Sedlo podium a velikosti komor

Petra Dvořáčková

Vloženo 10.3.2011 - 12:49
Mám otázku, na kterou se mi nepodařilo najít odpověď u žádného prodejce. Jak je to s velikostí komor u vytrvalostních sedel? Všude se uvádí jen různá délka posedlí, ale velikost komory nikde. Jak je to řešeno? Výměnná komora tam zřejmě není(vyjma wintecu), jsou tam tedy nějaké vycpávky nebo něco jiného? A druhý dotaz se týká přímo sedel podium. Byly mi doporučeny jako nejlepší. Sice s vytrvalostí teprve začínám, ale chtěla bych nějaké lepší sedlo než mám teď a když už budu kupovat sedlo, tak ať je kvalitní a vydrží mi i do budoucna. Chtěla bych, aby bylo zárověň pohodlné i delší túry, s bočnicemi (ale ne tak dlouhými jako má wintec endurance - pomalu nedošáhnu na koně), nejlépe i s opěrkami. Našla jsem toto sedlo: http://www.mikyfarm.cz/www-mikyfarm-cz/eshop/47-1-Sedla-a-vybaveni-zn-PODIUM/0/5/542-Jezdecke-Sedlo-Cordura-Trek-Podium Jaké s ním máte zkušenosti, případně jaké jiné se vám osvědčilo?

Kristýna Koukalová

Vloženo 10.3.2011 - 13:12
Se sedly Podium bohužel nemám zkušenost, v tom ti nepomůžu :( Jsem také začátečník a zrovna teď také pokukuju po sedlech. Co se týká těch komor, bohužel to vypadá, že většina vytrvalostních sedel se vyrábí v jedné velikosti. Mám čestvou zkušenost. Minulý týden jsem měla zapůjčené sedlo Zaldi Creole, ke kterému mi prodejce řekl, že je jedna velikost, ale byla by možnost natvarování termoplastové kostry, ovšem neví, kdo by mi to u nás udělal. Koni tedy sedělo, ale na mě velké posedlí - taktéž jedna velikost, nechápu :( No a včera se mi dostalo do rukou endurance sedlo Norton (ten nový model http://current.obchodvirtualne.sk/main-page/action/productdetail/oc/1894/product/sedlo-norton-endurance.xhtml) a to sedělo koni skoro na páteři, taktéž mi bylo v obchodě řečeno, že je pouze jedna velikost a leda to vyrovnat pomocí speciální dečky :( Což se mi nelíbí, sedlo musí pasovat na holého koně, obzvlášť na dlouhé tratě, že... Jinak ten Norton byl k mému velkému překvapení úžasně pohodlný, to jsem si říkala, že kdyby koni sedlo, tak si ho pořídím, i když je to jen plast nižší kvality. Narozdíl od Zaldi, ze kterého jsem byla rozlámaná ještě 2 dny :) Ale je to o zvyku. Také si ráda přečtu zkušenosti ostatních s Podii...

Silvia Potočná

Vloženo 3.6.2011 - 21:52
Reakce na 1396945: Ahoj Beky, kopirujem odpoved na tvoju otazku ohladne velkosti komor sediel podium od predajcu tychto sediel (www.goedhard.nl) - tento dotaz som totiz mala aj ja: The tree sizes of Podium are: 16" or 16"S which is narrow at the front site, more or less corresponding with 30 cm english saddle width 16"L which is wider at the front site, more or less corresponding with 32/33 cm english saddle width 17"L which is as narrow as the 16"S, so more or less corresponding with 30 cm english saddle width. the difference between 16"/16"S and 17"L are that the 17"L is more flat and a little bit longer. the 16 has a bit more swing in the tree. There is also a 18" tree but that is for extreem long back horses; we never sold one..... The wide tree is not realy wider at the back.... The back side is more or less the same for all podium saddle trees although there are some small differences between older and newer trees.