Kolik závodů za den?

bls b

Vloženo 30.1.2010 - 10:27
Ahoj/Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, kolik závodů může pony jít za den, tedy ne žádné "namáhavější" ale o závod zručnosti a možná lehký parkur (do 40cm). Pony je welsh C a žádné tintítko to není... A zda se do toho počítá i výstava...Prostě kolik těchto závodů+případně výstava může jít za den... Děkuji za odpověď.

Romana Matušinská

Vloženo 30.1.2010 - 12:17
Myslím, že v tomto případě nezáleží na tom, jestli jde o poníka nebo koníka. Vždy by se mělo dbát na to, aby bylo zvíře v dobré fyzické i psychické kondici ... a vždy mu přidělit jen tolik práce, kolik je schopno zvládnout a ustát bez úhony. I výstava může být pro zvíře velmi náročnou disciplínou - zejména psychicky. Opravdu záleží na konkrétním zvířeti, kolik toho zvládne. (stejně jako u lidí - někdo zvládne desetiboj, někdo trojboj, někdo jen jednu disciplínu, a někdo nezvládne vůbec nic a je rád, že vyšlape schody v paneláku :) A nezáleží na velikosti člověka, či pohlaví nebo národnosti, apod ;)))

Martina Paráčková

Vloženo 2.2.2010 - 8:55
V pavidlech je psáno, že kůň (poník) smí se zúčastnit dvou soutěží za den, ale jednotlivé disciplíny se nesčítají. Tzn. že může jet dva parkury nebo dvě drezury a pokud v ten den je pakrur i drezura, tak může jet 2x to i to. Pak někdy bohužel záleží na soudnosti majitele nebo trenéra či toho dítěte, co všechno poník pojede.