. kat., 1800 m, 4l. a st.) nabídla předpokládaný finiš tří největších osobností v poli. Triumfem o jednu délku vstoupil do sezóny dvojnásobný držitel Zlatého poháru, šestiletý hnědák stáje Drag Consulting Rex of Thunder v sedle se svým trenérem Michalem Demem. favoritka dostihu, úřadující vítězka Českého Derby Abha skončila druhá, o tři a půl délky třetí docválal dvojnásobný a úřadující Mílař roku, osmiletý Ignacius Reilly. Výkonem 1:49,09 Rex of Thunder ohrozil rekord dráhy i dostihu, ale čas Black Canyona z roku 2019 nestihl přesně o dvě desetiny sekundy.

Výsledky

Podobné články
Ignacius Reilly

Čtvrté pokračování letošní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha je připraveno na nadcházející neděli 19. května. Týden po klasické Velké jarní ceně…

V neděli 12. května se v Chuchle Areně Praha konal třetí dostihový den letošní sezóny a jeho vrcholem byl první díl Klasické trojkoruny, 103. CONSEQ…