sedlo na haflinga

Jana Nádvorníková

Vloženo 25.1.2007 - 17:49
Já mám na svého haflinga také speciální sedlo a sedím u perfektne..ale nejlepší by asi bylo teď je to novinka, bezkostré sedlo Barefoot...ale je mnohem dražší než když by jsi koupila syntetické sedlo se vším všudy...ale mám kamarádku která ma huculku (což skoro to samé,žádný kohoutek:-) a použila na ní i sedlo jedné kobyly (Ruský klusák, vysoký kouhoutek) a kobče to sedlo sedělo mnohem lépe než to její...

Marcela Martinková

Vloženo 25.1.2007 - 19:14
Já mám sedlo anglické i westernové šité na míru (anglické Libich, western Hudeček) a sedí perfektně.

Jana Zapletalová

Vloženo 2.11.2008 - 15:04
Naši kobylce halinga se na před víc jak týdnem objevili světlejší fleky, kobča přes léto hodně nasvalila hřbet a sedlo s komorou č.3 je jí teď úzké, zatím tedy jezdíme bez sedla, lonžujeme a poohlížíme se po něčem novém.Rozpočet mám tak 15 (max 20 tis.)Zatím mě zaujali sedla kentaur apollon, jupiter a od hauzra nova classic a excelent.Máte někdo zkušenosti s těmito sedly? Nejlépe na nějakém kulaťoučkém koni :). Sháním sedlo na rekreaci, aby bylo pohodlné jak do terénu, tak na jízdárnu, no a hlavně aby sedělo kobči, sehnat dobře padnoucí sedlo na takový "váleček" dá docela zabrat a to má kobča celkem atletickou postavu...Potěší každý názor na výše zmiňovaná sedla nebo i typ na nějaké jiné vhodné na hafloše.Díky

žofré

Vloženo 2.11.2008 - 15:39
Jana-kousek níž na stránce-téma s jmenuje "sedlo na rakouskou haflu",zkuste se tam nějak inspirovat.Vámi jmenovaná sedla neznám,nemohu pomoci,jiní znát určitě budou:-).

lenka Nová

Vloženo 4.1.2009 - 17:42
Tak se přiznejte co na ty haflingy dáváte? Westernový se mi protáčej, ani ho nechci, anglie jsem měla půjčené asi 3 na širokej kohoutek, drezůrka taky nesedí, je to teda teďka pěkná koule, tak doufám že až zhubne tak mu něco sedět bude. Jak je to s šitím sedla na míru, to si přijedou koně přeměřit a jak vám to sedí?

Soňa Hyská

Vloženo 4.1.2009 - 18:02
My taky máme jak anglická sedla, tak westernová, ale pod ty dáváme gelový navaja. Haflingové jsou bezkohoutkoví koníci - aspoň ti naši všichni.. Pod anglie máme kvalitní dečky a docela to jde, jen občas musíme volat: "sjíždíte na levo - našlápněte si do pravýho třmenu!!" a už se hopsá v tom pravým třmenu :-D .. Jinak mám huculu a na ní mám western od T. Zajace a nemůžu si ho vynachválit..

lenka Nová

Vloženo 4.1.2009 - 18:08
No hucula máme taky, ale je pěkně štíhlounkej a na tom nám sedla seděj, ani se nehnou. Na hafloj mi sjíždí na stranu,taky přešlapuju :,) je to teda kulička a záda rovné jako stůl. Spíš jestli mu tím nemůžu nějak ublížit, nebo jestli dát ještě nějakou dečku jen ten mlej obdélníček či co. Jaké máte ty podsedlovky, není na ně odkaz? Teď jsem nemohla sehnat žádné střední, měli buď pony, nebo velký a ty sou k ničemu.

Lenka Budková

Vloženo 5.1.2009 - 18:42
Já sedlo na haflu řeším už rok a půl a stále nemám to co by sedělo.Mám rakouskou haflu starší typ vypadá jak dost mohutnej chladas akorát měří jen 145cm.A největší problém mám s tím že ji je sedlo dokonce i dlouhé.Jezdím western anglické většinou sedí líp.Dělají i obyčejná anglická sedla hafling a ty docela jdou.A jo když si ho necháte udělat sedlo na míru přijdou s různýma kostrama a zkouší.Akorát si samozřejmně nechají zaplatit cestu takže vás to trošku nutí vybrat si toho sedláře který je nejblíš.Ale když jsem mluvila s jedním dost dobrým Westernovím sedlářem říkal že s haflama je to problém i když si sedlo necháte udělat na míru.Že to není westernoví kůn a že ty kostry se na ně nedělají a neseženou.Tak jsem si tak říkala že si teda raději sedlo dělat nebudu nechávat abych za něj nedala víc jak za koně a stejně jí nesedělo.Tak zkouším dál.Ted mám v plánu to bezkostrové.Že když si pod něj koupíte tu pořádnou deku pak drží dobře.Akorát se musí nasedat nějak speciálně aby to nesjelo při tom nasedání tak doufám že to pochopím.Ale samozřejmně stojí taky docela dost jako všechna výbava na koně.Jak říká kámoška holt sport pro bohaté mi s přijmem kolem 15000 jsme jak socky.Doporučila bych obyčejné anglické sedlo s názvem hafling a asi i zvážit nabídku paní na to pozvání na výstavu.Sehnat na haflu sedlo co sedí je fakt náročné.

marta rohlikova

Vloženo 5.1.2009 - 19:06
takže já mám toho křížence .>)) něco mezi hucul x fjord x hafling a mužu říct,že kobču mám rok a pul a už jsem měla cca 5 sedel.vše sedělo jen chvilku . prostě děsný ,!! taky je kulatá ..široká atd. tak jsem opravdu zkusila bezkostrové a jiné si už nekoupím. paní co je prodává vám nejprve pošle jedno na zkoušku ,takže není problém cca 14dnu zkoušet. jen bych poradila místo speciál deky za 5 000.- si koupit normální gelovku nebo tlumíci podložku normálně z obchodu.jinak holky jezdí jen na klasické dece na anglické sedlo a taky žádný problém. nebojte se to vyzkoušet ,nám s kulatejma konma asi sejně nic jiného nezbývá a nabídka je celkem slušná anglie i western.

lenka Nová

Vloženo 6.1.2009 - 18:37
Jo mi nezaměstnaní studenti jsme na tom líp:,) Hafling sedlo máme na hucula, sedí perfektně, ale ne na hafloj, akorát hubenější jezdci si stěžují na otlačený zadek. Haflinga mám taky toho malého, mohutného a ještě tlustého, takže na toho mi nesedí teď nic, záda má rovná jako stůl, tak jsem přemýšlela že bych místo komory tam strčila třeba pilník nebo něco rovnýho:,). Asi zkusím nějakou kůži s berana nebo něco a vytvaruju mu kohoutek. Kdybych věděla že to sedlo bude sedět, tak klidně investuji,tak jestli máte ještě nějaké typy....

Soňa Hyská

Vloženo 7.3.2009 - 20:04
Omlouvám se, na tomto tématu jsem dlouho nebyla... Já nevím, myslím ale, že nějaká malá dečka navíc asi nepomůže.. Podsedlovky pod anglii máme od Equisboye, kupovala jsem je ale už předloni na výstavě v Lysý.. http://hyskas.rajce.idnes.cz/?sort=&page=3 a klik na vyjížďky.. Omlouvám se, je tam mraky fotek, musíte se tím prokousat - neumím sem vložit extra fotky.. Jo a ty dečky jsou normální velikosti.. http://www.equisboy.cz/podsedlove-decky/decka-obdelna/decka-pod-sedlo-loney-tunes-prosivana.htm To ale byly v akci asi za 500kč, já brala 4kousky a jsem s nimi maximálně spokojená.. I po x-tým praní jsou barvy stále stejný. Teď nám koňky trochu po porodech zhubly, tak se i kohoutky objevily, a tak dečky už nesjíždí, juchů - a ani chlupatý navaja zpod westernů.

Petra N

Vloženo 8.3.2009 - 16:18
Moje kamaráda má haflinga valacha. Měla přímo sedlo "Haflinger", které má být pro toto plemeno dělané, ale vůbec nedrželo. Klouzalo dopředu i dozadu, protáčelo se při nasedání. Koupila westernové, obyčejnou NATOWU a super! Sedlo sedí a je pohodlné pro oba dva.

Monika Svobodová

Vloženo 8.3.2009 - 17:25
Já mám huculku kobyla obtloustlá a záda jak letiště, mám na ní sedlo šité na míru westernové na polyethylénové kostře broušené. Sedí výborně, kobyla opocená všade, přetáčí se to jo,ale když nejni kohoutek není divu. Jsem spokojená, ale cena 2otis.

klarusa

Vloženo 8.3.2009 - 19:06
Jelikož mám už starší kobču, žádný třeštitrdlo, tak jsem zakoupila kožený Bareback-kožená dečka se třmenama.Dokoupila jsem gelovou westernovou deku, poprsák, aby sedlo nesjíždělo dozadu a nemohu si ho vynachválit.Bohužel s tím nastupováním je to složitější.Zezačátku kobča nechtěla stát, když jsem k ní přistavila židli, ale naučila se a teď stojí jak beránek.Takže jsou dvě možnosti jak nasedat-buď pařez, kámen nebo něco jiného výše než je zem nebo se prostě na koně umět vyhoupnout.Navíc je tohle "sedýlko" výborné v tom, že koník nenese skoro žádnou váhu(až na tu moji:-))

Blanka Janáčková

Vloženo 8.3.2009 - 20:45
Máme opravdu typického širokého haflinga bez kohoutku a používáme na něj bezkostré sedlo Barefoot-sedí velmi dobře,jen při nasedání se mírně protáčí což nám při kohoutkové výšce 140cm nevadí.Cena cca12000.

Lenka Jandová

Vloženo 29.8.2009 - 10:34
Ahoj, na jaře začneme pomalu obsedat naše mladé hafloše a vím, jaký je někdy problém sehnat sedlo dle svých představ a proto se porozhlížím pomalu už teď. Nechci žádnou rozhodně indii (jednou stačilo!!). :D Jaké sedlo tedy na haflinga, v čem jezdíte ? Děkuji :)

Renata Štieberová

Vloženo 29.8.2009 - 11:51
Reakce na 1325979: Mám sice křížence haflinga, nicméně vše a zejména problémy se sedlem máme typicky haflingské. Prvním sedlem na něj bylo takové starší zn. kieffer, zdálo se že široké. na tom jsem ho ale stihla tak párkrát olonžovat, ale pak už se dosrostl do úplně jiných rozměrů. Obsedán byl na drezurním sedle Kloster Schönthal s velmi širokou komorou. Nicméně se začaly objevovat bílé chlupy a sedlo šlo z domu. pak mi kamarádka sehnala sedlo Jorge Canaves speciál na haflingy - model Onyx. Viz fotky: http://montebobes.rajce.idnes.cz/sedlo_na_haflinga/ Bílé chlupy vymizely, doufám že navždy. Sedlo je velice pohodlné, jen mi na něm vadilo, že má v zadní části polštáře moc u sebe a jsou i zbytečně vycpané a házelo mě to tak trochu dopředu. Myslela jsem si, že se to sesedne, ale když se nic nedělo, tak sedlo muselo podstoupit "plastickou" operaci - odvycpání v zadní části a rozdělení polštářů a našití malinko dál od sebe. Teď už je na koni docela akorát, snad ne až moc odvycpané, polštář je opravdu slaboučký, ale na takovém hřbetě nemůže snad nic koně tlačit :-). Sedlo pak prošlo ještě jednou "plasikou" - našití dlouhých zápinek místo krátkých, aby byl ten kůň pod sedlem malinko hubenější.

Kateřina M

Vloženo 1.9.2009 - 20:26
nyní prodávám sedlo na kulatého bezkohoutkového koně. Ručně šité, skočku. Pokud by byl zájem, dej vědet.

monika neuschlova

Vloženo 17.9.2009 - 18:42
Reakce na 1325979: ja používam westernové sedlo ušité priamo na nášho, a som s ním spokojná len ho musím dobre dotiahnuť, bol s ním aj obsadnutý,

Renata Štieberová

Vloženo 18.9.2009 - 14:43
Reakce na 1325979: A ještě, pokud budeš sedlo kupovat případně z druhé ruky a nebudeš mít možnost vyzkoušení, nech si sedlo nafotit na 200l sudu, jako maketa haflinga je to ideální:-)

Helena Lachowiczova

Vloženo 23.5.2010 - 18:36
Ptám se asi jako naprostý idiot.Je fakt že nikdy jsem sedlo na haflinga nepotřebovala a tet je čas kdy je nutné jít do něčeho co bude sedět,můžu v tom obsedat a bude to nejlépe anglické skokové nebo drezůrní....V žádném případě nechi universál a cena mi je takticky jedno pokud bude kvalitní....Hafoška není žádné sádlo ale nemá kohoutek a záda jako sud... Děkuji haflingářům za nějaký tip...Ani netuším kde a co hledat

Michaela Vepřeková

Vloženo 23.5.2010 - 18:47
inu nám dobře seděl obyčejný norton. každopádně na nijak tlustym sádlo haflingovi jsem měla komoru 2 a sedělo. jinak od nás holčina ze stáji má sedlo BR má ho pan Libich, koník sice není hafling ale má široké sáda a sedlové polštáře u toho sedla jsou trochu dál od sebe. cena je tuším kolem 18 tisíc. každopádně je to sedlo dobré kvality.

Michaela Vepřeková

Vloženo 23.5.2010 - 18:47
jinak sedlo je skokové:)

Renata Štieberová

Vloženo 24.5.2010 - 10:41
Shánět sedlo na popsaného koně a prohlásit, že v žádném případě ne univerzal mě vyvolal úsměv na tváři:-)) Shánět sedlo na takové koně je dost problém a nejvíce takových se najde právě hlavně mezi univerzály a pokud se vyřadí ty, tak teda nevím, nevím. I když se vyrábějí drezurní sedla na široké koně v typu frísů a cobů, ale myslím, že ani to nebude na haflinga ono a se skočkama se na takové koně vůbec nepočítá. Ale neznamená to, že něco takového by nakonec nemohlo sedět. Já na svého extramohutného křížence haflinga vyzkoušela kde co a to mi bylo v podstatě úplně jedno, co to bude za typ sedla (anglické), jediné kritérium byla šířka. Měl i drezurní i skokové. Nakonec jsme se usadili v drezurním univerzálu. I Wintec wide, který je na takové koně prý nejvhodnější, je vlastně drezurní univerzál. Mým snem by bylo sedlo nejlépe univerzál, výborně kontaktní na nízkém polštáři a v tabákové barvě. Myslím, že na takové nenarazím. Taková sbírka většiny (ne tedy všech) sedel, co jsem vyzkoušela je zde http://montebobes.rajce.idnes.cz/Vyber_sedla/

Kristýna Grúlová

Vloženo 24.5.2010 - 11:43
zkuste obchod Kraemer, od nás ze stáje tam kupovala majitelka na haflingu sedlo, a sedí perfektně