pony pravidla

Martina Vaskova

Vloženo 24.10.2007 - 23:33
Prosím, ozve se mi někdo, kdo má pony pravidla v malíčku a je mi ochoten poradit? Mám nějaké konkrétní dotazy týkající se pořádání parkuru pro pony. Moc děkuji.

Radka M.

Vloženo 25.10.2007 - 8:23
V malíčku teda opravdu ne, ale zkus, co potřebuješ?

kukuš kukušková

Vloženo 25.10.2007 - 20:35
a co potřebuješ?muzu ti poradit:-)

Martina Vaskova

Vloženo 27.10.2007 - 20:06
U nás se teprve poníci rozjíždějí a letos byly jen VT. Tlačím na příští sezonu, aby se uspořádaly i oficiální parkury, ale slyšela jsem, že: musí být účastni poníci z 5 různých registrovaných stájí (u nás problém, jsme rádi, že dáme dohromady 5 pony s licencema), musí se přeměřovat KV (nač ji tedy pony musí mít každý rok přeměřenou od inspektora - až do 7 let?). Nemalý problém je, že vymysleli dvoukolové soutěže a poředatel musí 2x přestavět parkur pro pony, což se často řeší tím, že poníci jdou trať rozeskakování velkých koní - tedy jen točí a skáčou 4 - 5 skoků, o úpravě vzdáleností skoků nemluvě... a co handicapy pro různé KV? Mám nějaké představy o všem, ale než je začnu prosazovat, moc ráda se poučím z toho, jak to šlape u Vás.Moc děkuji za rady a cenné informace.

Radka M.

Vloženo 28.10.2007 - 11:03
Ahoj, ty stáje musí být myslím tři, platí snad stejně jako pro velké koně. Na závodech nás nikdy nikdo neměřil, neboj, výšku má poník uvedenou v licenci. Jako handycap se ti poníci jezdí skoro vždy, toho přestavování je opravdu hodně. Pro ušetření práce pořadatelů je lepší rozeskakování, protože to na čem ti jedou základ B máš pro A jako rozeskakování a nepřestavuješ. No pokud se neobjeví jeden S:-). Držím palce, je děsně fajn že poníci přibvají a pony akce jsou moc potřeba.

Dáša Heřmánková

Vloženo 29.10.2007 - 14:19
Pokud se chystate poradat pony souteze poprve, doporucuju kontaktovat s nejasnostmi nekoho z pony komise. Konkretne muzu doporucit pani Marii Vrankovou - 724 680 175, nebo Jana Matušku 602 358 582, pripadne manazera pana Salka, na nej vsak nemam telefon. Jsou sdilni, zkuseni, ochotni a od zdroje :-) At se vam vse dari.Jinak na beznych zavodech se nemeri, ucastniku musi byt 5 dvojic ze tri subjektu (oddilu). Jeden clovek muze mit vic koni, nemusi to byt 5 lidi, ale pet startujicich dvojic minimalne. Nepochopila jsem, co jste myslela vymyslenymi dvoukolovymi soutezemi, vsechny souteze odpovidaji pravidlum kazde discipliny pro velke kone, jen se upravuji zvlastnosti pro pony. Cili ponikovske souteze muzou byt jakekoli - klasicke s rozeskakovanim ci bez, stupnovana obtiznost, dvoufazove skakani - cokoli, co umoznuji pravila pro velke kone.Jede-li se handicap, jde o jednu soutez s tim, ze kazda kategorie pony jede na sve vysce. Napr. parkur urovne L pro pony je pro Skove 70 cm, pro Ackove 80 cm, pro Bckove 90 cm. Trasa stejna, pochopitelne. Hodnoceni dohromady vsichni - je to jedna soutez. Je velmi uzitecne si startovni listinu podle toho usporadat, napr. nejdriv pony S, pak A, pak B, pak je prestavovani jen nutne minimum.

Martina Vaskova

Vloženo 30.10.2007 - 22:53
Děkuji za tipy, určitě jich využiju. U nás jsme pořádali pouze hoby závody pro pony, ale letos jsme měli licence pro děti i pony, ale oficiální závody v našem okolí nebyly,. Proto se snažím o změnu pro příští rok. Pořadatelé to občas považují za "zdržování" (čest chvályhodným vyjímkám) a proto se divím té dvoukolové soutěži. Vím, že je to podle pravidel, jen jsem soutěž na rozeskakování považovala za rychlejší a méně náročnou pro pořadatele (jak už tu bylo i uvedeno). Ještě otázka k té dvoukolové soutěži : jaký u Vás bývá časový odstup jednotlivých kol? A co stavitel parkuru? Ten by měl být zvlášť vyškolen pro stavbu pony parkuru? Moc děkuji a tiše závidím, že v Čechách (i jinde) už to tak pěkně šlape...

Dáša Heřmánková

Vloženo 31.10.2007 - 14:17
>a proto se divím té dvoukolové soutěži. Ja porad nerozumim? Zda se mi, ze myslite, ze je dvoukolova soutez pro pony povinna a jine se nedaji jezdit? Tak to prece neni? Uz jsem psala - pro pony muze byt vypsana jakakoli soutez odpovidajici normalnim skokovym pravidlum.Jestli chcete ale poradat konkretne dvoukolovky, nic proti tomu. Casovy odstup jednotlivych kol muze byt libovolny. Hned za sebou, jedno dopoledne, druhe odpoledne, nebo dokonce druhy den vicedennich zavodu - jak to poradatel urci v propozicich.Nepletete si dvoukolovou soutez a klasickou soutez s rozeskakovanim?Stavitel parkuru musi mit platne osvedceni v ramci CJF, zvlastni pro pony neni, ale mel by s tim mit zkusenost pripadne se poucit o specifikach u nekoho, kdo uz pony souteze stavi.

Martina Vaskova

Vloženo 1.11.2007 - 22:51
Nene, já vím co je dvoukolová soutěž a co rozeskakování. Já se jen právě divím pořadatelům, když v ponících většinou vidí zdržení, že "vypisují" (ono to nebyly oficiální závody, takže o klasickém "vypsání" jsme si mohli nechat zdát, když pony vůbec uvedli v propozicích, tak jako "ukázka" a jak se to pojede jsme zjišťovali až při opracování)právě dvoukolovou soutěž a ne soutěž s rozeskakováním. Dokonce mi jednou bylo řečeno (měli jsme námitky proti pořadí, když jeden pony chyboval v prvním kole a pak se umístil před bezchybným ponym), že si rozhodčí ty pravidla určují nějak sami, když to není oficiální soutěž...Díky za trpělivost, budu se snažit, aby nám tu pony sport trochu vzkvétal a to i dle pravidel. Díky moc.

Vlaďka Prokešová

Vloženo 2.11.2007 - 10:05
Dobrý den,když vidím toto téma, ráda bych se zeptala, jestli někdo (a kdo) dělá pro děti soutěže formou hry... Myslím takové ty soutěže zručnosti - něco jako JUJU závody (naklusat, nacválat, obejít kužele, přenést věc, zastavit v čtverci a pod). Dcerka sice na to bude zralá až popříští léto, ale toto by jí 100% bavilo. Moc mi to v ĆR chybí - takové ty hravé soutěže pro děti.

Radka M.

Vloženo 2.11.2007 - 11:17
Oficiálné pod ČJF ne, ale poptej se v okolí, bývá to velmi časté v rámci třeba ukončení sezóny a podobně. Dcerka tohle párkrát absolvovala, když byla hodně malá, ve chvíli kdy byla schopná přejít parkur 20cm to pro ni přestalo být zajímavé:-) A pak mají k takovýmto trailíkům docela blíko westerňáci. Mě osobně se tyhle soutěže docela blbě hodnotí, proto je beru jen u těch nejmenších dětí, kde tu čokoládu prostě dostanou všichni.