Úroveň Jezdectví -> :o(

GoForWand

Vloženo 28.12.2006 - 22:26
Tak jsem se těšila, jak pěkně rozeberou western vs. anglii, či článek "Udidla: Jaký máte signál?" apod., ale zase opět tato velmi velmi atraktivní témata byla naprosto zjednodušena a sjednocena do pár vět...Hlavně, že tam byly extra velký fotky...Nic proti, ale z těch dvou článků jsem byla teda dost zklamaná. Můžu ale pochválit zajímavé a nebo skutečně přínosné články jako např. "František Bílek - největší český hipolog", "Inteligence, myšlení a učení aneb Na co myslí koně?", klasického Záliše či K. Hanušovou s jejími super rodinami (jen bych ji poprosila, zda by svoji pozornost neobrátila někdy i k zlatým českým rodinám) a musím vyzdvihnout, že konečně dali prostor i jinému hřebčínu než kladrubskému, jen tak dále. S potěšením kvituji nový seriál a la návštěvy jezdeckých středisek. To abych jen nekritizovala. Nicméně, opravdu řada článků tím zjednodušováním přichází o svůj potencionál a někdy je pro ně fakt škoda místa v Jezdectví.

Gabriela Šídová

Vloženo 31.12.2006 - 11:45
Největší prostor je dán reportážím ze závodů.Tedy odborné články nechybí, ale mohlo by jich být více.Zmenšila bych objem reportáží z českých a zahraničních parkurových kolbišť, těch je nejvíce.A to parkury jezdim :-) Ale oceňujiže že se píše i o jiných disciplínách některé články jsou poučné a přínosné, zajímavý nápad je zařadit.Tak by bylo fajn zařadit jakousi toalvou kameru po různých stájích, jízdárnách, které sjou něčím zajímavé.Cenu respektuji.Chápu že nelze vyhovět všem, v současnosti nic lepšího než Jezdectví na trhu není.Chtěla bych ale i redakci pochválit za její práci, myslím že se snaží a výsledek je znát.Přeji šťastný nový rok všem koňákům i celé redakci.a zdravím GoForWand :-)

Marie Vávrová

Vloženo 31.12.2006 - 15:15
Nečetla jsem si všechny vaše příspěvky, tak nevím o čem přesně taky diskutujete. Chtěla jsem jen napsat něco k úrovni a k ceně. Vzhledem k tomu, že se pohybuji v polygrafii, tak si myslím, že tento časopis je hodně kvalitní. Papír, který používají pro časopis je velmi dobrý. Po grafické stránce musim říct že je to perfektní. Moc se mi líbí zpracování obrazu a textu a pokud se podívám na typografickou stranu, je vše dobré. Tisk samotný si myslím že je taky vysoko. Mohu porovnat například s časopisem "já mám koně". Po grafické stránce je tento časopis dost amatérský. Nelíbí se mi úprava, nepůsobí to pěkně. Fotografie jsou dost nekvalitní a tisk nic moc. Stejně lze porovnat papír. každý si všimne, že je v Jezdectví lepší. A to i obálka časopisu. myslím že obsahová stránka je velmi rozdílná. Jezdectví v rozsahu cca 114 stran, já mam koně s 32 stranami. Všechno toto lze porovnat a pomíjet obsahovou stránku. I kdyby to byli strany potištěné "pouze" fotkami tak za jezdectví dáme 55 a za já mam koně 39 korun. Nepříjde mi to úměrné. I co se týče rozsahu, kvality tisku, kvality zpracování, reprodukce, obrazových předloh...Možná si měla na mysli spíše text, ale pokud já beru v potaz tohle to zde uvádím, nedělá mi za jezdectví 55kč dát. 39kč za já mám koně nedám. Nevím jestli tady na to někdo narazil, ale dříve určitě ano. Pokud si někdo myslí že grafika časopisu je nedúležitá, tak se moc plete! Každý kdo otevře časopis, tak ho nejdříva připoutají fotky, pak nadpis a pak teprve text samotný.- Pokud budou fotky otřesný, nadpis neupotávající, tak se mnohým z nás do toho článku bude chtít o něco méně...No je to nadlouho, ale já jsem s jezdectvím spokojená. Mohu říct, že bych chtěla, aby v budoucnu moje grafické práce byli na této úrovni a klidně bych moc ráda šla do jezdecví pracovat....Ale to sem rozebrala jen vizualizaci a ne obsah:o)

Karol Holly

Vloženo 31.12.2006 - 16:02
(...)Každý kdo otevře časopis, tak ho nejdříva připoutají fotky, pak nadpis a pak teprve text samotný.- Pokud budou fotky otřesný, nadpis neupotávající, tak se mnohým z nás do toho článku bude chtít o něco méně.(...) Omyl. To platí pre časopisy, ktoré nie sú určené odborníkom. V súčasnej podobe jazdectva mi hodne chýba k dokonalosti. Odborník sa v prvom rade orientuje podľa autora člénku. Niekedy mi dá dosť práce zistiť kto daný článok alebo príspevok napísal. Potom prehľadné členenie. V súčasnom jazdectve sa dá iba veľmi ťažko rozlíšiť odborný článok od inzercie (krmivá, výstroj, výzbroj, dekovanie...), čo považujem za hrubú chybu. To že nie sú autori a že po odbornej stránke až na výnimky(Záliš) časopis postupne ale iste degraduje je dokazateľný fakt. Celým konským svetom hýbu odborné problémy - či sa to týka welfare, držania koní, výcvikových metód, tréningových postupov, búrajú sa mýty, vyťahujú sa staré veci ako nové, iba v Našom Jazdectve sa nič z toho neodráža. je fakt, že časopis predáva grafika a financujú inzeráty. To však neznamená, žeby sa tam nezmestila aj odbornosť. K.

simona Pivoňková

Vloženo 31.12.2006 - 16:07
Polly, určitě je mnohp věcí, které lze na Jezdectví pochválit a byť zřídka, tak se to i děje. Potíž je v tom, že jezdectví je téměř jediný časopis na českém trhu a jako takový má skoro neslučitelné úkoly oslovit celou populaci. OD dětiček a koukalů na fotky až po ty, kteří by se rádi něco dozvěděli. A důvod je ten, že každý z nich je ochoten zaplatit, pokud dostane to, co chce. Ovšem ten kdo se chce dozvědět v pohodě oželí ten super papír a tu báječnou grafiku a já nevím co ještě, ba i počet stran, protože jsou vycpány něčím, co nechce a tak za to nechce platit. Jenže většina koňonároda je obrazem národa jako takového a ten zase obrazem doby a poměrů. Není to o tom, že bychom neměli těch 55 korun, vždyť za blbé smsky či za pitomoučké stupidní časopisy pro ženy a dementní příběhy "jako ze života" tenhle národ utrácí astronomické částky právě tak jako za škvár typu blesk aha či spy... prostě ti co chtělí méně ale informačně hodnotné jsou v menšině a občas vystrčí růžky a pláčí, že jediný tématicky související časopis je vlastně obrázkovým prohlížedlem po dav... Uf, taky si osvětu v jezdectví představuji jinak, leč ekonomika je neúprosná a tak holt krom fotek ve všech barvách a úhlech a vedle dětských deseti rozdílů máme v jezdectví tendenční články zakuklené jako odborné leč ve skutečnosti reklamní, které nás masírují mnohdy pro méně ostražité vyloženě v neprospěch buď koní nebo alespoň našich peněženek... Jenže bez peněz to asi nepůjde a že by se třeba ČJF zamyslela nad tím, zda by se třeba ta osvěta a popularizace nedala dělat i vydáváním malonákladových brožur tématicky zaměřených na to, co nás zajímá s třeba i mizernými fotkami, klidně kvartálně, bez výsledkových listin, křížovek a tklivých dopisů, zato použitelných pro lepší informovanost majitelů koní a jezdců.... No nic, vidím palmy, vidím oázu, zřejmě se opět jedná o Fata Morganu :-)))) akže Jezdectví je zatím jediný zčásti čitelný český časák a tak jim dík. Už je to o dost lepší než to bývalo před velkou vlnou kritiky ale pořád ještě to není to, co bychom si přáli :-) Ani velká anketa nám nepomůže, protože kdo je neurputnějším aktérem všech soutěží a debat a anket jsou právě děti a odrostlé děti, které milují obrázky, nerady čtou a nerady přemýšlí. Chtějí mít vše naservírované nejlépe ve formě komiksů... Jé pane Malinosvký, neuvažujete o komiksových příbězích v Jezdectví, třeba něci jako Jana má nového trenéra, Jana na prvních závodech, Janin kůň kůlhá. Jana volá veterináře a tak :-) Možná to zní jako jedovatost - ostatně co ode mne čekat, ale možná by to pro omladinu s omezenou schopností příjmu informací byl jeden ze způsobů, jak jim zprostředkovat nějaké to informačno... Do Nového roku, štěstí, zdraví a dlouhá léta jak lidem tak periodiku :-) megera Simona PIvoňková

GoForWand

Vloženo 31.12.2006 - 16:55
Musím souhlasit s Karolem i Megerou. Mě dost také chybí i citační zdroje a přehled literatury ze které se vycházelo. Časopis mi vlastně nic nedává, pro mě je to jen hezký přehled o tom, co se událo a to ještě mnohdy zjednodušené formě.Chci časopis, který mě seznámí s nejnovějšími poznatky, výzkumy apod. kolem koní, chci časák který se bude věnovat světovému i českému chovu vybraných plemen (rodin, linií) a ne přinášet rádoby profily legend westernu (ze kterých se mimochodem také nic pořádného nedozvím), chci časák, který mě bude informovat o nejnovějších postupech při léčbě koní, chci časopis, který mě bude informovat třeba o jednotlivých jezdeckých školách (a to klidně i westernu, jen když to bude OPRAVDU INFORMATIVNÍ) a tak...chci prostě časopis, který bude na úrovni se zabývat odbornou problematikou a vhodně to kombinovat s informacemi o sportovních aktualitách, chci časopis, který bude k textům svých autorů přistupovat selektivně a vybírat je dle kvality, případně nějakou úroveň požadovat apod...Ale chci toho moc. A tak si budu muset i nadále kupovat časopis, kde se na třech stránkách o jedné velmi zajímavé problematice dozvím velké nic...:(

GoForWand

Vloženo 31.12.2006 - 16:56
Zdravím Tě taky, doufám, že s Úswitkem i v dalším roce budeš stvořit sehranou a obratnou dvojici :)