původ koně

Bára Ságnerová

Vloženo 16.5.2007 - 13:17
Dobrý den, nedávno jsem na závodech zaslechla rozhovor o falšování původu koně. Vím, že to je neslušné, ale....nedá mi to spát, že se v této době může něco takového stát. Pán říkal, že koupili kobylu a že k ní neseděj papíry, že jí známej poznal, že je to úplně jiná kobyla, starší a má úplně jinej původ. Nevím přesně k tomu hlavu ani patu. Je to v této době vůbec možný?

Vanda Malá

Vloženo 16.5.2007 - 14:02
Určitě to možné v dnešní době je, takový handlíř udělá spoustu věcí proto, aby koně prodal za co nejvyšší cenu, kamarádka říkala, že zná takové dva, co se o nich říkalo, že pouští své papírové kobyly nějakým neplemenným hřebcem a poté zfalšovali papíry a koně šli prodat nad cennou jako čistí papíráci a řekla bych, že tihle lidé dokáží sfalšovat papíry i u starších koní, co nemají třeba původ..

Katka Segečová

Vloženo 16.5.2007 - 14:14
Vím o A1/1, který byl velmi specificky vybarven a tudíž ho po x letech poznal veterinář, který jej v době dostihové kariéry ošetřoval. Kůň měl nové papíry A1/1 a z koně českého chovu byl kůň ruského chovu o 10 let mladší. Takže možné to rozhodně je.

Sebastian Sehnal

Vloženo 16.5.2007 - 14:19
Nekupovat bez paternity....vyžádat si test DNA....jinak je možné všechno a rodiče mohou být opravdu nabraní :o)...spíše je to k :-(

Jana Bílková

Vloženo 17.5.2007 - 9:04
Doufejme, že s důslednou registrací všech koní se handlířům přestane dařit. Osobně znám také handlíře, který z koně dokáže udělat "mladšího, zdravějšího, s lepším původem, akorát bez originálních papírů, zato ideálního právě pro vás".

Pavla Šmídová

Vloženo 17.5.2007 - 9:46
Taky jsem to zazila, znamy chtela jeji "kamaradka", se kterou se znala nekolik let, prodat kobylu, ciste nahodou podle vyzehu zjistila ze mela zfalsovany papiry (byla "mladsi", jiny jmeno ...) :o/

Vlasta Mokřížová

Vloženo 17.5.2007 - 14:28
V teto době je to mozne,pokud chcete koníka prodat za vyssi cenu,nez jakou ma,vytvorte si vlastni udaje a nikdo to kontrolovat nebude

Sebastian Sehnal

Vloženo 17.5.2007 - 21:00
nikdo to nekontroluje,ale na druhou stranu, pokud prodávající neprokže paternitou původ, či se zdráhá na provedení přistoupit, NEKUPOVAT i sebekrásnějšího a hodnějšího koně a to, že by se v Hradišťku mlžily testy mi není známo a určitě tam k ničemu takovému nedochází (to pro pochybovače paternit), tak by ten původ měl sedět jak prd.l na hrnec :o))

Bára Ságnerová

Vloženo 18.5.2007 - 7:51
Ale jak je to možné? Vždyť je kůň vypálený, musí přece k němu sedět papíry. Přeci si jen tak nemůžu vyrobit papíry na svého koně, vymyslet mu původ a roky. Když je to plňas, hlídá si to jockey clup, když je to ČT tak si to hlídá Schčt. Nechápu, že je to možné. Ale asi je.

Sebastian Sehnal

Vloženo 18.5.2007 - 8:38
Za to je zodpovědný chovatel/majitel, ale schčt apod. to ohlídat v takovém množství koní nemohou...Jen tak vyrobit papíry na narozené hříbě...chceš prodat koně po Honzovi,ale pravým otcem je Petr...udáš tedy otce jako Honzu...,ale pomocí DNA se zjistí, že pravým otcem je Petr... asi tak nebo se mrkni na: http://www.shagya-arab.ic.cz/narozenihribete.php