Přepravník

Barbora Machalkova

Vloženo 4.4.2007 - 21:04
nevíte prosím o někom, kdo půjčuje přepravníky pro koně?nejlépe v okolí Uh.Hradiště nebo Zlína

jirko

Vloženo 4.5.2012 - 21:28
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda je možnost koupě přeprvníku na splatky podložené smlouvou nebo dlouhodobeho pronajmu. Na odpovědi inzerátu prodeje lidé ani neodpovídají.Mate zkušenosti??

Monika Brucknerová

Vloženo 5.5.2012 - 8:38
Mnohem lepší cesta je, vzít si spotřebitelský úvěr u banky a kupujícímu dát celou hotovost - splátky řešit s bankou... Také bych neodpověděla na nabídku splátek při koupi přívěsu, ostatním se vůbec nedivím. Jako fyzická osoba si těžko ověřím Vaši schopnost splácet a případné registry dlužníků, problém bude pro mě i s případnou vymahatelností. Kdybych jako prodávající měla podmínku směnky, tak by se to kupujícímu nelíbilo také;-)

Kateřina Čacká

Vloženo 24.5.2014 - 10:20
Ahoj, mohl by mi, prosím, někdo po lopatě vysvětlit, zda můžu tahnou přívěs na 1- 1,5 koně za os. autem? Konkrétně Renault megane scénic s ŘP B ? Mám toho hrozně moc načteno, ale vůbec z toho nejsem moudrá, ba naopak. Potřebuju převízt kobylku a přítel mě straší, že to nejde. Tak já nevím. Díky moc.

Anna Lálová

Vloženo 24.5.2014 - 11:15
Všechno záleží na hmotnostech... V první řadě je potřeba se podívat do techničáku, kolik kilogramů může vaše auto táhnout na kouli - maximální hmotnost bržděného přívěsu. Potom se musíte podívat do techničáku toho konkrétního přívěsu, kolik že je maximální hmotnost naloženého přívěsu. Jakmile to bude víc, než má auto povoleno, máte smůlu, i když by reálná hmotnost byla třeba menší, protože máte lehčího koně... Jde jen o papíry, co je v nich povoleno. Co se řidičáku týče, pokud nemá souprava maximální hmotnost 3,5 tuny a víc, papíry vám stačí na B, je to jako byste táhli normální vozejček. S jednokoňkou je to reálné, s 1,5 koňkou nevím nemám zkušenost a dvojkoňku už do toho nenacpete, protože pro malé OA je moc těžká a s pořádným autem už je souprava těžší než těch 3,5 tuny.

Jan Bruthans

Vloženo 24.5.2014 - 14:09
"...je maximální hmotnost naloženého přívěsu. Jakmile to bude víc, než má auto povoleno, máte smůlu..." Tak tak to právě není. Katy zkuste pohledat tady na diskusích, o AKTUÁLNÍ vs MAXIMÁLNÍ hmotnosti vleku se tu toho už napsalo docela dost. Včetně vyjádření ministerstva dopravy, které už jsem sem také dával... Ty řidičáky také nejsou tak jednoduché, dneska je například zásadní rozdíl, zda-li máte Bčko či BEčko udělané do ledna 2013 či až po tomto datu (například dnes je hmotnost přípojného vozidla s BE omezena na 3,5t a na vyšší hmotnost byste potřebovala CE, zatímco já s BEčkem skoro deset let starým smím tahat i těžší vleky). Ale všechno už tu bylo, hledejte ve výživných diskusích ;-)

Anna Lálová

Vloženo 25.5.2014 - 2:56
Tak to je docela mazec, když ani lidi z dopravního inspektorátu neví, o čem mluví... Byla jsem se totiž na tohle nedávno informovat a to o těch 3,5 tunách a maximální hmotnosti mám odtamtud... :-/

Jan Bruthans

Vloženo 25.5.2014 - 8:30
To mne nepřekvapuje, od úředníků bych orientaci v problematice jejich oboru nečekal (mně například na finančáku také nebyli schopní odpovědět na jednoduchý dotaz ohledně přechodu do režimu plátce DPH). Ještě horší jsou opicajti od dopravní služby - snaží se vybírat pokutičku za co je napadne. Ale ve správním už většinou vědí co a jak, proto je důležité neplatit nikdy pokutu na místě... Nicméně otázky spřahovatelnosti i těch řidičáků se tu řeší tak často, že vše důležité již bylo napsáno.

Kateřina Čacká

Vloženo 25.5.2014 - 22:27
Všem moc děkuji za odpovědi:-) Jdu to tedy nastudovat znova :-)

Michaela Grausamová

Vloženo 31.3.2016 - 19:47
Ahoj, nevíte, kde bych sehnala plachtu na přepravník??? :)

Jaroslava Špurková

Vloženo 3.4.2016 - 7:05
Ahoj,třeba tady. http://www.zlatestranky.cz/firmy/Knov%C3%ADz/H567283/Radek+Duda/