Jak je to s poníky?

Petra Prenerová

Vloženo 17.2.2007 - 21:44
Ahojky!Chtěla bych se zeptat..mám poníka který má 120 KVH, vážim přesně 47 kg a měřim kolem 160 cm.. neodnáší to poničce nohy? když jedu po cestě, tak divně chodí, jakoby pomalu našlapuje, ale když jedu po trávě všechno v pohodě..:) a po trávě přece nemůžu jezdit do nekonečna.. tak mi prosím napište svůj názor.(občas musim jet i na silnici) a prominte za takovou pitomou otázku :).

Monika Svobodová

Vloženo 18.2.2007 - 21:02
Jen jestli na tý asfaltce nejsou kamýnky...

Petra Prenerová

Vloženo 18.2.2007 - 21:49
no pár se jich tam najde..:(

Jitka Černá

Vloženo 18.2.2007 - 22:43
Máma kobylku 121cm, nožičky jak hůlčičky, děti i přes 50 kg ji jezdí v pohodě, skáčou atd. Valáškovi 107cm s pořádnou základnou občas rovnám mravy i já se svými 76kg, sice na něm neskáču, ale snad ani to by mu nedělalo problém.Prostě určitě záleží na stavbě těla a síle kostry poníka. Obecně poníci snáší vyšší váhu k poměru ke své váze než velcí koně.Divné chození po asfaltce bude určitě těmi kamínky. Schválně zkus úplně čistou silnici - uvidíš,že pofrčí s radostí i klusem.

Petra Prenerová

Vloženo 19.2.2007 - 10:09
Jé tak moc děkuju,,, dneska se chystám na vyjíždku tak to rovnou zkusim..:)a pak napíšu ona má právě taky nožičky jako hůlčičky a myslela jsem aby ve stáří neměla problémy.. tak moc děkuju!

Jitka Černá

Vloženo 19.2.2007 - 12:23
No, jestli koníci budou nebo nebudou mít problémy ve stáří s nohama ti tedy opravdu neřeknu. Já bych na tu naši "tenkou" holku nesedla s mojí váhou ani ne tak kvůli nohám, jako spíš kvůli páteři. Je to prostě takový "zmenšený a ztenčený velký kůň". Zato jak jsem psala o tom mrňousovi, tak ten je něco jako přerostlý shetland se všemi výhodami - silný hřbet i nohy, na jeho hřbetě by mohl chlap zatancovat a on by si toho nestačil všimnout. Kdysi prý shetlandi nosili 100kg náklady do hor, jsou prostě jinak stavění. A každý malý kůň, který v předcích potkal nějakého toho shetlanda nebo něco těžkého - fjorda, haflinga atd., snese vůči své váze asi dost.Ale ty ses ptala na divnou chůzi po cestě. Kdyby jí vadila tvoje váha, byla by divná pořád. Pokud je jen někde, vadí jí povrch. Většina z našich koní na trošku hrbolaté tvrdé cestě přechází sama od sebe na "pangejt" na hlínu nebo na trávu, prostě vědí své. Po čisté asfaltce frčí bez problémů, naopak by z kraje (který bývá všelijaký) nejraději vlezli na prostředek, tam kamínek nepotkají. Není to v tvrdosti, je to v "hrbolatosti".Tak přeju hodně radosti s koníkem.

Petra Prenerová

Vloženo 20.2.2007 - 19:07
Ona možná je shetland.. v modrým průkazu má jen zapsáno pony.. ale každej mi potvrdil že je to shetland. Zrovna dneska jsem to zkusila jela jsem po asfaltu a jela stále jen po prostředu, jakmile jsem jí chtěla zatočit směrem ke krajnici, vůbec se jí nechtělo a tak je to i s cestou kde sou kamínky, ale to je naopak to jde ke krajnici šlapat na trávu.. máte přesnou pravdu jak to s nimi je...Děkuji...s poničkou ted hodně jezdíme...