Odstavení hříběte ?

Stáňa Turzáková

Vloženo 22.8.2008 - 22:22
Ahoj,sice trochu předčasně, ale přesto by mě to zajímalo.. Na jak dlouho musím hříbě odstavit od matky, abych je pak mohla chovat nadále spolu, ale hříbě se už nedožadovalo mléka apod.? A je lepší na tu dobu ustájit hříbě jinde, nebo stačí jen rozdělení ohrady? Díky Stanuli

Kamila Dokoupilova

Vloženo 23.8.2008 - 9:56
Ahoj,urcite musi byt oddelene,dokud klisna mleko uplne neztrati.U kazde je to jinak,ale hribe by ji mohlo zase rozdojit.Stat muzou klidne vedle sebe v boxe,ale nesmi mit hribe moznost se napit,to same ve vybehu.

Pavlína Vlčková

Vloženo 23.8.2008 - 11:18
Měla jsem stejné dilema nakonec jsem je oddělila v boxe ale do výběhu chodili dál spolu,hříbě nechala pít do roku a půl a pak ho od sebe odstavila sama,prostě mladou vyháněla až pochopila že mléko již nebude,pravda je že má klisna byla opět březí,ale tak to funguje určitě i v přírodě.Hříbě bylo úplně vyrovnané bez stresu a spokojené.

Eva Hejnová

Vloženo 24.8.2008 - 15:39
Já jsem odstavovala hříbě už v 5měsících, protože kobyla byla znovu březí a tak jsem jí chtěla dopřát víc odpočinku. Ale jak mělo hříbě možnost dostat se ke kobyle, tak vyžadoválo mlíčko. Ohradu jsme teda rozdělili a tak to bylo bez problémů.

Dominika Švehlová

Vloženo 24.8.2008 - 16:23
pOkud je hříbě klisnička amatky je ve slušném stavu, nechala bych ji prostě u matky. Pokud je hřebeček a matka znovu připuštěná, taky bych je nechala. Matka si hříbě odstaví ve chvíli, kdy to uzná za vhodné a pro psychiku hříběte je toto řešení to nejlepší. A pro tebe nejméně pracné :-)

Eva Marková

Vloženo 25.8.2008 - 10:16
My sme prvé žriebä odstavili tak, že kobyla šla k žrebcovi na pripúšťanie (žriebä bolo septembrové, malo 8 mesiacov). Keď sa po dvoch týždňoch vrátila, žriebä už k sebe nepustila.Ďalšie dve sme odstavovali takisto na 8 mesiacov, a to tak, že sme kobyly vybrali zo stáda a dali zhruba na 2 týždne do druhého výbehu. Problém nebol žiaden, žriebätá mali vytvorené už nezávislé vzťahy s ostatnými členmi stáda a pri matkách sa v tom čase zdržiavali už málokedy.Navzájom na seba videli (výbehy boli po stranách cesty) ale pri plote nepostávali o nič viac ako ostatné kone.

Kateřina Lívová

Vloženo 25.8.2008 - 15:51
ja jsem nechala kobylu az si rekne, ze uz ho ma plne zuby, byl pod ni skoro do konce 8 mesice...pak se dal jen vedle do boxu....nejsem pro nasilne odstavovani...

Stáňa Turzáková

Vloženo 27.8.2008 - 20:21
Všem moc díky, uvidíme, jak to bude, ale asi nebudeme nic lámat přes koleno že:-)