Těšánky X Břidličná

Eva Zajíčková

Vloženo 19.2.2013 - 12:58
Ahojte, s kamarádkou zvažujeme, že vytáhneme koňoucha na jeho první závody. Jednalo by se o čistě seznamovací závody a nejblíže k nám jsou Těšánky u Zdounek a Břidličná, které jsou ale hned týden po sobě. Proto prosím Vás, co máte zkušenosti, kde je lepší povrch? Náročnější terén? Jde mi o to, aby si to poprvé zafixoval jen se samými pozitivy. Které závody máme zvolit? Děkuji za postřehy :-)

Petra Dvořáčková

Vloženo 20.2.2013 - 13:35
Celkově jednodušší jsou asi Těšánky, ale je tam riziko, že když zaprší, tak je závod skoro za trest (jako loni). Jede se mezi polema, krátký okruh něměl ani kousek asfaltu a jen málo zpevněných ploch. Dlouhý měl prý pár km po asfaltu. V Břidličné je zase horší zázemí pro lidi a víc kopcovitý terén, technicky je náročnější a je tam paradoxně trochu horší povrch i když se většina závodu jede po loukách. Břidličná má zase hezčí prostředí během závodu a navíc pro mladého koně je plus, že asi (aspoň loni) nebude potkávat koně do v protisměru. Z mého pohledu je to tak na stejno s těmi + a -.

Eva Zajíčková

Vloženo 20.2.2013 - 19:56
Děkuju za reakci. Nejspíš se přikloním k Těm Těšánkám, předminulý rok jsme tam byli na čumendu, tak tam aspoň nebudeme tak ztraceni. Uvidíme, uvidíme, uvidíme :-)

Kristýna Koukalová

Vloženo 21.2.2013 - 13:25
Já jsem byla jen v Břidličné, takže srovnat nemůžu. Je to už 3 roky. Trať mi nepřišla náročná, většina byla na loukách, akorát tenkrát zrovna hodně pršelo, takže louky byly podmáčené, část trati se musela měnit, místy bylo hluboko. Taky tam byl poměrně dlouhý asfaltový úsek. Semtam kopec, žádné šutry, spíš tráva a bláto, takže krom toho asfaltu měkko. Musím ale říct, že my trénovali v celkem náročném terénu moravského krasu a zůčastnili se pouze dvou ofi závodů, takže nevím, jestli je můj pohled úplně objektivní :)