útulek

Jiřina Kristina Vlková

Vloženo 24.1.2007 - 11:43
Touto cestou bych vás všechny (majetné i nemajetné) po přečtení článku chtěla požádat, abyste se pokusili nevyhazovat již nepotřebné věci (starší vybavení atd.), ale darovali jej útulkům. http://www.utulek-bianka.cz/pribehy.htm(pokud třeba od kamaráda dostanete novou ohlávku, navyhazujte tu starou, věnujte ji)

Pavla Šmídová

Vloženo 24.1.2007 - 20:54
Az budu mit opraveny auto a az nebude snih, tak tam zajedu a neco dovezu.

Kateřina Mrázová

Vloženo 25.1.2007 - 10:56
Mno, když tam vidím toho Pegase a vzpomenu si, jak mu ve třech letech vylezly koule, a ve Slatiňanech si mysleli, že si z nich děláme legraci, když se z registrovaného valacha stal hřebec... Prý abychom nakonec nezjistili, že to je kobyla.Něco pošlu. Stejně je zajímavé, že majitel jedné hajtry by z cajků "oblíknul" nejmíň koně tři, narozdíl od vícera koní jednoho člověka, kde se valná většina věcí "půjčuje" mezi sebou:o)draace

Simona Harášková

Vloženo 10.6.2008 - 15:47
Tak moje kámoška se rozhodla, že nezaloží stáj ,ale založí útulek pro koně.Ale skoro vůbec o tom neví!Musí náké stavení k ustájení koní+pozemek kupovat sama,nebo se na to dostanou peníze od sponzorů(pokud se najdou).Bude brát náký plat?Já vím, že s tímto témetem,asi moc zkušeností nemáte,ale kdyby se někdo našel.Prosím poraďte, chce žít jenom pro tohle-zachranovat koně. :-) díky moc

Sebastian Sehnal

Vloženo 10.6.2008 - 16:09
Moje rada je, že to nedoporučuji pokud nemá na kontě hodně a hodně peněz,pozemků a zázemí.Z Tvého dotazu mi vychází, že kamarádka vůbec neví oč se přesně jedná.Na sponzory se spoléhat nejde a dělat to na koleni už vůbec ne.Jen láska ke koním nestačí...Představa, že jí dají sponzoři několik milionů na koupi nemovitosti a pozemků, není moc reálná.

Simona Harášková

Vloženo 10.6.2008 - 16:16
Ale je přece blbost koupit stavení sám, když ty peníze se jí nevrátí... a co z toho bude mít?

Katka Lipinská

Vloženo 10.6.2008 - 16:22
To si jako mysli, ze z utulku neco bude mit? :-))))Hele at jde tak aspon na rok na zkusenou k takove Zuzce Polakove nebo pani Visnakove, at ma sajn o zachranovani koni a zda a jak na tom vydelat.:)

Michaela Karamanová

Vloženo 10.6.2008 - 16:22
To sa spýtaj jej,nie ?Z lásky sa ešte žiadny živý tvor nenajedol.Takíto pseudo..neviem ani,kto,čo majú plné ústa lásky a zachraňovania sú tí najhorší ignorantskí idioti,akých som kedy poznala.

Helena Görnerová

Vloženo 10.6.2008 - 16:25
Bee, přečti si nejdřív, co ti všichni radili v předchozím tématu, když tvoje kamarádka chtěla rozjíždět klasickou stáj s ustájením. Útulek mi v tom kontextu už vyznívá trochu neuvěřitelně... Já nevím, jestli už si z nás netropíš šašky :-((Ať chodí pomáhat do nějakého existujícího útulku, pronikne do účetnictví (když v provozu je zdatná).. Pokud má chudák jen takové vědomosti, jaké ty tu prezentuješ, pak je úplný nesmysl, aby něco zakládala. Nedejbože útulek :-(((((((((((((((

Simona Harášková

Vloženo 10.6.2008 - 16:27
Já sem neřekla, aby na tom vydělávala.... bože to né .... ale, že se strašně zadluží .... a ty peníze se jí už nikdy nevrátěj .... tak se to asi nevyplatí co?Zadlužit se... mno tak jí řeknu, aby to podnikání nechla jiným. Ale děkuji za informace

Helena Görnerová

Vloženo 10.6.2008 - 16:30
Mě přijde, že někdo bez tak elementárních znalostí by prostě podnikat neměl, pokud by na něm závisel osud jiných živých tvorů. Můj názor.

Katka Lipinská

Vloženo 10.6.2008 - 16:36
Slecna si myslim evidentne dela srandu a mne pripada, ze celkem zdarile.:-)

Helena Görnerová

Vloženo 10.6.2008 - 16:38
Káťo, znám plno puberťaček, které by tohle napsaly naprosto smrtelně vážně. Nebyly jsme jiné, myslím... Ideály už ti nic neříkají, co jsi zestárla? :o) Proto je beru vážně. A až mě děsí, jak vážně by to mohlo dopadnout.

Simona Harášková

Vloženo 10.6.2008 - 16:39
Já si nedělám legraci.... ona právě hledá co nejvíce informací a třeba za 2-3 roky by třeba začala.....

Katka Lipinská

Vloženo 10.6.2008 - 16:50
Helco, idealy mi rikaji hodne. Ale aby byl nekdo s odpustenim tak blbej, aby si myslel, ze se rozhodne mit utulek a nekdo mu k tomu da statek s pozemky, to snad nemuze vymyslet ani soudny pubertak.:) A ja teda kdyz jsem byla plna idealu, jsem neresila, co z toho budu mit. A byt to nahodou pravda, jak vazne by to mohlo dopadnout? Myslis, ze by slecne dal nekdo hypoteku na to zazemi aniz by mela zajisteny prijem? A ze by s temito zkusenostmi a pristupem zvladla zajistit takove podminky, aby ji nekdo dal byt jen jedineho kone? Ja pevne doufam, ze ne. Jojo, zestarla jsem, ale nejake idealy mi snad zbyly a smysl pro humor me jeste neopustil, takze to beru s humorem.:-)

bianka

Vloženo 10.6.2008 - 16:53
Myslím, že bych slečny pozvala k nám do útulku a předvedla účetnictví. Nejen, že je sdružení zcela prodělečné, ale o platu, natož o výdělku si slečny můžou nechat zdát. Pokud není láska ke koním a dostatek financí, nejlépe k začátku přes milion určitě, schválené stavení, souhlas sousedů, veškeré doklady od ministerstva vnitra počínaje (stanovy, řád, počet členů) přes městský úřad, OVS konče. Je toho hrozně moc a je to velice složité. Děvčata tímto zvu. Nelze popsat všechno do diskuze. :)

Helena Görnerová

Vloženo 10.6.2008 - 16:55
Znám případ, Katko, kdy se rodiče zbláznili do snu své dcery (taky chtěla zachraňovat koníššššky), zakoupili statek a dodneška platí hypotéku. Oni pochopitelně. Dcera jen bydlí (už sama, přítel to nevydržel) a po krachu podnikat už se jí nechce. Naštěstí i koně jí přestali bavit, z normálního platu co má teď jako dojička, by neutáhla nic. Nic bohužel není tak nereálné, jak si člověk myslí, když to nezažil osobně. Mě už se podobným věcem prostě smát nechce.Pro Bee: veškeré rady k podnikání platí i pro kauzu útulek. Základní rovnice je stále stejná - příjem musí být větší než výdej, jinak ti koně budou živořit. Víc tu asi v této fázi nemá smysl opakovat.

Simona Harášková

Vloženo 10.6.2008 - 17:04
a)neřekla jsem, že by někdo dával celý statek a pozemky.... jenom náký finanční přispěvek..... b)Příjem má asi 20 000 měsíčně čistéhoc)nemusíte na mě hned vyjíždět, ptala se mě ona a né já

bianka

Vloženo 10.6.2008 - 17:11
Ty jsi se ptala, zda bude brát nějaký plat, tak nee, jde o těžce prodělečnou věc a pokud není dobrý a stálý donátor, pak smysl něco podobného podnikat nemá. A nikdy nemáš jistotu, že donátor nepůjde dotovat něco jiného.

Simona Harášková

Vloženo 10.6.2008 - 17:13
A z čeho ten člověk má žít?To má híst kobylince?

bianka

Vloženo 10.6.2008 - 17:16
Ne, jde o o.s, tedy vše děláš ve svém volném čase...............

Sebastian Sehnal

Vloženo 10.6.2008 - 22:05
ani se špičkovým chovem pohádkově nezbohatneš...ukaž mi koho koně chovem v pohodě živí...takových je málo, ať se kamarádka vrátí do reality,je to naivní představa, že firma "XY" přiběhně s balíkem peněz a bude každý rok dávat a dávat...po "Hurvínkovsku" : " cha chá" :o)

Sebastian Sehnal

Vloženo 10.6.2008 - 22:08
nemá to cenu, opravdu, je to o "přežívání",romantika je hezká věc, realita je daleko horší....

Sebastian Sehnal

Vloženo 10.6.2008 - 22:14
ať si pořídí ke koním kozy, z mlíka dělá sýry a prodává je "jako krmné"(to aby nemusela mít převlíkárnu a další serepetičky,které nařizuje novodobá RVHP tj. EU:o)), o sýry je rvačka :o), chtěla jsi radu, tady je a koza a kůň se snesou velice dobře, včetně doplňování se, kozy zruší ohradník a jdou společně s koníkama na prochnu ;-)), kozu kooupíš za pár stovek a z deseti koz už něco uděláš, siřidlo pořídíš v Milkomu Tábor a jak se dělají sýry najde na na netu;-), kozám zdar a koním zvlášť :o))

bianka

Vloženo 11.6.2008 - 8:20
johny, ovšem je to hezká představa, kdyby firma XY přiběhla, zavřu ji do sklepa a nepustím. :-) Ne, Johny má pravdu, koně jako takový již k tomu velkému zbohatnutí opravdu nejsou. Pár špičkových vyjímek možná, ovšem věř, ty Ti do útulku nedají ani na stará kolena..............

Helena Görnerová

Vloženo 11.6.2008 - 8:53
Zastávala jsem se tě, nevyjížděla. A normálně jsem ti poradila. Píšu tu většinou ve stručnosti a krátce, protože mám SKUTEČNĚ zatraceně málo času a nemám čas plkat o tom, že ho nemám. A vidím, že jsem ho zase vyplácala zbůhdrama. Už to neudělám, neboj. Klídek.

Stanislava Burdějnaja

Vloženo 11.6.2008 - 11:48
jen doufám, že tu radu slečna nevezme vážně

barbora

Vloženo 11.6.2008 - 14:19
Já si nemyslím,že je to hloupost!Myslím si,že je dobře,že jsou mezi námi tací,kteří chtějí pomáhat koním které někdo už nepotřebuje jako ojeté auto!Jen to musí být člověk,který už má nějaké zkušenosti.A hlavně počítat s tím,že to opravdu není výdělečné!:-)jak zde už psali jiní.Ale není to hloupost!

simona Pivoňková

Vloženo 11.6.2008 - 14:36
a co to tedy je. První, co mne zaráží je, že někdo, kdo chce podnikat v této oblasti, má 20.000 a není schopen si sednout k internetu a vyzobat si základní fakta o takovém podnikání. To už samo o sobě svědčí buď o humoru - udělám z nich šmudlíky, co mi tu budou psát jak idioti co mám a nemám dělat, nebo o tom, že dotyčný je natolik neschopný - fakticky i organizačně, že mu bude nejlépe v nějaké ne příliš samostatné zaměstnanecké pozici. Ovšem až budou ti sponzoři, co davaj miliony na baráky a pozemky a provoz a veta a krmivo a tak vůbec padat z nebe, pošlete mi někdo mejla, půjdu si do deštníku taky jednoho ulapit

Miloš Sonnewend

Vloženo 12.6.2008 - 15:38
Budu celkem dědek nepříjemnej, ale co kdyby dotyčná zašla na stáž k Z.P. - to by hned byly sponzoři, finance a zkušenosti.
1 2 3 4 ... 9