závody Vilémov

Nela Mlčochová

Vloženo 13.7.2011 - 17:29
Zdravím, moc by mě zajímalo, jak obtížná je trať ve Vilémově, jaký je terén a povrch, máte někdo zkušenost? Mám velké dilema, zda koně přihlásit do hobby ZM nebo hobby Z. V podstatě jsem měla v plánu zkusit nejprve 2x ZM, abych něco neuspěchala, ale ten rozdíl 10ti km mi nepřipadá zas tak velký. První ZM jsme absolvovaly v Borotíně. Budu ráda za každou radu Vás zkušenějších :)

Michaela Burdová

Vloženo 14.7.2011 - 9:04
Jezdíme tam už několik let, trať je správně distanční, členitá, žádná nuda ani pro jezdce ani pro koně – hojně potoky, louky, les, cesty, sem tam výstup a sestup (až sešup, když je mokro). Po deštích bývá v lese hlavně kolem potoků ( a těch je tu dost) hluboko, nedá se tady valit celou cestu, mrkni na rychlosti, je to zjevné. Docela prima zážitková trasa. Letos se zase těšíme, že tam vyjedeme.

Gabča Vojtová

Vloženo 26.7.2011 - 20:27
Já tu letos pojedu poprvé, a ím myslím i poprvé poprvé :-)) Je tam nějaké problémové místo?Na které by se fakt mělo dávat pozor? A taky by mě zajmalo, jak se značí trasy,aby se vědělo kudy jet.Děkuju :-)

Vladimíra Šebková

Vloženo 27.7.2011 - 8:35
Trasy se značí fáborky. Vilémov je hezká trať - je tam ale dost přechodů přes vodu - vloni po prudkém nočním dešti byly potoky poměrně rozvodněné. Pro nás problémové místo je úzký hlubší potůček, který valach nechtěl skočit - ve druhém kole už to problém nebyl. Jenže se skákáním úzkých potůčků má problém obvykle. V

Veronika Myslivečková

Vloženo 27.7.2011 - 13:48
Jo potoky,pokud bude pršet jak píše vlaďka připravte se na extra hluboké a to tak že moje kobča 136cm loni musela v jednom dokonce hodit pár temp, aby je překonala,to byl fakt mazec.Navíc i když byla trať hodně hluboká,byla sakra rychlá,takže odhadnout tempo a nepodcenit terén.

Gabča Vojtová

Vloženo 28.7.2011 - 20:21
No a ještě se chci zeptat těch kteří tam jezdí častěji, jaké je ideální tempo? Nehledě samozřejmě na to, že každý kůˇu j jiný, prostě o se vám osvědčilo :-)

Barbora Komoňová

Vloženo 30.7.2011 - 9:52
Ahoj Dámy, koukám, že z potůčků u nás máte trochu nervíky.. :) Berte to tak, že v prvním kole si koník potůčky okouká a ve druhým už je bere na pohodu.. Bahýnko a občas trochu hluboko, pokud bude opravdu fest pršet, to holt k našemu sportu patří.. Takže žádný stresy, dobře okujte, nebo nekujte vůbec, dle libosti a budu se na Vás na všechny těšit. K tomu tempu, nevím, jestli začínáš, ale žádná trať nemá optimální rychlost pro vechny koníky. Každý koník má svou optimální rychlost na kterou je natrénovaný, která mu v daném terénu a podkladu vyhovuje. Pokud chceš zjistit průměrný rychlosti, na www.vytrvalost.com jsou výsledky z minulých let. U nás je řekla bych spíš rovinatý terén, proto možná Vlaďka říká, že je to rychlá trať.. co já vím.. Závody u nás asi letos zase nepojedu, takvlastně nemůžu soudit.. Holt někdo na Vás musí dohlížet.. :) Takže posílejte přihlášky a 20. srpna se u nás všichni můžete vesele projet okolím a trošku zabrouzdat v potocích.. :) Baruš.

Vladimíra Šebková

Vloženo 30.7.2011 - 18:13
:-) Barunko napsala jsem, že hezká. Rychlá v porovnání s těmi úplně placatými fakt není - myslím, že jsi to v Mikulově prokázala s Medim sama. Už se k vám těšíme, snad to konečně vyjde. vloni jste to měli úžasně zorganizované, letos prosím ještě objednej lepší počasí:-). Vladka

Barbora Komoňová

Vloženo 31.7.2011 - 10:34
Vladi, to počasí asi už zorganizovat nezvládnu.. :) no, vloni nás bylo na organizaci a přípravu 5.. letos to vypadá jen na 4.. takže snad budete všichni shovívaví a občas přimhouříte očičko.. :) Děláme to pro Vás a nás všechny s láskou, tak snad to bude v pohodě.. Na druhou stranu po tom, co jsem letos odjela za dostihy jsem se rozhodla, že letos, hrabat potoky hráběma vážně nebudeme.. beztak by zase zapršelo a všechno by bylo zpět jako loni, takže s pomocí Murphyho zákonů na počasí do jisté míry vlastně taky pracuju.. :) Kdyby nám chtěl někdo pomoct, třeba jako hlídka na trati, berem všechny zodpovědné nadšence.. :) Baruš.

Šárka Krejčová

Vloženo 3.8.2011 - 22:48
Ahoj, předem se omlouvám, že se sem kýbluju s otázkou lehce od tématu... sbírám odvahu k prvnímu (mému i koňovu) hobby startu. Chci hlavně, abychom se s koníkem okoukali a došli v pohodě - fyzicky i psychicky :c). Není na tom někdo z vás, kdo se chystáte do Vilémova na hobbíčka, podobně?

Gabča Vojtová

Vloženo 9.8.2011 - 20:08
JJ :-) Poprvé endurance:-) A chtěla jsem se zeptat, jaké tam jsou starty, nevíte někdo? Divoké nebo se to většinou obejde v klidu? Mám kobylu nerváka. Díky!