prosim rychle!!

Petra Prenerová

Vloženo 2.6.2007 - 8:11
Opět se k vám zkušenějším otáčím na radu:) dneska jdu pěšky s poničkou k břeci jsou to asi 3 km, ponička má ještě jednu kamarádku, byli jsme domluveny, že půjde na "procházku s námi" ale včera tatka u ní vypozoroval, že se jí vrátila rýma, (prodělala před 14 dny, hříběcí, 5x se jí píchal penicilin, a podle mě se už zdá být ok)když odejdu s poničkou bez ní, kobyla začne běhat na celou pastvinu, začle bláznit, potit, atd.otec si i přes to myslí, že by jsme měli jít bez ní a nechat jí tam bláznit, když je "nemocná" já navrhuji aby šla s námi podle mého jí procházka nemůže nějak nijak uškodit, ale když tam bude sama, asi tři hodiny tak na tom bude i nervově špatně. Prosím poradte co nejdříve co by jste volili..:)

Petra Prenerová

Vloženo 2.6.2007 - 8:12
omlouvá se za chyby nečetla jsem to po sobě, ale jedný sem si všimla :) s poničkou k hřebci...:)

žofré

Vloženo 2.6.2007 - 10:24
Nejsem zkušená, počkejte na koňáky, ale:šla bych s oběma koňma a dvěma vodiči,ale ne 2x3=6km, třeba jen 2x1km-dle počasí a stavu.Jde se podle "šetřeného"koně.Využila bych procházku k pár pokusům o osamostatnění-předcházet se,když druhá stojí, oblouky od sebe, jedna s vodičem poodejde, druhá stojí,jedna jde napřed, druhá stojí, přední pak míjí tu,co stála, ta jde vpřed a druhá opačně...méně je více, raději několikrát krátce a různě, sledovat,jak moc se nerví-podle toho-třeba to dnes bude jen "jedna stojí nebo jde rovně, druhá předejde nebo odbočí do strany a hned se vrátí"-za poslušnost a klid závisláka velmi chválit, raději pomalu než špatně, ale začněte na tom denně pracovat, po minutě, po metru, jinak bude problém narůstat.Držím palce.

žofré

Vloženo 2.6.2007 - 10:29
Jo,já četla "k řece"-tak cíl je pevně dán-no, to nerozhodnu, jak dlouho se závislák obvykle nerví-lítá celou dobu, nebo se po odchodu uklidní a letí zas přivítat?Má "nemocná" teplotu?Co si o té vycházce myslí vet,který ji ošetřoval?Nemůže ji někdo "zabavit" ?Pozor na odpočinek, vytření do sucha...poradím jen jedno:tohle mohlo nastat kdykoli, odvykejte závisláka !

Dominika Němcová

Vloženo 2.6.2007 - 10:53
Dle mého názoru,bude pro nemocného koně horší lítat nervózně po pastvině,než jít v pohodě 3km tam a 3km zpět.Toť můj názor a vím jaká je Čituška závislák.Že Eowyn? :)

Zuzana Mudra

Vloženo 2.6.2007 - 11:10
urcite uprednostnite kludnu prechadzku pred nekontrolovanym lietanim vo vybehu.

michaela karamanova

Vloženo 2.6.2007 - 11:14
Jednoducho by som nešla s poníkom nikam,14 dní po kachu=hríbecí by som žriebä neťahala ani na prechádzku,ani ho nenechala lietať vo výbehu.A učila by som ich chodiť oddelene...

Marta Nevřivá

Vloženo 2.6.2007 - 12:24
Jak tě přivítá majitel hřebce, když mu přivedeš jednu kobylu nemocnou a druhou z infekčního chovu? Máš povolení k přesunu? Nebo je to hřebec bez licence, kdy je to majiteli jedno?

michaela karamanova

Vloženo 2.6.2007 - 12:47
AAch,k hrebci ? Ja som pochopila,že k rece..No,preboha !!!!!:((((

Petra Prenerová

Vloženo 2.6.2007 - 12:57
no abych to ujasnila, Niika určitě ví o čem mluvím, podle mě je ČT zdravá, jen ale tatka přehání :) jen má malinko rýmu...:)už jsme tam došli ČT byla ve stáji naštěstí v klidu vedle Lízičky (kozy) a ponička šla taky v pohodě.. :) ale stejně děkuji!!!

simona Pivoňková

Vloženo 2.6.2007 - 12:58
oba nechat doma, nikam nechodit.

Petra Prenerová

Vloženo 2.6.2007 - 12:59
pročpak?

Marta Nevřivá

Vloženo 2.6.2007 - 13:20
Oni vůbec lidi strašně přehání. Někteří koně jsou úplně zdraví, jen mají maličko hříběcí. Jiní jsou úplně v pořádku, jen nevidí na obě očíčka. Další jsou úplně hodní, jen sem tam někoho pokoušou. Někteří jsou úplně ovladatelní, jen sem tam s někým utečou. Jak říkám, lidi toho nadělaj ;o)

simona Pivoňková

Vloženo 2.6.2007 - 13:24
Murphyho matka varuje " můžeš být tak trochu zamilovaná, ovšem nemůžeš být tak trochu těhotná" ...

michaela karamanova

Vloženo 2.6.2007 - 13:25
Ano,ano,aj u nás boli žriebätá len trochu nachladené,taký malý kach a jedného simulanta dokonca odviezla kafilérka.A to nehovorím o tom,že to tam zavlieklo žriebä,ktorého presun povolil veterinár:((((((((

Viktoria Cabanova

Vloženo 2.6.2007 - 23:04
Ja by som ju nedavala do vybehu ale nechala v boxe so senom,s nejakym clovekom alebo s nikemy s kym bude mat co na praci kto ju skludni...Vo vabehu moze behat..Tusa spoti akurat tak od nervou.A nedat jej vodu ak bude pachtit a bdue dopotena

Tomáš Sychra

Vloženo 3.6.2007 - 8:31
Pokud je kolem klismy nějaká nákaza, tak bych nepřipouštěl už z hygienických důvodů. Jak víš, že to ta ponička, až ji připustíš, také nedostane a třeba nevstřebá?