Do Netolic míří se silnou sestavou trenér Radek Holčák

12. 8. 2022 Tisková informace Autor fotek: Bohumil Křižan Zdroj: Jockey Club ČR URL zdroje: www.dostihy.cz

Jeden dostihový den za sezónu pravidelně hostí jihočeské Netolice. Ten letos připadá na následující neděli, kde od 13 hodin startuje tradičně bohatý program. Nejenže se totiž odběhne devítka dostihů, které se skládají z pětice rovin a čtveřice steeplechase, ale také se po více jak měsíční pauze dočká dalšího pokračování populární Pony Liga. Diváci se mohou těšit i na dostihy pro neregistrované a dřevěné koně.

Vrcholy programu je trojice dostihů III. kategorie. Jako první z nich přijde na řadu sprinterská Cena města Netolic (1200 m), v níž se na předloňský triumf pokusí navázat někdejší vítězka Ceny zimní královny Dark Absolu (žk. Novák ml.). Zkušenosti s netolickým sprintem má rovněž Berouyine (Mášová), která před rokem skončila těsně druhá. O aktuální formu se pak může opřít svěřenec Radka Holčáka Shershab (Matuský). Před dvěma týdny totiž stylem start-cíl zvítězil v Bratislavě.

Dvojnásobná porce metrů čeká účastníky Ceny vzpomínky na Jiřího a Tomáše Hurtovy. Také zde má dobré šance trenér Radek Holčák, který nebude mít svého svěřence pouze v jednom z netolických dostihů. Darkolva (Matuský) sice letos startoval pouze nad proutěnkami, ale na rovinách získal tři jedničková vítězství, a když loni poprvé sestoupil do trojky, jistě zvítězil. Mezi jeho soupeři se nachází i Vadetaberry (Kvapilová), která během předchozích dvou víkendů obsadila druhé a první místo v Karlových Varech.

Nejprestižnější ze čtveřice steeplechase je Cena Charvát group s.r.o. a přátel netolických koní a dostihů (4100 m). Jedná se o steeplechase cross country, takže v jejím kurzu najdeme i terénní skoky. S těmi se před rokem seznámil další Holčákův svěřenec Wotan (ž. Matuský), který tehdy obsadil druhou příčku. Letošní sezónu bude teprve zahajovat, zatímco Sweet Red Wine (ž. Odložil) a Kornelia (ž. Novák) už sice letos vyběhli, ale nijak nezazářili. Nicméně Sweet Red Wine předloni skončil třetí v Ceně Labe a Kornelia, která se poprvé představí mimo Pardubice, loni ovládla dva pardubické trojkové handicapy.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

Podobné články

Dostihoví příznivci v tomto týdnu rozhodně nudou netrpí. Nejenže totiž mohli sledovat včerejší dostihy v Lysé nad Labem, ale v sobotu se mohou…

Sport

Sedmička nejlepších překážkových žokejů se přidá k pomoci malé Terezce (2,5 roku) v boji s akutní lymfoblastickou leukemií. Josef Váňa starší, Josef…