Chuchle Arena Praha startuje za dva týdny

26. 3. 2023 Tisková informace Autor fotek: Archiv Chuchle Arena Praha Zdroj: Chuchle Arena Praha URL zdroje: www.chuchlearena.cz

Poslední dva týdny zbývají do zahájení sezony v Chuchle Areně Praha. Otevírací mítink se uskuteční na Velký pátek 7. dubna a vedle osmi dostihů je chystán velikonoční doprovodný program. Sportovními vrcholy budou Gomba handicap a Velká dubnová cena.

Celkem se letos na centrální české dostihové dráze uskuteční třináct dostihových dnů se 104 jednotlivými dostihy, součet cen v dostizích (prize money) činí 11,2 milionů Kč. Vrchol sezóny a nejprestižnější klasický dostih, 103. České Derby, se poběží v neděli 25. června.

Druhá polovina termínové listiny odstartuje po letních prázdninách a v průběhu září se dostihy budou konat během každého víkendu. Cena prezidenta republiky je pak naplánována na neděli 22. října a o dva týdny později bude sezona zakončena.

Na dostihové dráze byly upraveny a zarovnány přechody na začátku cílové roviny a v divácké části finišují přípravné práce, mj. nové oplocení dostihové dráhy, nátěry konstrukce tribuny, vyvýšená konstrukce pro sledování koní v paddocku nebo rozšíření prostor Derby Clubu a příprava nových salónků.

Návštěvníci se opět mohou těšit na oblíbené doprovodné programy, např. prosecco and wine piknik, dětský dostihový den či dámský dostihový den. Plnocenné vstupné činí 200 Kč (v předprodeji online 170 Kč), na Derby-den o stokorunu více. Nicméně děti do 15 let mají vstup zdarma, mládež, studenti a senioři za 100 Kč (kompletní ceník najdete ZDE). Na e-shopu si lze zakoupit také jeden z několika typů celoročních vstupenek, případně některý z oblíbených speciálních balíčků.

Podobné články

O víkendu se u nás dostihy uskutečnily tentokrát pouze v sobotu na severočeském Hipodromu Most. Slunečné odpoledne přivítalo bohatou diváckou…

Po nabitém programu předchozích týdnů je o následujícím víkendu plánován pouze jeden dostihový den. Ten se uskuteční na mosteckém hipodromu, kde se v…