Partnerem Českého Derby bude společnost Westminster

24. 4. 2024 Tisková informace Autor fotek: Archiv Chuchle Arena Praha, s.r.o. Zdroj: Chuchle Arena Praha, s.r.o.

Letošní ročník nejprestižnějšího klasického dostihu sezóny získal nového partnera, 104. ročník Českého Derby se spojí se jménem společnosti Westminster německého podnikatele v oblasti realit Mariana Ziburskeho.

Ta se v posledních letech stala jednou z nejvýraznějších značek ve středoevropském turfu, mj. má zásadní podíl na výrazném nárůstu cen dostihů v Polsku, a její letošní svázání s vrcholnou klasickou zkouškou je završením několikaletých příprav spolupráce s Chuchle Arenou Praha.

Společnost Westminster významně působí v dostihovém prostředí Německa, Polska, Česka a Slovenska. Je např. sponzorem Velké ceny Berlína (Grosser Preis von Berlin) či klasických dostihů ve Varšavě. Tuzemské publikum dobře zná i bílo-modré barvy její stáje, které před šesti lety donesla vítězně do cíle pražské Jarní ceny klisen Lady Westminster. Vloni v říjnu pak čtyřletý valach v péči dvojnásobného šampióna německých trenérů Andrease Wöhlera Westminster Night, jenž ještě jako svěřenec Václava Luky obsadil o rok dříve druhé místo ve zdejší Velké jarní ceně, triumfoval v římské Gr.3 Premio Ribot.

Červnové České Derby se však nestalo jediným dostihem Westminsteru v Chuchle Areně, neboť součástí zářijového Prague Champions Day bude také bohatě dotovaný mílový dostih pro dvouleté klisny Prague Westminster Queen.

Podobné články

Hlavním dostihem čtvrtého pokračování dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha byla 75. Velká květnová cena – 15 let se 108čkou, v níž splnil roli…

Ignacius Reilly

Čtvrté pokračování letošní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha je připraveno na nadcházející neděli 19. května. Týden po klasické Velké jarní ceně…