V Netolicích se pilo „Sladké červené víno“

18. 8. 2022 Tisková informace Autor fotek: Bohumil Křížan Zdroj: Jockey Club ČR URL zdroje: www.dostihy.cz

V neděli se uskutečnil tradiční srpnový dostihový den na jihočeském závodišti Netolice poblíž malebného zámku Kratochvíle. Za příjemného letního počasí dorazila početná divácká návštěva, která mohla zhlédnout devět dostihů a bohatý doprovodný program.

Hlavním dostihem byla Velká netolická steeplechase, která se letos uskutečnila pod názvem Cena Charvát Group s.r.o. a přátel netolických koní a dostihů. Na start se po škrtu Wotana postavila čtveřice koní a ze zadrženého pětidélkového vítězství se radoval Sweet Red Wine, v jehož sedle byl syn trenéra Jan Odložil. Sluší se dodat, že desetiletý ryzák je rovněž v majetku trenéra Pavla Odložila.

Žokej Jan Odložil tímto triumfem završil hattrick, který zahájil o hodinu předtím v sedle též svěřence nosící žluto-zelené barvy, když Cuwal byl jedním z dvou koní, kteří dokončili Cena ŠINDELÁŘ SPEDITION s.r.o. – za podpory firmy Josefa Váni – JOVAN. Následně ještě zvítězil po boji v sedle Yahka trenéra Popelky.

Hattrick si z jihu Čech odvezl i trenér Radek Holčák. První korálek do sbírky přidala v Ceně Václava Smolíka Eternity se Sofií Kvízovou, další dva triumfy měl pod kontrolou Lukáš Matuský. Netradiční rovinový úspěch zaznamenal v sedle bělouše Darkolvy, překážkový pak v závěrečné steeplechase, kde první triumf na steeplu slavila Dancing Blood.

Podobné články

Dostihoví příznivci v tomto týdnu rozhodně nudou netrpí. Nejenže totiž mohli sledovat včerejší dostihy v Lysé nad Labem, ale v sobotu se mohou…

Sport

Sedmička nejlepších překážkových žokejů se přidá k pomoci malé Terezce (2,5 roku) v boji s akutní lymfoblastickou leukemií. Josef Váňa starší, Josef…