Jsem na ni velká??

Markéta Vítečková

Vloženo 16.8.2014 - 14:18
Ahoj, jezdím poničku, 130 cm, já 165, 50-55 kg (podle období, váha mi dost kolísá), ponička 4 roky, 1,5 let pod sedlem, nespěchám na ni, pěkně nasvalená, skáčeme, ale na víc jak 80 bych si stejně netroufla, max je 50 cm...jezdím 5x-7x týdně, většinou rozmanitý terén, kopce, louky, lesy, krok klus cval, kobča se na práci těší, sanžím se co nejvíc jezdit lehký sed, netváří se že by se mnou měla problém, myslíte že je v poho, nebo ne?? https://www.youtube.com/watch?v=oSA52SYxWoM&index=4&list=UUaMRRAaW-vZr5gxXkNO0zHg video z května, chyby co dělám vím o nich a napravuju je, vím že mi třeba cválá i kontra, ale v té době jsem byla ráda že cválá, dnes nacválává na správnou nohu... na poslední foto, můj oděv neřešte, šla jsem celou dobu pěšo, jela sestra, ale pak nějak začla prudit tak jsem na ni na chvíli sedla..:)

Lucie Dvořáková

Vloženo 18.8.2014 - 10:17
Jen jestli jsem dobře pochopila: Ponička 4 roky, obsedlá v 2,5 letech, podle videí ještě dost roste (prdel stále nad kohoutkem, nebo má tak měkký hřbet?), jezdíte skoro denně, poměrně náročný terén + ještě skáčete. Lehký sed na videích nevidím - jen to, jak v ní v tom cvalu sedíš. Pokud jde o výšku poničky a tvojí, to bych neviděla jako problém. Jako problém vidím to, že to mladé zvíře, s neukončeným vývinem poměrně přetěžuješ, což by mohlo mít do budoucna ošklivý vliv právě na ta záda + nohy. Takže místo řešení "jsem na ní velká" bych řešila, zda trošku neubrat v nárocích a nenechat poničku ještě chvilku dospět. Protože to, co píšeš, opravdu není "nespěchám na ni" :( spíš naopak.

Markéta Vítečková

Vloženo 19.8.2014 - 14:16
kobča má stavbu takovou že zadek má stejně jako kohoutek ale má i docela slušně vysoký kohoutek. Ona bohužel pracovat potřebuje a to především v tempu (hlavně klus, příp cval na rovných liniích), protože jinak je jako časovaná bomba (a to si fakt nemůžu dovolit), obvykle jezdíme cca 4x týdně, ale přes prázdniny častěji, nevím proč by měly trpět záda když je kalitně nasvalená a ohy když jezdíme po měkkém, nespěchám na ni si vyložte jako po roce jsme začali pravidelně cválat a po roce a půl jsme to dostali i na kruh, dávám jí čas a prostor pro vyjádření, když cítím že ten den je nesvá, unavená, nebo prostě jenom divná, jdeme se jenom projít. Uvidíme, možná toho je na ni moc, ale kůň je to mlůj a už jí aktivně sháním mladšího jezdce.

Lucie Dvořáková

Vloženo 19.8.2014 - 16:00
Reakce na 1543738: V tom případě nechápu, proč se zde ptáš - pokud vše děláš dle sebe správně, nikoho nepřetěžuješ, nespěcháš atd.... tak není na co se ptát, že?

Aneta Landsmannová

Vloženo 19.8.2014 - 18:16
Reakce na 1543738: Nechtěla jsem reagovat (soudě, dle tvé reakce na Nugetčinu DOBROU radu, nemá cenu cokoliv psát), nicméně co mě pobavilo je věta:"Nevím proč by měly trpět záda když je kalitně nasvalená." Z videa s názvem "Trénink" jsem nic tréninkového neviděla a už vůbec ne "KVALITNĚ NASVALENÉHO" koně, u kterého bolest zad z nepřiměřené zátěže nepřichází v úvahu (kord bavíme- li se o ponym, obsedlém brzy, s nedokončeným růstem, neuzavřenými kloubními spojeními a na něm jezdící slečně, která se obává, zda na něj není veliká) :D Pardon. Víc nemám co nového napsat, protože jsem naprosto stejného názoru jako právě Nugetka a pod celý její první i druhý příspěvek se podepisuji ;)

alena klimova

Vloženo 24.8.2014 - 18:06
podle poslední fotky si myslím, že na ní velká jsi. Já jsem měla stejně velkého poníka pro 8letého kluka, který v té době měřil asi 140cm a bylo to akorát, teď už má poníka 140cm velkého a sám měří necelých 150cm a vypadají spolu dobře.