Ustájení

Daniela Čílová

Vloženo 11.2.2005 - 22:03
Nevíte někdo typ na slušné ustájení pro roční kobylku haflingu.Majitelka je z Prahy 9,tak něco v dosahu MDH.Nějak se jí nedaří nic sehnat.

Garde

Vloženo 12.2.2005 - 3:21
Zalezi co shanis a jake mas pozadavky. Kousek od Prahy 9 je Mratin-prevazne pro sportovni kone,potom vim o Panenskych Brezanech staj prevazne pro rekreacni kone, ale jsou tam i nejaky sportaci a hribata. Podivej se do nabidky ustajeni myslim, ze tam ty Brezany jsou.

Petra Jílková

Vloženo 27.2.2005 - 10:19
Chtěla jsem se zeptat zda mate k ustájení možnost výběhu a za jakých podmínek? Zda Vám koníka sami pouští za jakou cenu? Co když se jim něco stane jak se to řeší? Musite jim nechávat ohlávky? A co když je koník problematický ve stádě? diky rem

Michaela Králíčková

Vloženo 27.2.2005 - 10:35
Když jsme měli koně v náj.stáji,tak jsme ve smlouvě o ust.měli formulku,něco jako na vlastní nebezpečí souhlasím s tím,že kůň chodí do výběhu se stádem nebo i sám...případný úraz se vždycky řešil hned a okamžitě,ať už jsem tam byla nebo ne.A dohoda s vetem byla vždycky skvělá,zaplatili buď majitelé stájí nebo pak rovnou já jemu,s majiteli se člověk vždycky nějak vyrovnal.Neměla jsem s tímhle naštěstí problém nikdy.Koně mi pouštěli sami nebo já sama,taky pohoda.Cena zvlášť za pouštění nebyla.Stájovku koně měli,když je pouštěli oni,když mi,tak jim člověk stájovku i sundal.Řešit to,že chci,aby jí neměl za všech podmínek mi přijde malicherný.A pokud je kůň problematický ve stádě,tak buď to jde,na velkých výbězích asi není co řešit,ale s malým výběhem je problém.Chce to rovnou řešit s majiteli stáje hned a upřímně,jestli jsou vůbec ochotni tam takového koně mít,a když jo,tak to musí nějak prostřídávat nebo mít výběhů víc,aby zbytečně nestál.Pak znám stáj,kde ti koně dají individuálně do výběhu tak na dvě hodinky a pevná částka je 500 kč k částce za ustájení/měsíc.

Dominika Švehlová

Vloženo 27.2.2005 - 10:58
Mě v naší stáji pouští koně ošetřovatel podle toho, jak se s ním domluvím. Neplatím nic navíc a víceméně, se domlouvám přímo s ním. Když je nějaké sporná situace, zavolám já jemu nebo on mě. Protože mi kobyle ve výběhu už dvakrát (!) někdo ukradl ohlávku z hlavy, tak nyní chodí do výběhu bez ohlávky, valach s ohlávkou (zatím nikdo neukradl...). Jinak ve smlouvě máme také větičku o tom, že je to na naše nebezpečí, kdyby se něco stalo a já s tím počítám. Zajímavé je, že z asi 20 koní, kteří jsou v té stáji ustájení, nyní chodí do výběhu jen moji dva a ještě jedna kobyla mojí kámošky... :-( Vcelku jsem já osobně ráda, protože výběhy jsou tam funkční momentálně jen dva a jeden malinký.... Ti tři koně chodí do výběhu většinou spolu.

Jana Bambasová

Vloženo 27.2.2005 - 13:34
U nás ve stáji toto řešíme individuálně. 1) Koně do výběhu dáváme dle dohody s majitelem koně klidně každý den a na celý den. 2)Jestli kůň má ohlávku, záleží na přání majitele (naši koně jsou bez ohlávek). 3) Užívání výběhu je v ceně ustájení. 4) Když je koník problematický ve stádě, je to problém, naše výběhy nejsou extrémně velké, takže soulad stáda je podmínkou. Máme též minivýběh (spíše velký venkovní box - ohrádku), kam takového koně můžeme dávat, aby nestál zavřený ve stáji. Neproběhne se tam, ale je alespoň venku. 5) Co se případných úrazů týká, toto riziko samozřejmě nelze vyloučit. Zatím se u nás naštěstí nic vážného nestalo, všichni nově příchozí se do stáda zařadili víceméně bez problémů. Pokud by k něčemu došlo, samozřejmě bychom ihned volali veterináře bez ohledu na to, zda je přítomen majitel koně nebo ne. První pomoc je prioritní.

Katka Lipinská

Vloženo 28.2.2005 - 9:40
U nas jsou kone celodenne (v lete casto i celonocne) na pastvine. Pokud je kun zdravy a majitel si preje mit kone v boxu, tak je to mozne, ale za priplatek...opacna situace nez vetsina jinych staji, co?:) Samozrejme pokud je to potreba z jakehokoli duvodu, tak se to neresi. Zatim vzdy se problematicti kone ve stade srovnali (nezastiram, ze zpocatku jsem mela obavy), ony ty pastviny jsou opravdu velke. Jen se opatrneji navykaji (neni problem vzit ohradnik a ohradit kus louky vedle, aby se ocuceli pres to) a sundaji se jim na toto obdobi podkovy. Sem tam se nejaky sram vyskytne, ale o nicem vaznejsim nevim. Ohlavky se konim ponechavaji, precejen na tak velkem prostoru by mohl byt problem je jinak odlovit. Zpocatku jsem nebyla uplne nadsena, ale pri pohledu na kone nekterych majitelu to vcelku chapu a co si budeme povidat, nekdy je problem i s vychovanym konem, pokud se ke cloveku nahrnou dominantnejsi clenove stada (jednou se mi to stalo, kdyz tam byl muj kun novy). Na te pastvine neni o co se chytit, i stromy jsou za ohradnikem, navic si myslim, ze bezna ohlavka by rupla, ale divim se lidem, jejichz kone maji provazovky (a je to dobra pulka stada). Jo a kdyz se neco stane, vola se majitel a pokud si majitel nerozhodne jinak, pak majitel staje osetri kone a dle sveho uvazeni vola veta. Musim rict, ze jsem nikdy nemela problemy s domluvou a majitelum staje duveruju.

Jana Bílková

Vloženo 28.2.2005 - 9:46
Výběh máme, pouštění do výběhu je zdarma (nebo v ceně? :o) a za zranění koně ve výběhu si odpovídáme sami, pokud zranění nevznikne evidentním porušením bezpečnosti ze strany ustajovatele (např. kdyby byly z ohrady trčely hřebíky apod.) Koně mají celodenně na hlavách ohlávky. Problematický kůň je pouštěn do samostatné ohrady (s ostatními koňmi má kontakt jen přes plot), naštěstí je tam takový jen jeden.

Nessy

Vloženo 28.2.2005 - 12:50
Můžu se jen zeptat,co máte s tím sundáváním ohlávek?Spousty let jsem to nikde nezažila,až v poslední stáji,jinak bylo samozřejmý,že ji měl kůň ve výběhu i va stáji na noc.To se nebojíte,že když utečou koně z výběhu a bude složitější je chytat nahý,že se jim něco nestane,než se je podaří lapit,nebo kdyby nedejbože hořelo ve stáji(není to zase tak ojedinělé)nandavat zjančenému koni stájovku,místo aby bylo možné za ní hned drapnout a odvlíct koně ven?V některých případech nestačí jen otevřít boxy...už jsem o podobném případu slyšela.Moji koně mají ohlávky stále( mimo dobu kdy jsou naužděni) a nevypadá,že by nějak trpěli.Pravda,jednu vyjímku dělám,když je pod kobčou hříbě,to by si mohlo u ležící mamči zaháknout nožku a ublížit si.Ale jinak?

simona Pivoňková

Vloženo 28.2.2005 - 12:52
u nás jsou koně ve výbězích celý den. máme několik normálně velkých výběhů hned u stáje (zatím 4 z nichž jeden se přerodí na jízdárnu, ale i ta bude v době nevytíženosti používána jako výběh, druhý na kruhovku, ale viz výše, třetí je menší a je naplánován pro hřebce nebo pro pro problematického koníka, který musí být sám, čtvrtý je a bude výběhem, pátý přibude na jaře, nebude velký, ale bude písčitý. Ještě máme úžasný veliký výběh pastevní, ale ten se skutečně používá jen v pastevní sezoně, aby si koníci nezničili terén. Do výběhů u stáje pouštíme koně s ohlávkami a toto pouštění je v ceně ustájení. Doma koním stájovky sundaváme, pokud si majitel nepřeje jinak. Celkem chápu, že je stáj, kde se připlácí za to , že koník zůstane trčet doma. Je to jednak motivační pro majitele, aby koně pouštěli, když už logika není argument a pak, kůň který kadí ve výběhu nekadí v boxe :-)

Jitka Kutmanová

Vloženo 28.2.2005 - 12:56
POkud máš 100% jistotu, že se za ohlávku nezachytí tak je vše v pořádku. Pokud máš výběh s dřevěnou ohradu a stromy v něm tak je zde riziko úrazu pokud se nechá ohlávka na hlavě, či jakékoliv výčnělky v boxe, on ten úraz nemusí být fyzický, ale i psychický,

Dominika Švehlová

Vloženo 28.2.2005 - 12:58
No, kůň se ve výběhu může ohlávkou zachytit - a pokud nepovolí ta věc, o kterou se zachytil a nepovolí ohlávka, může povolit krk.... Nejhorší jsou ohlávky provazové a taky nylonové - ty drží opravdu pevně (proto svým koním dávám do výběhu ohlávky kožené nebo aspoň s koženým nátylníkem). Ze stejného důvodu nepatří ohlávka na hlavu koni, který je volně v boxe - má se dávat pouze na dobu, kdy se s koněm manipuluje. Znám koně (a ne jednoho), který na to doplatil (pár koní "jen" zdravím či dlouhodobou neschopností, pár i životem). Další důvod, proč sundávat ohlávku je ten, že s ohlávkou se koně z výběhu hůř kradou :-) A samozřejmě - jak říkáš ty - hůř je chytá v případech nouze i jejich páneček :-( Moji kobyle nedávám do ohrady ohlávku, protože už jsem o dvě přišla; vzhledem k tomu, že ohlávky byly dobře nasazené a nikde na zemi jsem je nenašla (hledala nás celá tlupa lidí několik dní), myslím si, že je prostě někdo jen tak z její hlavy sundal. Ono to leze do peněz.... Je pravda, že většinou se ohlávky ve výběhu nechávají koním na hlavách - je to jednodušší a s koněm je pak snazší manipulace. Ale je třeba počítat i s těmi zápory....

Katka Lipinská

Vloženo 28.2.2005 - 12:59
Presne tak je to mineno.:-)

Dominika Švehlová

Vloženo 28.2.2005 - 13:00
:-)) Tímhle argumentem jsem kdysi kamenovala bývalého ošetřovatele z Ukrajiny, který byl neschopný na mé přání vodit koně denně do výběhu a zpět (já předpokládám, že mu to bylo zatěžko....lenivcovi). Zabralo to - zjistil, že kůň ve výběhu skutečně šetří práci při kydání :-))

simona Pivoňková

Vloženo 28.2.2005 - 14:34
poezie je, že nejen práci, ale i podestýlku, tím se zmenší i objem odpadu na kontejneru, ušetří se čas protože jednou za čas uklidit výběh je časově úspornější, než denně třikrát překydat box. Koně jsou zaručeně v čistém a suchám, box stihne během dne vyvětrat a vyschnout, je možné ho jednou týdně důkladně vymést a případně v létě i vystříkat vodou... a pak, kůň nepatří do boxu, kůň patří ven :-) Ještě bych k nám dodala, že jako asi každý, máme klauzuli o tom, že když se koník poraní a není to zaviněno naší nedbalostí, je to na odpovědnost majitele koně, ošetření poskytneme ihned, jakmile škodu zjistíme, ve smlouvě je povinnost informovat majitele a jeho souhlas s bezodkladným ošetřením v nutných případech. I za cenu nějakého toho šrámu kůň patří do výběhu. Kůň v boxe je vezeň a promítne se to na jeho výkonnosti, náladě, zdraví.... jenže spousta lidí to nechce vidět...

Petra Švarcrová

Vloženo 28.2.2005 - 14:56
No, o tom, jestli je to nějak výrazně ekonomicky výhodnější by se dalo asi diskutovat. Řešila jsem to s majitelkou stáje, kde jsem měla koníka. Koně byli celý den od rána do večera venku ve velmi hezkých obrovských travnatých výbězích. Tenkrát říkala, že to vyjde asi na stejno, protože jednak něco stojí ohradník a elektrika, jednak se musel každé cca 2 měsíce přemísťovat, aby zůstala tráva, což taky dalo dost práce, občas se muselo něco dokoupit, protože lidi ( a občas i naše koně) nenechají nic na pokoji. Dál se o ten výběh muselo pravidelně starat - vybírat bobky, posekat zbytky... Koně každý den odvádět na někdy docela vzdálený výběh a večer zase zpátky, doplňovat vodu atd. I když uznávám, že když otevřu dveře od stáje a koně vypustím na malý výběh u ní, kde maximálně občas vyberu bobky, tak to asi opravdu ušetřím:-) Jo a já JSEM zastánce výběhu, to jenom pro případ...:-)

Svatava Punčochářová

Vloženo 28.2.2005 - 15:03
Byla jsem ve stáji, kde se za pouštění platilo. Byla jsem už i ve stáji, kde chodila kobyla sama jen na pár hodin. Ale zakotvila jsem ve stáji, kde chodí se stádem (celkem 5 koní) a na celý den. Neplatím za to, je to samozřejmost- tak to vidíme my majitelé koní i majitelka stáje. Ohlávky se koním nechávají- máme výběhy jen pár set metrů od dálnice a kdyby nám koně nedejbože zdrhli, mnohem rychleji je pochytáme s ohlávkami. Koník problematický ve stádě- nestalo se nám, že by se nějaký nesrovnal. Jediný problém je pouštění hřebce, ale tak je to bohužel v mnoha stájích. Osobně nechápu, když hřebec není plemeník nebo nemá možnost chodit alespoň s jedním koněm ven, proč ho nevykastrovat. Vždyť kůň, který je sám a k tomu věčně zavřený, je chudák!

simona Pivoňková

Vloženo 1.3.2005 - 8:49
s výběhy obzvlášť ve větších městech a jejich bezprostředním okolí to bývá potíž. Jinak ideální je, když hřebec má svůj výběh, ale tak aby viděl na ostatní koně. Navíc hřebec není litá šelma, pokud je vychován a sžit se stádem, tak jsem dokonce viděla hřebce s valachy - samozřejmě ho ctili jako velitele :-) Jinak souhlasím že nucená samota a izolace je fuj.... v případě jakéhokoli koně nejen hřebce

Svatava Punčochářová

Vloženo 1.3.2005 - 9:52
Jeden z "našich" hřebců takto chodí- s valachem. Bohužel ten druhý ve svých asi 13 letech s koňmi ve stádě v životě nebyl. Pustit ho byť mezi valachy... holá vražda. A tak chodí na jízdárnu a nebo do haly, jinak to bohužel nejde.

Nessy

Vloženo 1.3.2005 - 18:32
Taky nejsem zastáncem kastrování pokud to nemá nějaký závažný důvod,mám zkušenost,že hřebec je většinou hejhodnější kůň ve stáji,v mnoha případech se na nich učí jezdit malé děti,ale určitě jsou vyjímky.Mám hřebce ve výběhu,který sousedí s ostatnímy tak,aby na sebe nedosáhli,druhého na pastvině ve stádě a plánuji alespoň pokus je pak dávat spolu,ten první dříve chodil s mladším hřebcem,ale ten ho bohužel dost napadal a on se nechal.

lenka chmelařová

Vloženo 17.10.2005 - 20:19
nevíte o někom kdo by mi na zlínsku krátkodobě ustájil koníka? je bezkonfliktní, jednalo by se o noc max. 2. Děkuji za nabídky.

marta petrova

Vloženo 21.11.2005 - 23:21
Ahoj nevíte někdo o ustájení blízko Prahy ale s halou do 5500 Kč? děkuju za typy

simona Pivoňková

Vloženo 22.11.2005 - 9:36
Holubice bývala za 5 a halu mají vysokou 20x40, viděla jsem inzerát kde Jasana Hladová nabízela ustájení s halou v Praze 5 taky snad za 5, farma Hrádek Mratím s halou za 5, Korycany tuším 5,5, Ohrobec 5?, Bohnice taky 5,5 ale asi by bylo lépe si to obvolat. Jukni do stránek o ustájení - tam bys měla najít nejen cenu a zda mají halu, ale i kontakt na ně... :-) Makotřasy taky mají halu, Tempp myslím taky, Dana Boleslavská v Kozolupech taky... je toho hodně...

Vendulka Veselá

Vloženo 22.11.2005 - 10:17
Makotrasy nejsou za 5tis. ale za 6tis. (v zime se plati 6tis. v lete 5tis.) a myslim ze nemaj ani volny boxy. Kazdopadne hala mensi a neni tam jizdarna. Pece tezce nadstandartni, tak nastlany a veliky boxy jsem jeste nevidela :o))) Jasana Hladova - pokud je to ta staj za Zlicinem tak tam je to pekny, ale misto na poradnik. Korycany 5,5tis. s tim ze podle neofiko info budou zdrazovat a pokud jsi obcas odkazana na MHD tak spojeni tam je tragicky. Ale areal nadhernej, to jo! V Mratine jsem ja a volnej box je myslim jeden ve spodni staji, ale nevim, zda je na nej rezervacka ci ne. Hala temer 20x40m a snad by ted v dohledny dobe meli udelat novej povrch. Cena 5tis. rovnejch + se doplaci vybehy - vodeni, tj, kdyz si tam kone pustis sama nebo se s nekym domluvis tak neplatis nic. Dalsi staje co me napadaji: Svarov - mensi hala, pekna jizdarna, super tereny, cena taky kolem 5tis. ale beznadejne plno. Ryman to samy za 5,5tis. Tereny tam v okoli nejlepsi co jsem kolem Prahy kdy videla (ted myslim kolem Prahy do tech cca 20km a dostupny i jinak nez pouze autem).

marta petrova

Vloženo 22.11.2005 - 11:05
děkuju, vím že by to chtělo obvolat ale s většinou stájí mám zkušenost nebo je znám, proto žádám o pomoc...z Holubic jsem musela odejít do pronájmu si to vzal Líkař se Švecem a ta druhá stáj...radši nic říkat nebudu...Teď sme v Korycanech ale ty se budou zdražovat a je to dost daleko, jinak stáj super...ostatní zminované stáje až na tempp znám a bohužel buď je plno nebo nevyhovujou"o( chtěla jsem se zeptat je v tom Mratíně hodně dětí?Nenapadá vás ještě něco? za každou radu budu vděčná..

Tereza Rezková

Vloženo 22.11.2005 - 11:09
A dívala ses na inzerci tady na EQCH? Třeba sem koukala, že Jana Peloušková tam nabízí ustájení u Prahy a je to s halou (ale nemá tam cenu)...nevim, jaký to je, neznám to tam, ale můžeš jí zkusit zavolat :o)

marta petrova

Vloženo 22.11.2005 - 11:13
Koukala jsem se snad všude a tady ta stáj je Tursko taky moc pěkná ale od nového roku za 7 000 Kč :o(

Vendulka Veselá

Vloženo 22.11.2005 - 11:27
Nevim jak to myslis s tema detma, zadny "deti" tam kone nemaji, pouze dospeli, vekovej prumer bych tipla kolem 25-30let, ale mame tam i starsi konaky. Jestli myslis deti co chodi do kurzu tak ano, ty se tam pohybuji, ale jen v dobe kurzu a u skolnich koni a ti jsou ustajeni v druhe casti arealu, maji svoji satnu, sedlovnu atd. Nejlepe asi udelas kdyz se cestou za konikem zastavis a vse si prohlednes osobne, popr. si promluvis s majitelem, pokud vim tak Korycany jsou od Mratina necelych 10km a budes hned objektivne vedet na cem jsi. Korycany jsou moc pekny... :o)))

marta petrova

Vloženo 22.11.2005 - 11:32
Já už jsem v Mratíně se podívat byla, sice už je to dýl..a majitel mi právě říkal že se tam konají tabory a kurzy pro děti..máme jednoho problematickýho koníka, dospělí si dají pozor ale máme strach o děti aby někomu neublížil...

Vendulka Veselá

Vloženo 22.11.2005 - 11:40
Aha no to by ses asi musela poradit s nim, ale ja za sebe muzu rict, ze k nam do spodni staje nikdy deti z kurzu nechodily. Jsem tam teprve 3/4 roku, ale prave i o letnich taborech jsem tam kone mela a nestalo se mi, ze by se kolem nej motaly deti z kurzu. Taky co by tam delaly, je to uplne jina cast arealu, skolni kone jsou v uplne jine staji a deti jsou ubytovane take v jine casti. Jestli chces napis mi spis na mail, at to tu nepitvame, o co konkretne se jedna, myslim, ze za tu dobu co tam jsem uz muzu celkem objektivne hodnotit.
1 2 3 4 ... 7