smlouva o pronájmu koně...

simona Pivoňková

Vloženo 14.5.2006 - 0:46
podle mne by tam mělo být kdo komu co a proč půjčuje, tedy k jakému využití a za jakých podmínek, ty nemusí být jen finanční, může tam být zakotveno jak bude koník krmen, jak s ním bude zacházeno, jak bude ošetřován a využíván, kdy a kdo je povinen vás informovat a o čem všem, co jde na vaše náklady a co na náklady toho, kdo si půjčikl. Jak je řešeno léčení chorob, jak úrazů a jak případného úhynu, kdo koně pohjišťuje, kdo pojistku platí a komu vyplaceno plnění, na jak dlouho je koník půjčen, co je vážné porušení smlouvy a za jakých podmínek lze smlouvu vypovědět a jak dlouhá je výpovědní lhůta.... Kdo je odpovědný za případnou škodu, kterou koník natropí - například v ustájení nebo při útěku z výběhu na cizích polích ....

marketa dostalkova

Vloženo 30.10.2006 - 11:57
Dobrý den, nevíte někdo, kde by se dala stáhnout/ sehnat?velice děkuji.

simona Pivoňková

Vloženo 30.10.2006 - 12:11
zkus vzory smluv a nebo si dej toto téma zde do vyhledavače, vyskočí ti asi milion příspěvků, je to tu relativně časté téma, jinak obecně kdo, s kým, co, k čemu, na jak dlouho, za kolik a za jakých podmínek....

marketa dostalkova

Vloženo 30.10.2006 - 13:37
díky, tady už jsem to do vyhledavače dávala, smlouvu jsem sice nenašla, ale docela jsem si početla . . . je to masakr.Svých koní pár mám, i pár cizích u nás ustájených, ale teď mám možnost vzít si mladou kobylku na ježdění a na jaře si z ní vzít hříbě, tak bych to chtěla podložit nějakou smlouvičkou. Lidi to jsou naprosto v pohodě, ale myslím si, že když podepíšeme nějakou tu smlouvičku, budu klidnější a majitelé určitě taky.

Hana Růžičková

Vloženo 30.10.2006 - 13:51
Jestli chceš, písni mi na lagusatko@seznam.cz, pošlu Ti smlouvu, jak jsme ji vymysleli s druhou stranou když jsme si chtěli pronajmout koníka.

Carava

Vloženo 25.1.2009 - 22:05
Prosím nemáte někdo vzor smlouvy o pronájmu koně?

Eva Janoušková

Vloženo 16.4.2009 - 19:57
zdravim a mám dotaz.. sestřenka půjčuje koně kamarádkám ale chtěla by sepsat smlouvu o pronájmu jako že ten člověk zodpovídá sám za sebe a za koně atd... nevíte někdo co má v té smlouvě být uvedeno nebo nemáte někdo nějakej odkaz kde by ta smlouva mohla být?