Velká pardubická

Iveta Krčmářová

Vloženo 9.8.2005 - 20:26
Ráda bych vedela co si myslíte o pardubický, je jasný ze to je skoro tradice. Ale, ted jezdím na jednom super koni, kterýmu tento dostih zmenil zivot. Zaskocil se na jednom ze skoku, od tý doby má po kariére, tím se mi pardubická docela zhnusila, a co vy?

Marta Kvapilová

Vloženo 9.8.2005 - 21:34
SKORO tradice? Ehm... no dobře... Jinak proti Velké nic nemám, je to dostih jako každý jiný, náhoda je blbec, stát se může cokoli. Není málo koní, co tu skončili víc než je kariéru, ale to se stává i v jiných dostizích, jen se o tom tolik nemluví. Každý majitel a trenér si musí srovnat ve své hlavě, jestli zrovna jeho kůň na to má nebo ne... Já bych do koně do Velké nepostavila ani omylem, ale to bude tím, že preferuju poníky, a ti na taxis jaksi nedoskočí :-)

Milan Krejsa

Vloženo 9.8.2005 - 22:41
Pokud se Ti tedy zhnusí jakýkoli sport-co se týká koní,tedy kde může dojít a dochází ke zranění,tak se na to radši vyprdni. V každém druhu sportu k tomu dochází.Stejně tak se mu to mohlo stát na jízdárně,v parkuru,na procházce,ve výběhu.....a taky mohl mít po kariéře.

Radka Vykydalová

Vloženo 9.8.2005 - 22:54
To by se mi muselo zhnusit všechno. Víš kolik koní se ročně dorasuje ve sportu, nebo i jen při tréninku? Zůstávájí ti nejlepší, ostatní se dle stavu stanou buď rekreačními koňmi, nebo jdou k handlířům či na jatka. Radši to neřešit. Stejně to tak bude dál. My můžeme být rádi (teda alespoň já jsem), že ti, co jsou alespoň trochu dobří a potom naši milovaní rekreační koně se mají dobře. Že se každý alespoň trochu normální člověk se snaží zajistit pro svého koníka to nej. I když - ráda se na dostihy i na "Velkou" někdy podívám, ale asi bych taky neměla nervy na to mít dostiháka.

Pavla Šmídová

Vloženo 10.8.2005 - 6:52
Ja jsem se ucila jezdit na jednom konikovi, kterej se kvalifikoval na VP ale pri treninku ho odrovnali, dva roky byl pak jen ve vybehu a pak sel do detskyho jezdeckyho klubu. Na jizdarne i v boxe byl protivnej ale venku kdyz to rozbalil tak byl nejrychlejsi. Nedavno umrel, mel i "nekrolog" v srpnovym Jezdectvi - Monte.

Bohumil Kočovský

Vloženo 10.8.2005 - 8:23
Měl jsem hříbě, které si zlomilo nohu ve výběhu a od té doby se mi výběhy docela zhnusili o koně pouštím pouze na parkoviště, měl jsem křečka, který se přežral mrkve a chcípnul, mrkev se mi docela zhnusila, měl jsem ........ Proč jsi smutná, že má po kariéře ? Kdyby se nezaskočil, tak mohl běhat dál tu hnusnou Pardubickou ! A ty by jsi se k super koni nikdy nedostala.

Barbora Hrvolová

Vloženo 10.8.2005 - 8:27
Nie som zastancom dostihov, ale poznam niekolko koni, ktore prisli o svoje zdravie a rozum aj na parkure, o chudakoch konoch v mnohych prevazdkach ani nehovorim. Videla som kone, ktore sa vratili tak ze sa trsiali zo sesthodinovej vychadzky do kopcov, jednoducho preto, ze na to neboli zvyknute a mesiac sa im liecili nohy. Je zrejme treba vediet aku zataz moze ten ktory kon zniest a v akom je stupni pripravy a je jedno ci je to Velka pardubicka, alebo distancky, alebo agroturistika.

Petra Švarcrová

Vloženo 10.8.2005 - 8:27
:-))) Taky znám koně, co se zranil v boxe. Co pak s tím?

Helena Gregušová

Vloženo 10.8.2005 - 8:40
Alenotak!!! Pochybuju, že najdeš sport, práci či jen místo, kde by se žádný kůň nikdy nezranil. VP je těžký dostih a je hlavně na trenérovi, aby do něj přihlásil takového koně, který na to má a který je řádně natrénovaný a na tento dostih připravený. Jezdila jsem jako mládě steeplery i takového, který VP absolvoval několikrát a myslím si, že z obyčejných steeplů se nám vracelo mnohem víc odepsaných koní než z Velké, takže já bych ji skrz jedno zranění takto šmahem zrovna neodsuzovala...vždyť jen dík dostihům můžou naše hřebčíny a chovy produkovat dostihové koně, ne?

Katka Segečová

Vloženo 10.8.2005 - 9:03
To máš svatou pravdu. Velká pardubická, Derby, Cena prezidenta, to jsou velké dostihy, média, hromada návštěvníku, vysoký poplatek za přihlášky, OSK. Žádný trenér si netroufne poslat do takového dostihu koně nepřipraveného. Největší ohavnosti se dějí v dostizích nižších kategoriií. Nemám žádnou takovou statistiku podloženou, ale intuitivně bych řekla, že více závažných a smrtelných zranění se děje v dostizích nižších kategorií.

lenka cervinkova

Vloženo 10.8.2005 - 10:54
Až na ten výraz "hnusná Pardubická" dost dobrý...Mám velký výběhy, menší parkoviště, po bytě mi běhají dva křečíci a na zahrádce někdy roste slaďounká mrkev, přesto si myslím, že je Pardubická vrcholem kariéry (někdy bohužel naopak, ale to je v každém vrcholovém sportu) každého tuzemského dostiháka. Vždyť jsou k tomu vyšlechtěni a když se to spojí dohromady s velkou chutí skákat a obrovským srdíčkem tak klobouk dolů. Pokud se nenajde nějakej blbec majitel, kterej přihlásí koníka jen kvůli tomu, aby se sám předváděl v padocku, tak je vše v pořádku. A znám několik koníků, kteří když vyhrajou, tak si to náležitě užívají. Ahojky Lenka

Katka Segečová

Vloženo 10.8.2005 - 11:11
Proboha, žádném případě není VP vrcholem kariéry tuzemských dostiháků!!!!! Dostihoví koně jsou šlechtěni primárně pro rovinové dostihy, ty jsou selekčním kritériem pro chov. Vrcholem českého dostihového dění jsou tzv. klasické dostihy v čele s Českým derby. Překážkové dostihy ve všech svých podobách (proutky, klasické steeple, crossy) jsou takovým vedlejším odvětvím. To, že je VP v ČR nesmírně populární i díky vytrvalé mediální masáži, že u nás vyplácejí majitelské prémie u překážkových dostihů (v tom jsme opravdu unikát) je věc jiná.

lenka cervinkova

Vloženo 10.8.2005 - 11:18
Já tam fakt zapomněla dodat překážkovým vrcholem kariéry dostihového koně, tak sorry, jinak jsem záměrně neuváděla že by se mělo jednat o anglického plnokrevníka, kterého se klasické dostihy v čele s Derby týkají, ale celkově o dostihové koně, kteří jsou pro překážkové dostihy připravováni. A v jejich případě je skutečně VP vyvrcholením celoročního snažení.

Katka Segečová

Vloženo 10.8.2005 - 11:38
Za posledních 10 let se VP zůčastnili pouze 3 koně českých majitelů (potažmo tedy české koně), kteří nebyli A 1/1 (Cipís, Torpille a Erudit), pak samozřejmě pár z anglického nebo francouzského tréninku. I mezi překážkáři jsou specializace, proutěnkáři nebo klasičtí steepleři do VP taky určitě nemíří.

Katka Segečová

Vloženo 10.8.2005 - 11:56
Oprava Cipísek, Cipís při troše štěstí poběží letos :-)

lenka cervinkova

Vloženo 10.8.2005 - 11:57
Tak co vlastně komentujem??? Já k tomu úvodnímu příspěvku hlasuju pro Velkou, pokud se k tomu najde soudný majitel a dobrej trenér, tak je to krásný závod. Jakékoliv problémy zdravotního charakteru mohou nastat kdykoliv a téměř kdekoliv, akorát, že tady to je příliš na očích a probírá se to dokolečka v médiích. Ahojky Lenka

Petra H

Vloženo 10.8.2005 - 12:15
Medeo, Erudit mel ceskeho majitele? ja myslela, ze ne. Kde se to da dohledat?

Pavlína Vlčková

Vloženo 10.8.2005 - 12:40
Velká pardubická je náročný dostih,ale v poslední době ji naštěstí běhají koně co na to mají,když jsem krátce působila u dost.koní,opravdu přicházeli daleko víc zrasovaní z nižších kategorií.Jinak jsem viděla odrovnáné parkuráky,drezuráky,westerňáky i rekreo koně,vždycky totiž záleží především na majiteli,trenérovi a jezdci,jak zhodnotí formu a způsobilost koně v každém odvětví sportu.

Katka Segečová

Vloženo 10.8.2005 - 13:49
Jeho trenérem byl František Holčák. Na webu JC je u něj uvedena jako poslední majitel stáj Pěník Vlachovice. Ale zda to byl majitel i v roce 1994, kdy zvítězil ve VP, nevím. V přehledech, co jsem našla, nikde neuváděli "toho blba, co to platí". :-)) Dohledat by se to dalo v dobových ročenkách, Věstníku českého turfu a budou to vědět i na Jockey Clubu.

Petra H

Vloženo 10.8.2005 - 14:11
diky, taky jsem hledala marne....

Milan Krejsa

Vloženo 10.8.2005 - 21:16
Zabít. Já bych je radši všechny postřílel.Aby se jim nic nemohlo stát.

Hanka

Vloženo 10.10.2005 - 14:28
Ahojky mam maly problemek, vcera byla Velka, jenze nam nejde uz pul roku TV a na netu jsem zrovna byt nemohla, nevite kde bych mophla najit alespon nejakej zaznam z Velky, satci hlavni dostih, nemusi to byt kopletni......sem to uz hledala a seznam.cz me odkazal na Equichannel jenze tam co me to vyhodilo s enic o Pardubicky nepise, ani zadny odkaz, pomuzete mi?? Diky Hanka

Katka Segečová

Vloženo 10.10.2005 - 14:33
Na www.obrazovka.cz, v sekci zábava.

Hanka

Vloženo 10.10.2005 - 14:42
Prevelice moc a moc dekuju:-))

Hanka

Vloženo 10.10.2005 - 14:59
Moc hezke...I VP na Vangelise:o)

Kristina Edelmannova

Vloženo 10.10.2005 - 19:18
já taky moc děkuju měla sem stejný problém jako Hanka

Jarmila Bartošová

Vloženo 8.10.2006 - 16:48
Tak už se doběhlo. Co říkáte na průběh. dost mě zaskočilo, jak většina favoritů nedokončila.Pro Mikkc - tak kdo vyhrál to překvapení? Já jsem sice netipovala, ale zajímalo by mě kdo je ten šťastlivec a co vyhrál

Šárka Sobolevská

Vloženo 8.10.2006 - 16:57
Mě to taky zaskočilo a hodně..Letos to nebylo vůbec pěkný ani napínavý.Hned po pádu Maskula jsem předpokládala že to vyhraje Decent Fellow..A letos bylo taky hodně pádů,což bylo ošklivý :( A ten jeden kůň jak umřel,to bylo hnusný.. ;( No,prostě letos hrůza,nelíbilo se mi to

Lucia Tarabová

Vloženo 8.10.2006 - 17:00
da sa niekde na nete pozriet aspon hlavny dostih???

evaGW

Vloženo 8.10.2006 - 17:10
Myslím,že celková bilance pádů byla + - stejná jako v jakémkoliv jiném ročníku,doufám,že Bargiela už nebude nikdo následovat a samozřejmě je ho obrovská škoda jako jakéhokoliv jiného koně...je to vždycky smutný...a opět ten samý problém...bohužel to bylo před kamerami...takže se to zase bude diskutovat...je to nešt´astná součást dostihů...Jinak si myslím,že to byl dobrý dostih..Decent i Bartoš si vítězství vydřeli a zasloužili,Juventus je dobrej koník a když zdraví vydrží asi bude ještě zajímavá postavička...ten francouz...to jsem teda koukala:-) A Klip myslím taky naplnil pozitivní očekávání...Eliška nic moc-naštěstí to ještě dopadlo relativně dobře a mě osobně je hrozně moc líto Nera...ale jinak se mi Velká líbila...
1 2