Kdy začít s ježděním

Markéta Jirásková

Vloženo 3.2.2010 - 10:14
Kdy myslíte, že je tak akorát začít s ježděním. Mám 3,5 letá dvojčata. Bydlíme v dědině, kde nejsou kromě procházek naprosto žádné možnosti a ráda bych je něčím zaměstnala. Zkušenosti s koňmi (ne s poníky) mám. Lze sehnat SPOLEHLIVÉHO shetlanda a jak se k poníkům chovají velcí koně ? Máme 2 ČT (valaši).

Jana Mičková

Vloženo 3.2.2010 - 13:45
Záleží jaký přístup děti ke koním mají. Moje holky (dvojča) dostaly poníka loni v září k pátým narozeninám až jsme viděli, že je to opravdu baví a není to jen nějaké momentální vzplanutí. Kamarádka má taky dvojčata holky a nijak je koně nezaujaly i když mají doma valacha a ponici. Moje holky prozatím jezdí hlavně s madlama. Učím je cvičit voltiž aby získaly stabilitu a uměly se na koni uvolnit. Na procházky je posadím obě za sebe a jdeme. Zatím si s nimi ponice dělá co chce takže jen na lonži nebo vodítku. Teď v zimě je tahá na saních a dělá jim do kopce vlek při lyžování :). Chování ve stádě je stejné jak u velkých koní tak poníků. Jsou koně dominantní a podřízení. Záleží na konkrétním jedinci. S ponicí mám velkého valacha který je co se týče koní hodně tolerantní a přizůsobivý, snese se s každým. Jsou spolu spokojení. Jen pozor jestli je poník klisna a přijde k vašim dvěma valachům, může mezi nimi dojít k boji o ženskou.

saroska

Vloženo 4.2.2010 - 18:52
Dobrý den, spolehlivého SHETLANDA určitě sehnat lze, my jich máme doma několik:-). První jsme kupovali, také kvůli dceři, když jí byli tři. Shetlandský pony má i ve standardu plemene klidnou a vyrovnanou povahu, to sice nezmamená, že nepotřebuje výcvik, ale pokud máte zkušenosti s velkým koněm, věřte, že základní výcvik Shetlanda půjde lehce. Pokud máte více dotazů koukněte na naše stránky www.stajdominika.wz.cz nebo pište na mail. Hodně štěstí při výběru poníka.

Romana Matušinská

Vloženo 4.2.2010 - 22:12
Mám valacha ČT a na jaře plánuju pořídit dceři poníka (budou jí v květnu 3). Na velkém koni sedět nechce - bojí se té výšky. Ale zájem o koně má (chce čistit, vodit, krmit, ...), tak myslím, že na poníčkovi se časem i sveze. Bohužel mám o našem budoucím poníčkovi tak jasnou představu, že vůbec netuším, jestli takového seženu :))) http://www.deniska.cz/galerie/091101/pages/image/imagepage18.html (u hříbat PRE - Denisce 2,5roku) http://www.deniska.cz/galerie/090901/pages/image/imagepage18.html (s mým valachem - 2,5roku) http://www.deniska.cz/galerie/090801_boskovice/pages/image/imagepage5.html (s mým valachem) http://www.deniska.cz/galerie/090801_boskovice/pages/image/imagepage9.html (takto chodíme na procházky) http://www.deniska.cz/galerie/090801_boskovice/pages/image/imagepage40.html (westernové městečko Boskovice - 2 roky a čtvrt) http://www.deniska.cz/galerie/090501_narozeniny2/pages/image/imagepage10.html (2 roky) http://www.deniska.cz/galerie/090201_hory/pages/image/imagepage11.html (rok a třičtvrtě) http://www.deniska.cz/galerie/090101/pages/image/imagepage26.html (s kamarádkou - rok a třičtvrtě - ten výraz soustředění se mi moc líbí :)) http://www.deniska.cz/galerie/081001/pages/image/imagepage13.html (rok a půl) http://viking.raketka.com/images/fotogalerie/teren/039_1466.jpg (Denisce rok a čtvrt)

Margita Křivská

Vloženo 9.2.2010 - 22:22
Tak poníčky mám hned dva. Původně jsem je kupovala pro staršího kluka, ale ten vyrostl moc rychle a starší poník skoro vůbec. Takže máme i fjorda. Mladčímu jsou 4 roky, jezdí na madlech, se sedýlkem i na holým poníkovi, vlastně na všech koních. Tuhle jsem vedla haflinga do výběhu a malej mi oznámil, že potřebuje velkýho koně.... A když mluvím o ponících, tak to nejsou klasičtí soudky na krátkých nožkách...

Romana Matušinská

Vloženo 10.2.2010 - 15:26
Mamči, můžeš prosím hodit fotku těch madýlek? Popř. kde jsi je sehnala? :)

Anna Hrnečková

Vloženo 11.2.2010 - 14:34
Ahoj, také jsme sháněli spolehlivého poníka a ze začátku mi to přišlo jako sci-fi, ale po poměrně dlouhé době se nám podařilo sehnat kobylku, ne za malý peníz a bez výcviku, nicméně je to neuvěřitelný charakter a bez zlozvyků, což u poníků považuji skoro za zázrak. Se stádem se popasovala dobře, při své výšce 107cm si dovoluje i na šéfy stáda, ale jako každej poník je hodně mazaná a ví přesně kam až může zajít. Synovi jsou tři, jezdí tak od dvou, ale jen na procházky na madlech, zprvu jezdil na super spolehlivém huculovi, ale stejně mám pocit, že spadnout může i ze židle, takže čím menší výška tím lepší, takže proto jsme sháněli nějakého pidi poníka. to se nám povedlo a na podzim plánujeme Huberta pro prcky na prckách... :-))

Margita Křivská

Vloženo 11.2.2010 - 20:48
Fotku hodit můžu, ale je to nějaká domácí výroby a typla bych, že stašího data výroby. Dostala jsem je... Děti mi na nich i cvičí jednoduché cviky. Sedýlko jsem koupila Norton rexine pro větší děti (do 35kg).