Sedlo a ostatní vybavení - výrazné nedostatky na trhu

Martina Paráčková

Vloženo 17.10.2014 - 20:58
Jak pročítám diskuze, vidím, že sedlo na poníky je fakt problém. Výběr akorát univerzální typ wintec. Sháníme na poničku pro jedenáctiletou holčinu. Momentálně jezdí na (tuším) právě syntetickém wintecu, které až tak moc nesedí. Ani koni ani jezdkyni. Na začátky fajn, ale co dál? I děcko si zaslouží trochu lepší sedlo, co bude sedět malému poníkovi i drobnější jezdkyni, co trochu podpoří sed, když dítě chce pokročit dál. Popravdě jsem dost překvapená nedostatky ve výbavě v rozumné cenové relaci, dostupné pro normálního smrtelníka (což je dost důležitý dodatek) pro ponysport, nejen nabídkou sedel, ale i dalšího vybavení. Uzdečku pouze s nánosníky a řemínky tlustými na dva prsty, že by se nemusel stydět ani německý drzůrák a které se ani kolem čumáku neohnou, stájovka s označením pony nedosáhne ani k nozdrám. A sedlo je samotná kapitola. Neforemné, většinou dlouhé až na kyčlích, když už sedí trochu koni, tak bez opěrek, tvrdé. I placatou sedldečku je kumšt sehnat. Hlavně, že nabídka barev a všech ulítlých variant je monstrózní. Omlouvám se za můj výlev. Je pravda, že v pony sportu jsem se nikdy nepohybovala, takže nemám detailní přehled v pony vybavení, ale momentálně narážím stále na to stejné. Že pony sport se zarazil někde u velikost fjord nebo sportovní pony. Takže k dotazu. Poradíte mi prosím prodejnu, kde lze najít trochu větší výběr v pony vybavení v reálu? Hlavně pak sedla? Máte někdo dobré sedlo na menšího poníka vhodné do sportu na skákání?

alena klimova

Vloženo 17.10.2014 - 21:42
Já si myslím, že to tak hrozné není. Podle fotky mi připadá, že holčina je už na poníka velká, pokud bude mít většího, tak si může už dovolit větší sedlo s posedlím 16 nebo 16,5 a ty se už dají sehnat starší od kentauru vcelku dobře. Starší syn začal v 9 letech jezdit ve wintecu 2000, měl ho až asi do 14, kdy hodně vyrostl. Jezdil v něm i krosy na všestrannosti a parkury do stupně S a nikdy nebyl problém. Taky si nemůžu dovolit prestige na 20000tis, i když se mi moc líbí. Zkoušeli jsme i kentaur youngster, ale syn se už do něj ve svých 10letech nevešel, má moc krátké bočnice. Já bych to řešila prostě normálním skokovým sedlem s menším posedlím.

Martina Paráčková

Vloženo 18.10.2014 - 11:54
Velká jeste není, řekla bych tak kousek před hranou. A fotka trochu zkresluje, protože je to focene shora. Chci napasovat sedlo na tohoto ponika, ne na většího. Dvojka spolu jeste neco najezdi, holcina je drobná po mamince, navic jeste majímladší holčičku, takze se jeste nechystá do světa. A kdyz v budoucnu půjde, tak aspoň i s dobrým sedlem.

Katka Lipinská

Vloženo 19.10.2014 - 19:47
Jedenáctiletou holčinu mám taky a na poničce 135 KVH trénuje v passieru young champ. s posedlím 16, do terénu má wintec s posedlím 16, obojí sedí jí i poničce (lépe s podocasníkem). Pokud vím, passier dělá i skokovou variantu tohoto skvělého sedla. Pokud na to člověk nemá, holt musí shánět z druhé ruky (my taky neměli nové). Co se týče uzdečky, máme shetty, kobylka má maličkou hlavičku. Přikládám fotky, ten černý poník byl půjčený, má 130 KVH a také mu to sedlo v pohodě pasovalo.

Kateřina Prušáková

Vloženo 21.10.2014 - 11:05
Reakce na 1545974: Sedla na poníky se dají celkem dobře sehnat u paní Dohnalové - www.a-sedla.cz a to v různých cenových variantách. Uzdečku jsem pořizovala aktuálně u Clever Horse (jsou na FB) a je moc pěkná, za pěknou cenu, kůže tenoučká akorát na pony-hlavičku.