získání licence

Lena Malačka

Vloženo 16.2.2005 - 18:02
Na jaře bych si chtěla udělat licenci. Někdo mi ale řekl, že jezdec, který chce licenci získat, musí jet na koni, který už licenci má. Nikde se o tom však nepíše. Podle mě je nelogické,aby jezdec bez licence musel skládat zkoušku na koni s licencí. Co je tedy pravda? Předem děkuji za odpověď.

Romana Vochozková

Vloženo 16.2.2005 - 18:50
Licence u koně není požadována,neslyšela jsem o tom,že by někde licenci koně vyžadovali.Je to zkouška základního výcviku jezdce a né závody.Jen je důležité abys měla spolehlivého koně,prostě koně profesora a nervy nechala doma.:o)

Petra Procházková

Vloženo 16.2.2005 - 19:20
To není jako, že kůň musí mít složený zkoušky, ale musí se zažádat o vystavení licence(zaplatíš asi 500Kč). Trvá asi 14 dní než ti ty papíry pošlou a koník pak může startovat.

Romana Vochozková

Vloženo 16.2.2005 - 20:33
Petro99,ona se neptá na licenci(vystavení licence koně),ale na to jestli může jet zkoušky základního výcviku na koni který nemá sportovní licenci!!!

Petra Švarcrová

Vloženo 17.2.2005 - 12:34
Kůň licenci mít nemusí. Jen v pořádku doklady na přepravu apod.

Lena Malačka

Vloženo 17.2.2005 - 15:09
Všem díky za odpověď.

Ladislava Petránková

Vloženo 27.4.2008 - 11:34

Ladislava Petránková

Vloženo 27.4.2008 - 11:41
Zajímalo by mne jestli lze získat licenci bez podmínky být přihlášená v nějakém klubu, oddílu. Nechce se mi někde se zavazovat, protože jsem byla svědkem jak kamarádka chtěla přestoupit do jiného oddílu, a měla velké problémy. První oddíl chtěl hrozně moc peněz zato že jí tu licenci dá aby mohla závodit za nový oddíl. Táhlo se to docela dlouho a ona se mohla účastnit jen veřejňáků. Chtěla bych si teda udělat licenci jako jednotlivec bez závazků k někomu. Je to možné?

Rafi Hamoudová

Vloženo 27.4.2008 - 12:09
Neni to mozne. Licenci CJF si muzes udelat pouze pod hlavickou klubu ktery je u CJF registrovany. Pokud vim, tak jezdecky klub za ucelem registrace licenci mel tusim Ilisek (medailonek si najdi).. rocni poplatek CJF se rozpocitaval podle poctu clenu.. jestli to tak jeste funguje nevim, zkus se zeptat Iliska..

simona Pivoňková

Vloženo 27.4.2008 - 12:55
možné to naní protože to jsou pravidla jedné uzavřené organizace. Pokud vstupuješ do nějakého oddílu, chtěj vidět stanovy a chtěj písemně podmínky svého členství, případných odchodů, přestupů, hostování a podobně včetně finančních závazků. Je rozdíl, zda jezdíš na oddílových koních či na svých vlastních, kdo platí poplatky za složení licence a za jejich udržování, takže pokud je kůň tvůj, náklady jdou za tebou, máš v oddíle koně ustájeného a vrámci ustájení možnost využívat jízdárnu se skokovým materiálem a trenéra si platíš z vlastního, nevidím důvod k nějakému odstupnému, pokud jezdíš na oddílovém koni a platíš si JEN členské příspěvky, trénuje tě oddílový trenér na oddílové jízdárně, pak je tam odstupné na místě a pochopitelné. Takže chtít něco - třeba licenci - nikdy není jen o CHCI, ale i tom mohusi to dovolit - vždy je to náklad a výdaj, jako majitel koně máš násobně vyšší náklady než jako oddílový jezdec, pokud už do tebe někdo investuje, tak při odchodu nelze říct jen díky a čau... Je třeba vyrovnat "dluhy" a pokud na to nemáš, tak nechtěj licenci, pokud nemáš chuť k závazkům a pohledávkám, tak se nepouštěj do ničeho, protože ještě nejsi dost zralá a zodpovědná, protože dospělý život provází provází závazky k jiným a pohledávky jako korálky na náhrdelníku - v podstatě v nepřetržité řadě :-)

Ladislava Petránková

Vloženo 27.4.2008 - 13:54
Jsem majitelem koní, majitelem polí tak že mám své obilí a slámu,mám své louky, tak že mám své pastviny a seno, jsem zvyklá si vše za sebe platit a platím si hodiny s trenérem, nejsem nezodpovědná a nezralá, jen vím že s organizacemi se veze i spousta lehkoživců, kteří nic nedělají, ale z vašich peněz jim mimoděk kape. Je to ve všech organizacích, i v politických stranách, prostě všude tam kam členové přispívají svými členskými příspěvky svědomitě pravidelně a poctivě s dobrýmy úmysli. Tak že také otom je život. Né jen závazky a pohledávky, ale také příživníci na dobrých věcech, neděláci kteří využijí vaší dobroty a laskavosti. Přesto děkuji za odpovědi. Rozhodně se mi nechce někam vztupovat, jsem ráda svobodná, nelezu do žádných stran, klubů a oddílů protože mě život dost poučil abych se spolehala a věřila jen sobě, ale tady asi budu muset udělat výjimku pakliže nenajdu jinou možnost.

Petra H

Vloženo 27.4.2008 - 14:06
"pakliže nenajdu jinou možnost"ze Stanov CJF - treba ti to pomuze:1.1.2. Členství ostatních právnických a fyzických osob – podnikatelůČlenem ČJF, o.s. se mohou stát právnické a fyzické osoby – podnikatelé, jejichž předmětem uvedeným ve zřizovací listině nebo živnostenském listu jsou činnosti související s chovem, výcvikem a sportovním využitím koní, nebo provozování zařízení sloužícího jezdeckému sportu, jejichž členové souhlasí se stanovami ČJF, o.s. O jejich přijetí rozhoduje na základě písemné žádosti územně příslušný Krajský (oblastní) výbor ČJF, o.s. Členem těchto subjektů se mohou stát pouze zaměstnanci nebo přímí příbuzní podnikatele.

Rafi Hamoudová

Vloženo 27.4.2008 - 14:13
Tak v tomto pripade si zaloz vlastni jezdecky klub, pozadej o registraci do CJF a nebudes na nikom zavisla. Obnasi to rocne zaplaceni clenskeho prispevku a poplatku za licence. Zavody se poradaji pod hlavickou CJF a pokud se jich chces zucastnovat tak proste musis byt jejim clenem.. nebo pak jezdit jen na neoficialky (verejne treninky).

Jana Stixová

Vloženo 27.4.2008 - 21:47
Mno vím dobře že někdy lidi rádi dělají problémy, obzvlášť pokud neodcházíte zrovna v dobrém a chcete se sáčkovat jinam = tedy k potenciálním konkurentům....Známé se to bohužel také stalo - klub z něhož si stěhovala koně k sobě domů a rozhodla se startovat pod hlavičkou našeho klubu, jí dělal dost problémy a licenci nechtěl vydat. Oponovali tím že má nějaké neoddělané závazky a že pokud je nechce dodělat, musí zaplatit (taky nějakou nehoráznou sumu a navíc to ani nebyla pravda, závazky k nim žádné neměla, všechny povinnosti si plnila, šlo jen o snahu vytěžit ještě co se dá, než půjde do...) No protože to nevypadalo, že by se nějak rozumě dohodli, napsala si dopis na oblastní sekretariát federace, v němž vše vylíčila a ti jí bez problémů vystavili licenci novou (již pod našim oddílem) za běžnou režijní cenu...Tož to jsem jenom chtěla v případě, že by se někdo dostal do podobné prekérky. Ovšem jestli jde vždycky a všude vše vyřešit tak "hladce", za to neručím.....

... ...

Vloženo 28.4.2008 - 7:23
Není to možné.Pokud budeš někam vstupovat, přečti si především stanovy. Některé kluby mají jako podmínku přestupu pro jezdce, kteří si pod jejich hlavičkou udělali licenci, uhrazení poměrně vysoké částky. Znám pár případů, kdy kvůli tomu byl pláč a skřípění zubů.Ptej se známých, členů klubu, bývalých členů. Pokud se někde s přestupem dělají obstrukce, tak si to lidé mezi sebou většinou řeknou. Někde budeš třeba týdny čekat jenom na potvrzení "o bezdlužnosti".

Pavel Salajka

Vloženo 28.4.2008 - 14:44
Pošli dotaz na "ilísek" nabízela členství v JK pro nezávislé.

Pavel Salajka

Vloženo 28.4.2008 - 15:23
Pro doplnění, http://www.equichannel.cz/inzerce/strana100?filter=1|5|5

simona Pivoňková

Vloženo 28.4.2008 - 20:27
a naopak jsem oddíly, které kvůli tomu vůbec nedělají divadlo a řekla bych, že je jich většina, jenže o těchj se tu nepíše.... Kdyby nic jiného, jde si založit oddíl sám, jako O.S. nebo živnostník, případně lze využít služeb třeba právě Ilíska, která založila oddíl právě pro tyto případy, neposkytuje nic- oddíl je papírový nikoli fyzický (tedy žádná jízdárna, oddíloví koně a podobně), nepožaduje nic, jen příspěvky a zastřešuje jednotlivce, aby si nemuseli páchat vlastní oddíl. Já jsem za celou dobu, co jsem od 9 let členem nějakého oddílu neměla nikdy zásadní problém . Takže snad číst stanovy a podle nich se rozhodnout...

Eva Miškechová

Vloženo 29.4.2008 - 12:26
taky mám takový oddíl, některé z našich členů jsem ani neviděla. Oddíl mám jen kvůli pořádání závodů a svým koním, tak proč nedat šanci ostatním závodit, ne každý je v oddíle.Za každého neznámého človíčka beru jenom 100,- ročně navíc k částce za licence, vyloženě na kancelářské papírování, poštovné atd.A přestupy přece nejsou problém, zase jde jenom o úředního šimla a trochu papírování.