byl by vhodný?

Lída Machová

Vloženo 13.11.2007 - 20:43
Dobrý den. Momentálně léčím (zatím úspěšně) svého koníka ze zkostnatění kop. chrupavky. Až bude zdravý, chtěla bych dle uvážení veta. pokračovat v nějakém tom nižším sportu. Na skákání už to asi moc nebude, sem tam možná, hodně možná něco do metru, tuto sezonu absolvoval i drezuru Z a L v čemž bych se chtěla pokusit pokračovat. Co mě ale zajímá,jestli by bylo vhodné občas (samozřejmě po treninku) s takovýmto koněm zkusit vytrvalost stupně KP. Ideálně kolem 25 km s obtížností 1A. Zvládl by teoreticky i např 2B? Na vyjždky různám terénem včetně prolézání křoví :) je zvyklý, i když 25 km semnou ještě nešel. Vůbec se v tomto odvětví nevyznám, spíš vymýšlím, co s ním ještě podnikat, je mu "teprve" 12.. Mockrát děkuji všem kdo odpoví, nemám ve svém okolí nikoho, kdo by o enduranci něco věděl...

Blanka h

Vloženo 15.11.2007 - 12:48
Zajímalo by mě, jak chcete vyléčit zkostnatění chrupavky, je to nevratný proces, maximálně ho můžete zpomalit. Já bych nějaké sportovní využití řešila až budu mít jistotu, že koně nic nebolí.

Vladimíra Šebková

Vloženo 15.11.2007 - 13:46
Takže - i na kvalifikačních předkolech jsou přísné veterinární kontroly - vstupní i po dojetí závodu. Tam se kromě jiného hodnotí, zda kůň kluše v pořádku, pokud by byl jen nepatrný náznak kulhání, je vyloučen. Podle jedné z veterinářek nejvíce vyřazených koní bývá na kvalifikačních předkolech.Vím, že v endurance soutěžili koně se "špánkem", zkostnatělými chrupavkami, pouze tehdy, kdy byl proces kostnatění ukončen a koně se mohli pohybovat bez problémů. Pokud tedy koník nebude kulhat, a ty ho budeš pravidelně trénovat, a stále to bude bez následků, tak můžeš KP zkusit. Vla´dka

Lída Machová

Vloženo 15.11.2007 - 17:33
já to špatně napsala - má udělané uvolňovací řezy aby se ulevilo tlaku na tkáně, již měsíc chodí denně krokem pod sedlo - nekulhá. Nepíšu, že chci začít trénovat hned dnes, přemýšlím, co dělat dál, dejme tomu za půl roku, za rok... :) Mimochodem, já ho nezpůsobila, koníka mám rok a co jsem se dozvěděla, byl také na turistické jízdárně někde u Prahy.. Váš příspěvek na mě působí stylem - zničila sis koně a ještě ho chceš honit?! Ne, nechci.

Lída Machová

Vloženo 15.11.2007 - 17:36
díky za odpověď, něco takového jsem chtěla slyšet. Nechci s ním jezdit "závodně" za každou cenu ale vzhledem k tomu, že vím, že pokud bych ho nechala skákat, vystavuji ho riziku, přemýšlím o "zábavě" kromě couraček po lese, která je "nejméně" riziková a pro koně nejpřirozenější. Namám ambice vítězit.. :)