spravny sed

Michaela Hošková

Vloženo 29.2.2008 - 16:49
ahoj, potřebuju poradit. učila jsem se jezdit u jedné slečny, která mi říkala, že mám mít kolena co nejvíc od koně. Pak jsem se ale setkala s názory, že se mám koleny držet. Jak to tedy doopravdy je? prosím o radu

Martina Paráčková

Vloženo 29.2.2008 - 21:56
Jestliže bys měla sedět v sedle a mít kolena co nejvíce od koně, pak nikdy nemůžeš dosáhnou stability v sedle a mít takzvaný nezávislý sed. Máš sedět narovnaná, ramena zpátky, prsa dopředu, brada nahoru, ruce mírně zalomená v lokti, dlaně sevřené v pěst palcem nahoru, sedět na sedacích kostech, kolena do sedla, špice ke koni (ale ne přehnaně), pata prošláplá, celouh nohu nenuceně tlačit dolů (nemůže se ti stát, že ve cvalu ti jezdí noha ve třenu nebo třmen ztratíš).Nacvičit si to v zastavení a postupně sed cvičit ve všech chodech. Až toto zvládneš, pak můžeš přejít k ovládání koně.Doporučila bych ti zabrouzdat tu na Equichannelu a netu, a sehnat si knížku. Velice dobrá je kniha Jezdectví a vozatajství a ukázat ji i tů dívce, co u ní jezdíš.

Eva Plopová

Vloženo 1.3.2008 - 4:03
Vtípek?

Veronika Krsová

Vloženo 1.3.2008 - 5:24
Dělej si srandu z někoho jiného!

... ...

Vloženo 1.3.2008 - 8:48
Misulko333,pohlavy kone bylo fajn, tohle je uz trochu mene vtipne - tedy pokud to byl pokus o vtip. Kdyz jsem byla ve Tvem veku, pripravovala jsem se na ZZJV z knihy Jezdectvi a dostihovy sport http://www.equichannel.cz/literatura/jTu Ti doporucim i dnes a doporucuju Ti vymenit cvicitele a jezdecke ovzdusi vubec.

Dominika Švehlová

Vloženo 1.3.2008 - 9:40
Verousku a EvoP - pokud nechcete odpovědět na byť podivnou otázku, nereagujte vůbec. Vaše příspěvky mají pro všechny ještě menší hodnotu, než původní dotaz, který může přinést hodnotné informace od rozumně odpovídajících. Děkuji za pochopení a dodržování rozumného chování na zdejších diskusích.

smazat smazat

Vloženo 1.3.2008 - 20:14
kolena u koně, stehny a o něco méně koleny se držíš:)

Jitka Kutmanová

Vloženo 1.3.2008 - 21:14
Koleno přiložené, na koni tě drží rovnováha.

Bára Šmíkalová

Vloženo 1.3.2008 - 22:20
Kolena by měla být přiložená,nicméně se jimy držet nemáš.Držet tě má tvá uvolněnost a rovnováha.Pokud by ses držela koleny nebo něčím jiným,omezovala bys pohyb jak svůj tak pohyb koně.