nesnese bičík

Andrea Ostrá

Vloženo 3.1.2008 - 10:00
Ahoj,mám takový problém. Dostala jsem k Vánocům nového poníka Bucifala. Nejsou s ním větší potíže dokud...Občas je prostě potřeba zdůraznit pobídku nebo jednu švihnout když dělá blbbiny, nechce jít atd.Jakmile mu jednu střihnu, začne hrozně jančit, vyhazuje. Když to zkusil prvně dostal za trest další švihnutí, ale to nepomohlo a začal kolotoč vyhazování a pleskanců. Nechtěla jsem ho bičovat, když to nemá žádný smysl. Nakonec jsem seskočila a došli jsme pěšky. od té dobby jsem bičík použila ještě dvakrát. Vžycky začal stejně jančit. Tak jsem radši hned sjela dolů.Dá se něco udělat?

Míša Vodičková

Vloženo 3.1.2008 - 19:57
Jaj,jezdila sem uplne toho sameho ponika.jen co sem se ho bicikem dotkla,uz lital zadnima nohama ve vzduchu.skus bicik nahradit spornama.me to moc pomohlo.nebo me ted napada mu proste ukazat,treba si ho vzit jen na voditko a ohlavku a jezdit po nem lehce bicikem,na to mi reagovala klicna čt,ale nevim jak on.ona potom prestala a pochopila ze se nesmi bat.ale radsi nejdriv skus ty sporny,myslim ze by t detsky ty umelohmotny mohli stacit.

Eliška Horáčková

Vloženo 3.1.2008 - 20:00
nebo se naučit jezdit bez bičíku

gabriela ječménková

Vloženo 5.1.2008 - 20:06
Jj buď ho přestaň používat...nebo to nějáký čas vydrž a on si na to časem zvykne, moje kobyla nesnese nový bičík...když si koupím nový tak nevím jak to pozná ale vždycky je děsně protivná a šklebí se...ale pak si zvykne, než ten bič zase stratím a koupím si další :-))))

Katka Střelcová

Vloženo 8.1.2008 - 14:00
Mi to ponik taky dela - jakmile jednu dostane, zacne se vztekat podobne jako ten tvuj. Obvykle je to pokud zkousi, jestli pujdeme tam, kam chci ja nebo tam, kam chce on (vesmes smerem domu nebo ke konim). Resim to tak, ze delam jine pro nej neprijemne cinnosti - couvani nebo toceni se dokola na miste - aby pochopil, ze poslechnout je mensi "zlo" nez si trvat na svem.

Eliška Horáčková

Vloženo 8.1.2008 - 16:33
taky znám poníka, co vyhazuje na bičík, ale to když je bičík neoprávněně (takový "nebij mě, nic sem neproved!")....a pokud by jančil, že se mu nechce jít kam chci já, tak bičík stejně nepomůže (pomůže jednou nebo dvakrát, pak už ne), stejně jako šporny (zvykne si na ně a bude jančit i na šporny) - jiné nepříjemné činnosti je dobrá varianta :-) nebo posílit respekt...

Katka Střelcová

Vloženo 8.1.2008 - 20:43
U nas to je spis jako s malym vzpurnym vzteklym ditetem, ktere se po placnuti na zadek zacne vztekat jeste vic :)) Fakt ale je, ze nevim z jakych podminek prisel, nicmene moje domnenka je, ze jako velmi temperamentni k tomu navic jeste hrebec nekomu prerostl pres hlavu. No, u me mu to moc neprochazi :) Ale musim rict, ze se to stava cim dal vic zridka a zacina z nej byt suprovy konik i pod sedlem.

Andrea Ostrá

Vloženo 12.1.2008 - 14:54
Bez bičíku nejsem zvyklá jezdit. Používala jsem ho vžycky...a nemyslím si, že nespravedlivě...nepoužívám ho nijak často. Jen když je potřeba.Myslím si, že pokud je koník zdravý měl bych poslechnout jezdce, pokud po něm nechce nic zvláštního, nad jeho síly. Pokud to neudělá, měl by dostat. Trestám jen pokud bezdůvodně zpomalí jedním šlehnutím za holeň a pobídkou. Stejně tak, když nechce naskočit cvalu, pleskanec za holeň. když se nechce rozejít požívám bičík k zesílení pobídky a pokud i tak nechce tak švihnu přes 2x-3x zadek.A když mi začne zlobit tak přes zadek...buď seknutí a nebo mu nabičuji 5x-10x. To dělám jen vyjímečně když nechce třeba skočit něco co dělá běžně už po několikáté a vteká se.Ale dělám to jen když to má efekt...

Eliška Horáčková

Vloženo 12.1.2008 - 15:14
máš tam meila

Eva Krajinová

Vloženo 23.1.2008 - 17:44
největší blbost byla ho za to vyhazování potrestat zase bičíkem.Pokud se ho bojí tak ti určitě nepomůže že ho tim budeš mlátit dál.

Martina Vaskova

Vloženo 28.1.2008 - 23:03
Myslím, že trenér by byl řešením..

Andrea Ostrá

Vloženo 4.2.2008 - 8:07
nemohla jsem přece ještě vědět, že se ho bojí...kromě toho když mám bičík u sebe nebo se ho jen dotknu tak mu to nevadí.Vadím mu když ho použiju. Což není zas tak moje chyba...myslím, že koník prostě dostane v průběhu života nějaké ty rány bičíkem a měl by je umět respektovat a vydržet. A ne takhle vyvádět.

Andrea Ostrá

Vloženo 4.2.2008 - 8:07
jo, no.

Eva Krajinová

Vloženo 19.4.2008 - 14:39
No tak kdž takhe vyváděl tak to asi měl nějakej důvod.Možná že by to chtělo , jestli jsi zkušenější , šporny. Na zdůraznění pomůcek.

Karolina Olehlová

Vloženo 10.7.2008 - 8:49
Ahoj:) Mám taky poníka... Jen uslyší švihnutí bičem a v tu chvíli se mu zatmí před očima... Skáče všema 4 a utíká... Jinak je vhodný i pro malé dítě... Jezdí na nákrčáku a všechno... S bičem nejezdím protože bordel nedělá.. ale skus třeba přirozenou komunikaci a nebo před ježděním koníka trochu vylítat... třeba si hrejte a nebo běhejte v kruhovce:) Mě hodně pomohli procházky:) Přeju hodně štěstí ať vám to vyjde...:)

Kateřina Kyllarová

Vloženo 10.7.2008 - 21:39
A co třeba bičík používat ne za holeň,ale jen na plec, upozornit? Tobě se zdá,že 'bezdůvodně zpomalil', myslím že není třeba vždy vysázet pěkných pár za holeň. Tam to dáváme,jen když víme,že na holeň nereaguje (nechce,neumí a pod.) nebo když potřebujeme 'oživit' spojení (snad mi rozumíte, není to náhražka kontaktu a ježdění). S našimi poníky to bylo taky všelijaké, než jsme dospěli k nějaké 'dohodě'. U někoho víc, u někoho míň dominance,oni jsou to taky někdy potvory... ale obecně preferuji klid a počkat si a domluvit se a nenechat přerůst přes hlavu. Žvlášť poníci se dobře kazí a špatně odnaučují. Koník (jedno jak velký) by si měl biče vlastně vážit - místo okopávání a různého montování pak stačí jedna včas a dobře/přiměřeně daná (nebo ukázaná) a je po problému. Bičík přece patří mezi pomůcky a ne jako 'týradlo'. My (dcera na ponclovi a matkana velkym) jezdíme vždy s bičem a vlastně ho ani nepotřebujeme, jsme obě naučené, že v případě potřeby je prostě lepší než všechno ostatní co nám zbývá (holeň, ruka,sed).P.S. Psala jsi v zimě,uběhlo dost času,zlepšilo se to?

Eliška Svatošová

Vloženo 22.1.2013 - 20:02
No já jsem taky takového koně jezdila. Doporučovala bych ti cvičené ze země a postupně koníka zvykat na bičík.Ukázat mu že ti není nic zlého a pomalu, klidně i několik měsíců, klidně bych si i zlistila jeho minulost, protože může mít s bičíkem špatné zušenosti