Registrace hospodářství

Stáňa Turzáková

Vloženo 9.1.2011 - 18:49
Ahoj, chci se zeptat, chci nyní zaregistrovat hospodářství, jelikož jsem lempl a nějak jsem se nepídila po tom, že to musí být, takže lepší později, nežli vůbec. Co mě ale vrtá hlavou, mám koně doma u baráku na zahradě, svou kobylu a dva na ustájení, aby kobyla nebyla sama. Také máme na pronajatém pozemku 2ha pod zahradou přístřešky a tam se koně pasou atd.. Ale nemám vlastně nikde zkolaudované přístřešky a zděnou stáj na zahradě pro chov koní, tak by mě zajímalo, zda se to dá nějak dodělat, nebo zda to mám nechat prostě být, jak to máte vy ostatní? Fungujeme takot již několik let. Přístřešky jsou na stavebním úředě vedené jako na skladování potřeb k obhospodařování pozemku a stáj je tedy také vedená jako skladiště zahradního náčiní, plus tedy tam mám ještě dovětek případně chov zvířat. Díky Stanuli

Rafi Hamoudová

Vloženo 9.1.2011 - 19:48
Reakce na 1387525: pro registraci hospodarstvi je uplne jedno jestli mas nebo nemas staje a pristresky :-) staci vyplnit formular a poslat.. mit registrovane hospodarstvi je povinnost.. je to jednoduche a krome postovneho to nic nestoji..

Stáňa Turzáková

Vloženo 9.1.2011 - 20:03
Super, už se na tom pracuje :-)

daniela mikšíková

Vloženo 10.1.2011 - 9:03
registrace hospodářství je fakt formalita. Asi bych ale byla opatrná co se týče ustájení koní. Pokud není žalobce, není soudce. Já měla koně ustájené v prostoru, který byl kolaudován jako zahradní domek - skladování zahradní techniky, nářadí apod... (ikdyž byl hned od začátku stavby budován se záměrem ustájnení - gumové podlahy, žlaby , posunovací dveře). Jelikož mám ale za souseda dementního pražáka, pochopitelně mě udal. Následoval státní stavební dozor, pokuta deset tis., hrozba odstraněním stavby pokud nesplním asi dalších 5O podmínek. Takže když jsem sečetla náklady, udání mě přišlo na cca 4O tis., spoustu nervů a času k tomu. Pokud máš dobré sousedy, asi bych to neřešila, ale pokud debily, tak pozor!

Renata Šípková

Vloženo 10.1.2011 - 9:36
Ja jsem pristresek cca pul roku zpet zjistovala ve stavebnim zakonu a nasla jsem, ze jednopodlazni do 16m2 a max peti metru vysky nepotrebuje ani ohlaseni. K chovu zvirat nebo skladovani krmiv atd. K ustajeni je situace samozrejme jina. Dela - jak si prinutila blbyho souseda podepsat souhlas? Po mne chce stavebni urad dodatecnou kolaudaci kulnicky, ktera je na zahrade uz dlouhou dobu, ja ji predelala jako pristresek pro koniky. Jeden soused je debil, papiry mi nepodepise. Zatim delam mrtveho brouka, stavebni urad mi nedal termin do kdy a navic podle zakona jsem nasla, ze stavba nemusi mit ani ohlaseni. Ale co clovek vi, jak se to bude vyvijet...

daniela mikšíková

Vloženo 10.1.2011 - 11:23
pro coral - naštěstí naše pozemky sousedí jen špičkou, takže stavební úřad souhlas nepožadoval. Byl ale problém vyběhat požárníky, protože případné požářiště zasahovalo na jeho pozemek, životní prostředí - ochrana vod (gumové podlahy), likvidace hnoje apod., ale upřímně už bych něčím takovým už nechtěla znovu projít, od té doby se snažím mít vše na 100%- protože soused debil se nezměnil a každoročně mi posílá kontroly z inspekce životního prostředí apod., pokud se týká tvé stavby, myslím, že ohlášení do 16 m 2 musíš mít

Michaela Tomanová

Vloženo 10.1.2011 - 12:14
A jak se má správně zaregistrovat hospodářství, když koně nemám u sebe doma ani v nájemí stáji - mám je bezplatně ustájené u mého dědy, musím hospodářství zaregistrovat já nebo on?

daniela mikšíková

Vloženo 10.1.2011 - 12:57
Podle mě by měl registraci provést děda jako majitel nemovitosti, kde je kůň ustájený...

Renata Šípková

Vloženo 10.1.2011 - 13:52
Dela no podle me nemusis, pristresek neznamena ustajeni: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/stavebni/cast4h1d1.aspx § 103, 1. a) bod 4.

Kristýna Kotková

Vloženo 10.1.2011 - 21:24
Registrovat hospodářství musíš když máš na zahradě koně, nebo kozu, nebo víc než 100 slepic (tuším) atd. Registraci nemusí dělat majitel pozemku,ale majitel zvířete.

Kristýna Kotková

Vloženo 10.1.2011 - 21:25
Jo a musíš to udělat i když máš stáj, přístřešek, strom, nebo nic...

Eva Dittrichova

Vloženo 21.1.2011 - 18:13
Zajímalo by mě, jestli máte zkušenost s mým "problémem" ... Mám možnost pronajmout si pozemky na pastviny a to tak, že ústní dohodou. Je to z důvodu, že majitel je pronajímá pánovi, který z nich těží dotace ...a tady je jádro pudla. Nemohu to mít oficiálně v pronájmu, jinak by o ty dotace předpokládám přišel ... ale já bych asi měla problém s řešením registrace hospodářství, protože bych nemohla vypsat čísla pozemků, na kterých se koně budou pást .... Myslíte, že je tato situace nějak řešitelná? Kontrolují se vůbec tyto údaje?