Utíká z ohrady

Hana Růžičková

Vloženo 30.8.2006 - 15:03
Čauky Vendy, možná by mohlo pomoct dát víc vodivých lanek, silnější zdroj, kobylu k tomu přivýst ať dostane pár pecek. Pokud to nezabere, pak jedině pevnou ohradu. Nebo ji vrátit a půjčit si jako společníka jiného koníka, pokud vím, tak tahle kobyla byla zdrháním pověstná i ve své domovské stáji.

Michaela Žůrková

Vloženo 14.4.2008 - 7:57
Ahojky!Minulý čtvrtek jsem dala své dvě kobyly na pastvinu a dnes už poprvé jedna z nich utekla. Minulý rok neutekla vůbec, až na podzim kdy bylo málo pastvy začala. Stará ta neuteče ikdyž je páska na zemi, ale mladá je potvora a vždy něco vymyslí. Bohužel nevím jak utíká :-(, ale poslouchat stěžování sousedů se mi nechce.Mám tam elektrický ohradník, pásku ve dvou řadách a autobaterku. Je možné že to pro ni málo kope? Prostoru mají myslím dostatek na 2 koně 1,5 ha. Dnes mám v plánu tam natáhnout třetí řadu dospodu, protože si myslím že toi podlézá.Jak Vy řešíte koně co utíkají, máte nějaké rady jak nejlépe zajistit ohradu?

Pavla Šmídová

Vloženo 14.4.2008 - 8:01
Muj valach taky podlezal, pak jsme ho jednou podrzeli, aby dostal od pasky ranu a od ty doby je klid.

Blanka Richtar

Vloženo 14.4.2008 - 9:32
Nejspíš vám to málo tluče, zkuste pořídit výkonnější ohradník. Spolu se 3 řadama pásek by to mělo fungovat. Slyšela jsem rady jako koně namočit, což funguje zvlášť, když má hustou hřívu. Nám pomohlo na koně ohradník nalepit (tedy na poníka) a byl taky klid.

Michaela Žůrková

Vloženo 14.4.2008 - 10:43
Trošku jsem nepochopila - Nám pomohlo na koně ohradník nalepit (tedy na poníka) a byl taky klid. Jako že jste ho nechali aby ho to pokopalo?

Blanka Richtar

Vloženo 14.4.2008 - 10:52
Jo, drželi jsme ho a přitiskli na něj pásku. Nalepit je nevhodné slovo.

Michaela Žůrková

Vloženo 14.4.2008 - 10:57
Díky:-)Jsem si myslela že to bylo takto myšleno :-))

Lucie Ištvánková

Vloženo 17.4.2008 - 13:27
Tak moje kobča taky neustále zdrhala, když jsme měli ohrady z pásek, kde občas nešla eletrika, protože se to někde zkratovalo nebo tam nešlo dost elektiky. Většona koní se kopne a pak chodí kolem veškěrých špagátů s respektem. Ta moje je typ, který neustále zkouší, jestli to pořád platí, že to kope :-))). Vyjímečně přeskakovala, většinou podlézala, tak se kvůli ní dávala ještě jedna páska, ale dokázala prolézt i mezi dvěma páskama, kdybych neviděla její kreace neuvěřím :-))), kam všude se kůň může vlézt :-))).Teď jsou pořádné ohrady a není problém. Ale udělat někde ohrádku z ohradníku bez elektriky, tak je hned venku.

Andrea Vaňková

Vloženo 17.4.2008 - 14:24
Už jsem se bála, že jsem jediná, kdo má takhle vyčůraného koně, moje kobyla je naprosto to samé, akorát u nás je bohužel stále absence těch pořádných ohrad :-( a když je za ní lepší travička...........

Martina Pospíchalová

Vloženo 17.4.2008 - 16:13
Taky mi kobyla podlézala. Pomohl až silnější ohradník (pokud si dobře vzpomínám tak asi tříjaulovej kopanec) a zároveň 2 dny v malé "kruhovější" ohrádce s páskou v pěti řadách a drátem ve třech. Naučila se ho respektovat, pokud v něm ale není štáva, tak myslím, že to slyší a klidně by prošla.