Proč právě ponyho?

Markéta Polenová

Vloženo 22.11.2006 - 17:10
Poníci se mi líbí odjakživa, a až si budu pořizovat vlastního koně, hádejte, co to bude? PONY! Líbí se mi hlavně welšové (C, D), pokud je někdo máte nebo s nimi alespoň máte jakékoli zkušenosti, napište je sem, prosím... :-)Taky znám hafo lidí, co je popadne záchvat smíchu, kdykoli vidí dospělého jezdce na ponym. Ale mně spíš přijde legrační, když někdo s průměrnou postavou mizí ve výšinách na 185 cm vysoké rozhledně :-) Nejlepší je, když má nasednout - to se honem rozhlíží po vhodném nástupišti... A což teprv, kdyby měl snad spadnout!!!Samozřejmě, koně jsou krásní všichni, a vysocí koně jsou velmi impozantní, ale s poníky se užije nejvíc legrace. Každý člověk má právo na svůj svobodný názor - poníkáři se přece jezdcům na velkých koních neposmívají, tak proč by to nemohlo být vzájemné?VŠEM LIDEM OD KONÍ PŘEJU HODNĚ ZÁŽITKŮ S JEJICH MILÁČKY!!! :-)))

Dana Rusková

Vloženo 22.11.2006 - 18:16
Přidávám se k opěvování polokoní! Máme dva 130 cm vysoké a nedala bych je stejně jako ty dva velké. Poníci jsou skladní, stačí jim menší pastvina a míň krmení a výkon je vzhledem k tomu větší než u koní. Říkám si, že chodit do práce, úplně by mi dva ponďové stačili, když vrchol jezdeckého požitku vidím ve vyjížďce do lesa a skoku do 50 cm. A v zimě se dají zapřáhnout do sáněk.

Tereza Liskova

Vloženo 24.11.2006 - 18:05
My jsme taky "na poniky", zvlast na welshe. Mame krom D vsechny sekce. Manzel jel letos huberta na B ponikovi a desne si to pochvaloval, ze je neprekonatelnej terenni kun. Myslim, ze si to oba dobre uzili a poznamky kolemsedicich pri obede, ze chudak ten malinkej konicek musi vezt toho staslivyho chlapa...uz nas neberou ;-)Mimochodem, vetsina welshu skvele taha...

Eliška Matoušková

Vloženo 26.11.2006 - 17:22
To já jsem vždycky byla ulítlá na hannovery a welshe.... To byli moje mega lásky. Oni jsou si v chování celkem podobní, na ježdění taky, ale s welšíkama jsem se vždycky líp domluvila. byli to moje pusinky =´)... Nikdy jsem na ně nedala dopustit a vždycky jsem se smála na závodech, kde jsem třeba v L parkuru s poničkou 142 KVH porazila i ty holštýny =´))))

Renata Hufová

Vloženo 10.12.2006 - 12:12
Ahoj taky mám ponyho. Je to welsh cob D, je to hodně pohodovej koník, je to hřebec má 2 roky,a je hodně klidnej.Nedávno jsem si ho obsedla, dělal že se nic neděje jako by nesl člolvěka na zádech odjakživa,teď jezdím občas a bez sedla.Je hodně upnutý na jednoho člověka,někdy mi připadá, že mě má raději než ostatní koně. hufka

IzaJR

Vloženo 14.12.2006 - 12:13
Vzdycky jsem mela radeji male kone, nejak jsem si s nimi rozumela lip, at slo o lucni smesky, huculy, polske koniky, fjordoidni kone... Jak koni nevidim pres hrbet je na me moc velkej.Mam WPB, 147KVH :-) takze ponda o centak. Proc mala? Lip se sedla (nahazovat sedlo na 1,8? ne dekuji), lip se cisti (povrchove min spiny na cisteni :-) lip se naseda a seseda, vsude se vejde, podchodem, pod stromem, vsechno sleze a vyleze a vleze, je velmi stabilni, je hbita a obratna, umi samostatne premyslet (coz ma vyhody i nevyhody, ale aspon se nenudime :-), prijemne chody (to byl jeden z prvnich dotazu - kdyz jsem si teda koupila toho poncla urcite ma stosakovy klus a cval), komunikativni, ovladatelnost + temperament + doprednost + citlivost = prijemne skloubene. Snazim se sama delat kopyta (mam na boso) a pri predstave ze drzim kopyta jak talire nejakyho velikana... nene. Pokud v lese, parku nebo tak nekde potkame lidi, tak spis jsou privetive az rozplyvave komentare to je peknej bilej konicek (coz ti s prerostlejma maj spis problem - nechodte k nam moc blizko, my se koni bojime) - nas se neboji nikdo :-) sme prece maly a k tomu bily... vrazedne neskodna kombinace :-)Par poznamek jsem slysela, ale nemam sportovni ambice, chci se jen relaxovat, pohodlne a bezpecne zajezdit - a to mi ten muj ponda nabizi.Kamaradka co ji videla to moooc pekne shrnula - "neni to ponik neni to kůň je to zkratka půň" :-)

Jitka Černá

Vloženo 22.2.2007 - 7:02
Je to úplně jasné: skladní, zdraví, roztomilí, nižší, méně nároční na krmení, jinak vše jako velký kůň. Od cca 140cm (podle síly kostry) využitelní i pro pořádně narostlého dospěláka.Kamarádka 25 let poté, co prodala svého koně Kinského, vyjela se mnou na vyjížďku bez sedla na 107cm vysokém shetlandovi. Cestou se jí rozvázala tkanička u boty, tak zastavila,sjela jednou nohou na zem, druhou nechala na hřbetě a zavázala tkaničku a mírným odražením se ze země šup a byla nahoře. Zamyslela se a říká - nevíš, proč jsem vůbec kdy chtěla velkého koně?Jednu nevýhodu to má. Když jsem jednou coby pořádně narostlý dospělec letěla bez varování přes hlavu našemu 140cm mlaďákovi, zapíchla jsem se čelem do země přímo jemu před hlavou. Být to vyšší kůň, snad bych měla šanci pootočit se aspoň na zadek, takhle (samozřejmě bez čepice - od té doby bez ní nejezdím ani na mrňavcích) to dost fest odnesl obličej.

Jitka Černá

Vloženo 22.2.2007 - 7:04
Oprava - kamarádce bylo 25 let, to říkám proto, že jako byla dospělá. Vyznělo to tak, jako že svého koníka prodala před 25 lety, tak to ne :-)