Sezóna pokračuje sobotním Mostem, vrcholem jedničkový handicap

26. 5. 2023 Tisková informace, Jaroslav Fabris Autor fotek: Tomáš Holbecher/CHAP Zdroj: Jockey Club ČR

Po nabitém programu předchozích týdnů je o následujícím víkendu plánován pouze jeden dostihový den. Ten se uskuteční na mosteckém hipodromu, kde se v sobotu od 14 hodin odběhne osmička rovinových dostihů doplněná o trojici oddělení populární Pony Ligy. Vrcholem programu je Cena první dámy ČR, tedy jedničkový handicap na 2200 metrů.

Na start Ceny první dámy ČR (I. kat., 2200 m) se postaví osmička koní, a protože se jedná o handicap, ponesou na základě svých předchozích výkonů rozdílné hmotnosti. Nejvyšší hmotnost 59,5 kg ponesou klisny Palmera (ž. Florian) a Whirl Wind Girl (ž. Verner). Palmeru připravuje na Slovensku Zuzana Kubovičová a do Mostu zamíří poprvé. Loni ovšem v Bratislavě vyhrála dvě dvojky a má za sebou povedený vstup do sezóny, když ve Velké aprílové ceně skončila čtvrtá za kvalitními soupeři. Naopak svěřenkyně Pavla Tůmy Whirl Wind Girl absolvovala většinu svých startů právě v Mostě, kde v říjnu s nižší váhou jedničkový handicap vyhrála a před třemi týdny tam obsadila třetí příčku v Memoriálu Vlastimila Smolíka.

Na startu bude také čtveřice koní, která se v polovině dubna zúčastnila mosteckého Memoriálu Jaroslava Podolana. V něm zvítězil Culihrach (ž. Havelková), jehož trenérka Martina Havelková do dostihu chystá také tehdy pátého Kenshibu (Mášová), který je s hmotností 48,5 kg vůbec nejméně zatíženým koněm. Třetí skončil v Podolanově memoriálu spolehlivý Respekt (Fialová), zatímco sedmou příčkou zklamal do té doby v Mostě neporažený Vévoda (ž. Andrésová). Sestavu doplňují pátá ze Smolíkova memoriálu Sparkle Shout (ž. Kardanov) a dohlášený American Charlie (ž. Korečková), jemuž před týdnem nesedl pomalu rozběhnutý dostih v Bratislavě.

Nejkratším dostihem dosavadního průběhu sezóny je kilometrová Cena HIPODROMU MOST a.s. (II. kat.). Mezi devítkou rychlíků schází jednoznačný favorit. Dobré šance mají například letos v Mostě už dvakrát druhý Rabbit Power (ž. Lukášek), o minulém víkendu v Bratislavě vítězný Shershab (ž. Zatloukal) nebo zkraje sezón v Gomba handicapu pátý Mollys Best (ž. Liška).

Zajímavou podívanou slibuje i zbytek programu, když se v osmi dostizích představí rovných osmdesát koní.

Podobné články

O víkendu se u nás dostihy uskutečnily tentokrát pouze v sobotu na severočeském Hipodromu Most. Slunečné odpoledne přivítalo bohatou diváckou…

 Chelmsford

Na dostihovém závodišti v Pardubicích byla 20. května největším tahákem I. kvalifikace na 133. Velkou pardubickou. Bohužel se na start nepostavili…