Pony - vosa na bonbonu

Petra Prenerová

Vloženo 2.4.2007 - 11:11
Ahojky!Mám takový dotaz, jezdim na poničce, která má 120 KVH každý říká že už bych na ní neměla jezdit že vypadám jako vosa na bonbonu, tak se táži jestli na ní smím jezdit :) posílám svoji stránku www.eowynstaj.estranky.cz tam nejsem pod sedlem, ale jestli budete chtít pošlu fotky přes email..:)

Pavla Šmídová

Vloženo 2.4.2007 - 11:48
Tak hod tu svoji fotku na net, takhle to nepozname :o) A ta ponicka je tvoje ? Ja kdybych mela na vyber tak bych mozna radsi jezdila na vetsim koni, mela bych strach abych ji netrapila. I kdyz taky jsem jela parkrat na huculce 120-130 cm a kdyz se cvalalo po louce, tak jsem ji mivala plny ruce a nezdalo se mi ze by pode mnou nak stradala :o)Jeste rekni, kolik meris a vazis. Ja mam hucula 142cm, sama mam 170cm a 60 kg a cejtim ze tak trochu jak ta vosa vypadam :o)

Jitka Černá

Vloženo 4.4.2007 - 7:59
Vykašli se na to, jak pro druhé vypadáš a zařiď se podle svého vědomí a svědomí. U koníka záleží na jeho stavbě, ne na výšce. Já se svými 75kg ráda skočím (to tedy fakt nedá moc práce) na hřbet 107cm robustnímu valáškovi, na naší další 121cm křehounké kobylce s nožkami jako párátky jsem ale samozřejmě nikdy neseděla. Můj nejmilovanější první poník má 127cm, zažili jsme spolu pár vyjížděk bez sedla když to byl největší kůň u nás a mě svrběl zadek po koňském hřbetu, co mám většího koně, už na něho nesedám - ne že by mě neunesl. Moje dcera je vysokánské tintítko hubené, má silného poníka 140cm, když se nedávno objevila před trenérem nefandícím poníkům, vyslechla jsem si hodně o příšerné matce, co chudákovi dítěti nedopřeje velkého koně a jak na tom poníkovi příšerně vypadá. Chápu ho, má v oku něco jiného, já mám ale denně před očima zase něco jiného a holt jsem na to zvyklá. A řeči o tom, že poníky mají jezdit úměrně velké děti (oku úměrné)jsou blbost proto, že vesměs "úměrné" dítě onoho poníka neujezdí. Máš svůj rozum, svoji hlavu a svůj názor, svou kobylku máš denně před očima, tak sama vidíš, jestli jsi na ni těžká nebo ne. Podle toho se zařiď a na lidi se vykašli.

Lenka Mitregová

Vloženo 4.4.2007 - 10:00
Záleží na to, jakou má ponička stavbu těla, jestli je mohutnější nebo spíš párátko. Já měřím 177 cm a vážím 56 kilo a moje ponička má 120 cm. Už si jako vosa na bonbónu nepřipadám, kobylka je mohutná a skoro bez kohoutku i po hříběti a sedí se na ní skvěle. Jezdíme hlavně krok, klus, když jdem do kopce, sesednu, rozhodně to nepřeháním. Kobylka je ochotná, hodná a v sedle si na mě dává pozor. Častěji, než v sedle, byste mě ale viděli s Melissou na ruce, baví mě to víc. Kdyby byla vyšší, bylo by to fajn, rozhodně ji ale kvůli tomu nevyměním :-).

barbora Jíchová

Vloženo 16.4.2007 - 15:36

mumík

Vloženo 2.10.2007 - 19:06
Ahoj, mě je 30let, měřím 164 a vážím 55kg. Mám poníka 120cm a v pohodě mě uveze. Klušeme, cváláme, když chce, tak si na poli natryská a vůbec mu to nedělá problémy. Je sice mohutnější, žádný tintítko, zdravý a záda má v pořádku. Takže pokud je takový i tvůj poník tak nemusíš mít strach, že mu ublížíš. I když na nšm vypadáš, jak vosa na bonbonu. Já tak vypadám taky:-)