Velký comeback Ignaciuse Reillyho

21. 5. 2023 Tisková informace Autor fotek: Andrea Zavadilová Zdroj: Chuchle Arena Praha

Vrcholem čtvrté kapitoly letošní metropolitní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha byla skvěle obsazená 74. Velká květnová cena (I. kat., 1600 m, 135 tis. Kč), tradičně první významná zkouška roku pro čtyřleté a starší mílaře. Nabitému startovnímu poli jistě o jednu délku dominoval předloňský premiant tohoto testu Ignacius Reilly s žokejem Petrem Foretem a poté, kdy musel na rok a čtvrt opustit dostihové dráhy a vloni dosáhl na dvě umístění, si při letošní premiéře připsal již šestý triumf na nejvyšší scéně.

Sedmiletý valach stáje Syndikát V3J byl dříve v přípravě Václava Luky, ale k velkému comebacku nastoupil nově jako svěřenec Evy Záhorové z Dolní Moravice na Bruntálsku, které přinesl třetí jedničkový triumf kariéry. Držitel titulu Nejlepší mílař roku 2020 (v němž vyhrál mj. i Velkou jarní cenu) Ignacius Reilly dosáhl šestého vítězství, přičemž všechna si připsal v Praze a všechna v dostizích nejvyšší kategorie. Žokej Petr Foret, jenž byl v jeho sedle i při předloňském úspěchu, zaznamenal jubilejní šedesátou jedničkovou výhru v ČR a celkově sedmdesátou v kariéře.

Druhým místem potvrdila vzestup výkonnosti čtyřletá klisna Stáje Arenzo Heidi High, téměř o čtyři délky zpět finišoval třetí Josephino. Ignacius Reilly vyhrál v kvalitním čase 1:37,65, jímž za rekordem dostihu zaostal o necelé dvě sekundy.

V rámcovém programu dvou vítězství docílila chuchelská trenérka Ivana Pejšková, přičemž pro tuto stálici české dostihové scény šlo o první dva plné zásahy v aktuální sezóně.

Výsledky

Podobné články

O víkendu se u nás dostihy uskutečnily tentokrát pouze v sobotu na severočeském Hipodromu Most. Slunečné odpoledne přivítalo bohatou diváckou…

Po nabitém programu předchozích týdnů je o následujícím víkendu plánován pouze jeden dostihový den. Ten se uskuteční na mosteckém hipodromu, kde se v…