Nabídka ježdění

Klára Bartošová

Vloženo 18.11.2006 - 19:41
Tak tu brouzdám po inzerci a koukám na nabídky ježdění.Sama momentálně nemám kde jezdit a scháním kde se dá...jen mě při tom všem marném hledání ubíjí jedna věc! Pořád dokola čtu jen samé inzeráty typu: "nabízím ježdění V PRAZE...!!!!!" Je to tu samá Praha a nic jiného.Já jsem z Hradce Králové a horko těžko tu eště něco seženu,už se zdá že vůbec :o( A tak se mi pořád vnucuje myšlanka:Lidi vy si ani nevážíte toho co máte!!!!Já být Pražák,tak nevím po jaké nabídce mám dřív skočit!!!!Co já bych za to dala...a taky mi to příde dost nefér když na jednom místě sedí nadarmo lidi,kteří kolem koní umí,ale musí sedět doma na zadku a smutně koukat ven a na druhém konci se může člověk přetrhnout prací a stírat pot z čela a být na všechno sám :o( Zajímal by mě i váš názor co si myslíte o této situaci?? Mockrát díky :o))) Klára.

Bohumil Kočovský

Vloženo 18.11.2006 - 19:50
Ustájení v Praze v průměru 6-7 000, na vesnici 3-4 000. Toť vše. Lidi schání partnera na uživení koně.

thesun

Vloženo 18.11.2006 - 19:53
Mno asi souhlas, ale ty ceny sou dost přemrštěný, 6tis se platí třeba na Xaverově, ale to je opravdu STÁJ, jinak ty ceny nejsou tak hrozný... já si spíš asi možná myslim že je to tim, že je v Praze víc pracovních příležitostí, to znamená že lidi mají víc korunek a tudíž si mohou plnit své sny snadněji než lidi z oblastí s vyšší nezaměstnaností... ale třeba se taky pletu :-)

Yveta Tokoly

Vloženo 18.11.2006 - 20:07
Já sice nejsem z Hradce,ale nejblíž je asi Jaroměř a tam je ta Nová Amerika,jestli jsem se necabla,ale tam to bude taky asi o penězích,co?

andrea tachezyová

Vloženo 18.11.2006 - 21:24
myslím, že ty ceny přemrštěný nejsou

Jarmila Březinová

Vloženo 18.11.2006 - 21:41
Asi 25 km od HK by bylo hodně?

Klára Procházková

Vloženo 18.11.2006 - 22:01
To mi povídejte, jak kdyby na Moravě zdechl pes... jen proto že tu není druhá Praha...hmm...

Simona Slunská

Vloženo 18.11.2006 - 22:41
Vidíte to a já zas nemůžu sehnat nikoho kdo by chtěl chodit a to nabýzím myslím celkem slušný podmínky jak finanční tak i další.Zas na druhou stranu dneska je všechno drahý a proč vám má někdo používat a opotřebovávat věci i koně.Věci se musí opravovat kůň krmit kovat očkovat atd.A asi tu neni nikdo kdo to má zadarmo.

Tereza Marešová

Vloženo 18.11.2006 - 22:46
A zkusilas dát inzerát, že ježdění sháníš?Já dlouho předlouho sháněla jezdce, jsem u Prahy, a taky mi jde o to, aby se se mnou někdo podělil na nákladech. U vás je nouze o koně, tady o jezdce. Nakonec jsem vzala slečnu co mi trochu přispěje a ještě jí toho musím dost doučit, aby to zvládla.

Jarmila Březinová

Vloženo 19.11.2006 - 8:56
Kláro, ještě jednou. Vůbec se mi nezdá, že by v okolí HK bylo málo příležitostí k k ježdění. Namátkou - Rusek, Slatina, Kunčice, Praskačka, Horní Přim.. Určitě si myslím, že by ses uchytila aspoň v Kunčicích, pan Volf má opravdu dobré koně na kterých se dá sportovat, s nějakým příspěvkem asi musíš počítat, nebo třeba jde si ježdění odpracovat. Ale na druhou stranu, máme zkušenosti s holčičkami (nebo dívkami abych neurazila), které se ve stáji chovají hned jako doma, když tady čtu některé příspěvky tak to docela vidím v barvách a mluvím i o zkušenostech jiných chovatelů. My jsme za ježdění nikdy žádné peníze nepožadovali, stačila nám výpomoc (možná to bylo špatně)a přesto k nám pravidelně jezdí jen jedna holčina, má své vlastní klíče, může přijet kdy chce a víme, že udělá to co má a problémy nebudou. Je to o vzájemné důvěře a snaze vyhovět. Koně jsou příliš cenný materiál než aby se s nimi experimentovalo. Takže asi tak pohled zase z druhé strany.

petzab

Vloženo 19.11.2006 - 16:20
Zdravím všechny jezdce i nejezdce.Čtu si tvůj příspěvek a pomalu si rvu vlasy. Já mám opačný problem. Máme spoustu koní, ale žádný zájem o ně. Moc by se mi hodil někdo, kdo umí s koňmi a chce s nimi pracovat, ale jak už bylo řečeno, lidé jsou promiňte mi ten výraz ,,dost pohodlní´´. Jsme na vesnici, mimo MHD a asi 40 km od Prahy a už sem nikdo nechce dojíždět. Takže tě úplně chápu, chceš jezdit a nemáš kde a já nabízím ježdění a není pro koho. Přijde mi to dost podobné. To je jen můj postřeh a omlouvám se pokud se to někomu nelíbí :-)

Blanka Neumannová

Vloženo 19.11.2006 - 17:03
No já si nemyslím, že by to bylo způsobeno jenom pohodlností, z P rahy už je to fakt trochu z ruky, když vezmeš v úvahu, že normální člověk chodí do práce, kam jede ráno hodinu přes půlku Prahy a odpo zase zpátky, zpravidla má taky domácnost, o kterou se musí postarat... Pak se nedivím, že hledá něco blíž.

petra juřinová

Vloženo 20.11.2006 - 10:09
***Lidi vy si ani nevážíte toho co máte!!!!Já být Pražák,tak nevím po jaké nabídce mám dřív skočit!!!!***Nevážím. :-) Sehnat ježdění v okruhu 30km, téměř zázrak, většinou to bývá tak 50km. Doprava ve špičkách tam a zpět zabere 2-3 h a na benzínu projedu skoro tolik co dám za ježdění. Integrovaná doprava? Hahaha. Hodně štěstí při hledání a buď v klidu, nemá smysl si Prahu příliš idealizovat ;-)

Veronika Cagáňová

Vloženo 20.11.2006 - 15:01
Tak s tím přesně souhlasím.. Není to tady žádná výhra! Ještě k tomu tady studuju, takže s tím, co tady zaplatím za bydlení a všechno okolo, nemám šanci si platit ježdění v Praze ( u Prahy) a ještě cestu, která navíc vážně zabere půl dne...

Pavla Šmídová

Vloženo 20.11.2006 - 15:28
Mam kone ve staji, kde normalne delaj komercni jezdeni za 150,- za hodinu, je to asi 10-15 km od Hradce, jestli chces vedet vic tak mi napis na mail.

Kateřina Lívová

Vloženo 20.11.2006 - 17:36
v inzerci jsem ted videla nabidku jezdeni v Hradci.

Klára Bartošová

Vloženo 20.11.2006 - 18:11
zadavatelka: Hm...tak asi máte pravdu...třeba v tý Preze není tak blaho jak se z venčí zdá....no je to asi oblast od oblasti...ale každopádně děkuji všem kteří se nějak podíleli a zamysleli nad tímto tématem :o) díky.

Klára Procházková

Vloženo 20.11.2006 - 18:23
A odkud jste, že nemáte zájemce na ježdění?

Květa Kefurtová

Vloženo 20.11.2006 - 20:59
Kláro, pokud jsi ještě nesehnala a nejsi začátečník, mohla bych ti od ledna (možná i dřív) nabídnout ježdění nedaleko od Hradce. Napiš mi něco o sobě - jak dlouho jezdíš, zkušenosti, příp. výsledky, ... sem nebo na e-mail (kv.k@centrum.cz) a dohodneme se.

Klára Bartošová

Vloženo 21.11.2006 - 19:25
Ahoj všem....nevím jestli jsem už děkovala za všechny ty příspěvky a tak dodatečně ještě jednou děkuju :-D A taky bych se chtěla "pochlubit",že snad to vypadá,že jsem ježdění konečne našla....zadálo se mi to už skoro nemožné,ale přeci se na mě usmálo kus štěstí.A tím chci taky říct,že jak je vidno,nikde v naší zemi to nemáme s koňmi jednoduché....a proto to nikdo nevzdávejte a vytrvale se prejte a nabízejte :o)Mějte se všichni moc krásně a..........ať vám koně jdou.....Klára :o)

Simona Slunská

Vloženo 24.11.2006 - 22:00
Praha Východ u Brandýsa nad LabemDávám inzeráty už víc jak měsíc a ozvala se my jedna 13letá holčina tak doufám že to vyjde ale potřebovala bych další aspoň 2-3 holky

Michaela Zrnečková

Vloženo 25.11.2006 - 11:21
Já jsem na tom podobně.U mě v okolí je sice jeden jez.klub,mají to tu ale předražený a lidi tu nejsou zrovna milí.

Katka Střelcová

Vloženo 28.11.2006 - 9:10
Tak v HK ti to fakt nezávidim. Byla jsem tam na škole, taky jsem ze začátku objezdila kde co, ale pak jsem to vzdala. Tam je to fakt bída. Buď soukromí koně, kde o tebe nikdo nestojí nebo JK, který si radši odpustíš ty kvůli poměrům ve stáji a nebo stáje vzdálené minimálně na hodinu cesty...Nicméně - teď bydlíme u Ostravy, máme kladrubku a poníka a nabízíme víkendové svezení (hlavně na kobylce, poník potřebuje zkušeného jezdce) - bez práce, za příspěvek na "jídlo" a i když jsou tu super terény, dostupnost taky výborná - 15 min. z centra Ostravy, necelá půlhodina z Opavy, a to jak autem, tak vlakem, tak se neozvala ani noha... Listopadové fotky jsou na http://strelish.wz.cz