potřebuje zhubnout

Diana Hladíková

Vloženo 11.9.2009 - 20:55
ahoj mám poníka welsh coba 8 let 145 v kohoutku nevážila jsem ho, ale na pohled mi přijde prostě tlustej bohužel nemám fotku na které by to bylo dobře vidět mám jen nad skokem tam bříško zatáhne sportujeme, jezdíme parkury do 110 cm a teď začínám i drezurku- sežere všechno na co přijde a bojím se aby nezačal kuli tomu mít problémy krmíme trochu ovsa, seno, jablka a je na pastvě kde je tráva 00 nic je tam den i noc po celý rok- nemáte nějaký fígl jak zhubnout poníka který "tloustne i ze vzduchu"? mám nějak upravit žrádlo nebo víc pracovat? je nějaká práce na hubnutí? slyšela jsem že když tahaj můžou zhubnout ale on tahat neumí prosím poraďte

Marcela Fiřtová

Vloženo 17.9.2009 - 6:55
Reakce na 1327404: Mám podobný problém se svojí kobylou 147 vysokou. Jen otevře oči a už tloustne, nebo spíše nehubne. Veterinář mi poradil dávat místo ovsa namočené vojtěškové granule, ale zatím to nějak nezabírá :o) tak snad časem.

Martina Ccccc

Vloženo 12.1.2010 - 19:19
Reakce na 1327404: Ahojky,jestli máte pořád ten problém s tloušťkou,tak bych doporučila míň krmit energetické krmivo jako je oves,poníci ho takřka vůbec nepotřebují,ale každý kůň je jiný.Jsou velmi dobře krmitelní a dokáží sežrat cokoliv,kdykoliv a v jakémkoliv množství.Vojtěškové granule jsou také hodně,nejlepší když jsou žravější je je zaplácnout.Jako vlk se nažral ale koza zůstala celá. Dávají se hodně pelety,to jsou zbytky z ovsa -šlupky - buďto v granulích,nebo volné.Stojí pár korun a mají je zkoro v každém mlejně.Jen bacha,musí se máčet,nebo alespoň více vlhčit.

žofré

Vloženo 13.1.2010 - 9:30
Doporučuji "hlavní vyhledavač"zcela nahoře ,-zadat "obezita IR",pak ještě vyhledavač o něco níže,diskuzní,zadat "obezita".Nápadů dosti,myslím...

Diana Hladíková

Vloženo 13.1.2010 - 21:51
děkuji

Jáájůůnka

Vloženo 17.11.2013 - 18:36
Můj valach začal makat a výsledek by úžasnej. Energetické krmivo jsme vůbec nepřidávali - nepotřebue ho. :-)

Hana Kloudová

Vloženo 19.3.2020 - 9:16
Reakce na 1327404: Ahoj na to si dávej pozor pony když jsou tlustí mohou mít schvácení kopyta a to se musí podchytit včas nebo když je pony moc tlustý. schvácení kopyta se pozná tak že krk a hlava jsou vytaženy dopředu kůň se opírá do zadních nohou, protože chce odlehčit předním. Schvácení kopyt většinou postihuje přední končetiny. Toto onemocnění kopyt je závažné, protože když se nepodchytí včas kůň bude mít velké bolesti a bude muset být utracen. Hele já bych asi zkusila do stravy přidat nějaké doplňky a úměrně zvýšit pohyb, ale ne zas moc úměrně k tomu žrádlu aby neměl míň žrádla a velkou dávku pohybu aby to bylo tak vyvážené. Ale myslím si že ty doplňky stravy jsou až krajní řešení nejdříve to zkus pouze s vetší dávkou pohybu, ale nezapomeň když zvýšíš pohyb koňi nemůžeš dát málo žrádla aby to bylo tak úmerné. Hodně Štěstí:))) :)